Zoo Educator Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Edukatorzy ogrodów zoologicznych uczą odwiedzających o zwierzętach żyjących w zoo i promują działania na rzecz ochrony przyrody. Mogą również pracować w parkach zwierząt, akwariach, parkach morskich, ośrodkach edukacji ekologicznej, ośrodkach ochrony przyrody lub przy publikacjach. Niektórzy pedagodzy ogrodów zoologicznych są również zoologami, opiekunami zwierząt lub trenerzy ssaków morskich. Mogą łączyć swoje obowiązki edukacyjne z tymi innymi obowiązkami.

Obowiązki i obowiązki nauczyciela zoo

Praca na ogół wymaga zdolności do wykonywania następujących obowiązków:

  • Podaj informacje o obiekcie zoo, jego kolekcji zwierząt i ochronie dzikiej przyrody.
  • Prowadź pokazy edukacyjne prowadzone przez opiekunów i trenerów.
  • Współdziałać z weterynarze, dietetycy, zoologowie, opiekunowie ogrodów zoologicznychi innych pracowników ogrodu zoologicznego, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w ogrodzie zoologicznym i jego zwierzętami.
  • Współpracuj z zespołem marketingu i reklamy zoo w celu przygotowania materiałów promocyjnych dotyczących programów ogrodów zoologicznych.
  • Twórz materiały edukacyjne do prezentacji, plakatów, broszur, banerów, zeszytów ćwiczeń i innych materiałów informacyjnych.
  • Dostosuj materiały dla różnych grup wiekowych, od dzieci w wieku przedszkolnym po dorosłych nastawionych na karierę.
  • Obserwuj i monitoruj zwierzęta pod kątem problemów zdrowotnych i behawioralnych.
  • Monitorowanie bezpieczeństwa wybiegów dla zwierząt.
  • W razie potrzeby pomagaj w przenoszeniu zwierząt do innych obiektów.

Edukatorzy ogrodów zoologicznych formalnie dzielą się informacjami podczas wykładów