Recenzent dokumentów Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Recenzenci dokumentów (znani również jako specjaliści ds. weryfikacji dokumentów) to wyszkoleni prawnicy, którzy badają dokumenty istotne dla sprawy w toku spór i dochodzeń regulacyjnych. Najczęściej są to recenzenci dokumentów adwokaci, asystentów prawnych Lub personel wsparcia procesowego.

Na co dzień recenzent dokumentów przegląda setki dokumentów, takich jak notatki, listy, e-maile, prezentacje PowerPoint, arkusze kalkulacyjne i inne e-dokumenty, w celu ustalenia, czy informacje powinny zostać przekazane stronie przeciwnej w odpowiedzi na żądanie ujawnienia (takie jak przesłuchanie lub wniosek o przedstawienie).

Ze względu na postęp technologiczny większość dokumentów znajduje się w komputerowych bazach danych w formie elektronicznej. Dlatego recenzenci dokumentów nie przeglądają już ręcznie papierowych dokumentów, ale spędzają większość swojego dnia przed ekranem komputera. Z nadejściem e-odkrywanie, dane elektroniczne są teraz przedmiotem odkrycie, rozszerzając zakres roli recenzenta dokumentów.

Obowiązki i obowiązki recenzenta dokumentów

Tradycyjnie recenzenci dokumentów dokonywali przeglądu i analizy strona po stronie dokumentów papierowych klienta w celu ustalenia, czy należy je przedstawić przeciwnym stronom. W dobie e-discovery przegląd dokumentów odbywa się zwykle drogą elektroniczną.

Dokumenty są zakodowane i ładowany do bazy danych sporów sądowych, a zestaw danych jest wybierany w celu zawężenia liczby dokumentów, która może liczyć miliony, do możliwego do zarządzania podzbioru odpowiednich dokumentów do przeglądu. Inne obowiązki obejmują:

  • Zbadaj dokumenty pod kątem następujących czterech czynników: przydatności, reagowania, uprawnień i poufności
  • Podsumuj, zakładka, wyróżnij, wykreśl i zbierz określone dokumenty lub informacje zebrane z dokumentów jako
  • Twórz dzienniki uprawnień i redakcji

Najnowsze orzecznictwo (m.in Qualcomm Inc. w. Broadcom Corp., 2008 WL 66932 (SD Calif. styczeń 7, 2008), nałożyła na adwokatów znaczną potencjalną osobistą odpowiedzialność za nieprzedstawienie dokumentów odpowiadających żądaniu odkrycia. Dlatego praca recenzenta dokumentów ma kluczowe znaczenie dla procesu wykrywania.

Przedstawienie dokumentów, które powinny być wyłączone z produkcji mogłoby zrujnować sprawę klienta (np. nieumyślnie przedstawienie dokumentu „dymiącego pistoletu”) lub nieodwracalne uszkodzenie działalności klienta (np. nieumyślne przedstawienie dokumentów, które zawierać tajemnice handlowe lub poufne informacje dotyczące działalności klienta).

Wynagrodzenie recenzenta dokumentów

Wynagrodzenia recenzentów dokumentów obejmują szeroki zakres i licencjonowanych prawników, którzy mają ogólne doświadczenie w przeglądaniu dokumentów zarabiają stawki na wyższym końcu tej skali wynagrodzeń, podczas gdy nieposiadający dyplomu recenzenci na poziomie podstawowym zarabiają na niższych stawkach koniec. Niektórzy recenzenci dokumentów zarabiają sześciocyfrowe pensje, chociaż nie jest to normą.

Wynagrodzenie recenzenta dokumentów różni się w zależności od poziomu doświadczenia, położenia geograficznego i innych czynników. Recenzenci dokumentów często mogą zarobić więcej dzięki nadgodzinom. Płace w różnych lokalizacjach geograficznych, takich jak duże miasta, takie jak Nowy Jork, Waszyngton D.C. i Los Angeles, płacić najwyższe stawki. Projekty, które wymagają specjalistycznych umiejętności i wiedzy, takich jak biegła znajomość języka obcego, również mogą być bardziej opłacalne.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: ponad 25,42 USD za godzinę
  • Najwyższe 10% roczne wynagrodzenie: ponad 16,93 USD za godzinę
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: ponad 12,40 USD za godzinę

Źródło: Payscale.com, 2019

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

The trening i edukacja wymagane, aby zostać recenzentem dokumentów, różni się w zależności od ich wcześniejszego doświadczenia.

  • Edukacja: Adwokaci-recenzenci posiadają wykształcenie prawnicze podczas gdy asystenci-recenzenci i inni prawnicy, tacy jak personel pomocniczy w sporach sądowych, mogą posiadać stopień naukowy współpracownika, tytuł licencjata lub w ogóle go nie mieć.
  • Szkolenie: Przegląd dokumentów nie jest nauczany Szkoła prawnicza lub programy studiów prawniczych; szkolenie odbywa się w miejscu pracy. Szkolenie to obejmuje zapoznanie się z oprogramowaniem do przeglądania dokumentów oraz zrozumienie specyfiki sprawy, roszczenia lub dochodzenia, aby recenzent mógł podejmować inteligentne decyzje w odniesieniu do potencjału dokumentu produkcja.
  • Certyfikaty:Certyfikaty dotyczące określonego oprogramowania lub platformy do przeglądania dokumentów mogą podnieść kwalifikacje recenzenta dokumentów, wykazując określony poziom kompetencji.

Umiejętności i kompetencje recenzenta dokumentów

Przegląd dokumentów może być żmudny i wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, takich jak:

  • Wiedza prawnicza: Pomocne jest zrozumienie procesu sądowego
  • Umiejętności EDRM: Znajomość elektronicznego modelu referencyjnego wykrywania (EDRM) do gromadzenia i asymilacji danych elektronicznych może być bardzo pomocna
  • Znajomość obsługi komputera: Biegłość z narzędzia do przeglądania dokumentów jest ważne

Wymagane umiejętności mogą się różnić w zależności od tego, czy jest to przegląd pierwszego stopnia, przegląd drugiego stopnia czy późniejszy. Aby uzyskać dogłębną dyskusję na temat umiejętności i cech wymaganych do prace związane z przeglądem dokumentów, zapoznaj się z 10 najważniejszymi umiejętnościami w zakresie przeglądania dokumentów.

Perspektywy pracy

Kiedyś postrzegany jako praca bez wyjścia lub odskocznia do stałej pracy, świat recenzji dokumentów ewoluuje wraz z pojawianiem się podspecjalizacji i ścieżek kariery w branży recenzji dokumentów.

W przeszłości weryfikacja dokumentów była żmudną pracą niskiego szczebla, zleconą świeżo upieczonym absolwentom prawa, asystentom prawnym i prawnikom kontraktowym. Jednak technologia zmieniła istotę i status tej ścieżki kariery.

Według US Bureau of Labor Statistics, perspektywy dla pracowników pomocy prawnej w ciągu następnej dekady w porównaniu z innymi zawodami i branżami jest szybszy niż przeciętny, napędzany presją, aby stać się bardziej wydajnym i obniżyć koszty dla klientów poprzez korzystanie z tańszego personelu zamiast prawników.

Oczekuje się, że zatrudnienie wzrośnie o około 11% w ciągu najbliższych dziesięciu lat, co oznacza szybszy wzrost niż średnia dla wszystkich zawodów w latach 2016-2026. Ta stopa wzrostu jest porównywalna z przewidywanym 7% wzrostem dla wszystkich zawodów.

Recenzenci dokumentów zwykle siedzą w pokoju bez okien lub w miejscu pracy przed monitorem komputera. Ponieważ wiele projektów przeglądu dokumentów ma charakter krótkoterminowy, w tej dziedzinie powszechne są prace kontraktowe i tymczasowe.

Przegląd dokumentów był krytykowany jako żmudna, odrętwiająca praca, która daje niewielkie szanse na awans, niski prestiż, brak stałej pracy, piętno i atmosfera pracy, w której przerwy są ograniczone, a szybkość tak monitorowane.

Plan pracy

Zmienia się treść i status prac recenzyjnych. Jak e-Discovery zmienia branżę, role stały się bardziej zhierarchizowane, merytoryczne i złożone. Prace związane z przeglądem dokumentów są mało stresujące i przyzwoite równowaga między życiem zawodowym a prywatnym. Osoby fizyczne mogą spodziewać się pracy w pełnym wymiarze czasu pracy z dość regularnymi godzinami pracy.

Jak zdobyć pracę

PRZYGOTUJ CV

Przygotuj CV, które jest ukierunkowane konkretnie na obowiązki lub opis stanowiska dla recenzenta dokumentów.

STOSOWAĆ

Spójrz na zasoby dotyczące poszukiwania pracy, takie jak Rzeczywiście.com, Monster.com, I Glassdoor.com na dostępne stanowiska. Możesz również odwiedzić strony internetowe poszczególnych kancelarii lub odwiedzić je osobiście, aby aplikować na istniejące oferty pracy.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane pracą weryfikatora dokumentów rozważają również następujące ścieżki kariery, wymienione wraz z medianą rocznych zarobków:

  • Asystent administracyjny: 32 573 USD
  • Asystent wykonawczy: $53,636
  • Asystent prawny: $46,935

Źródło: Payscale.com.

Inspirujące cytaty o wymarzonej pracy, które Cię zmotywują

Poszukiwanie pracy może być trudne i przytłaczające, ale każdy krok w kierunku znalezienia wymarzonej pracy poprowadzi Cię na ścieżkę sukcesu zawodowego. Czasami odrobina motywacji może pomóc Ci przejść do następnego kroku i pomóc w dalszym poszu...

Czytaj więcej

Jak korzystać z łączy w opisach przedmiotów w serwisie eBay

Linki w eBay'u aukcje przedmiotów są bardzo przydatne, ale sprzedający muszą przestrzegać określonych zasad. Ogólna zasada jest taka, że ​​oferty mogą zawierać łącza, które dostarczają więcej szczegółów na temat przedmiotu, jeśli informacji tych...

Pracodawcy muszą przestrzegać wymogów ustawy WARN w przypadku zwolnień

Ustawa o powiadamianiu o dostosowaniu i przekwalifikowaniu pracowników (ustawa WARN) zapewnia: „ochronę pracowników, ich rodzin i społeczności, wymagając od pracodawców powiadamiania z 60-dniowym wyprzedzeniem o zamknięciu zakładów i masie objęte...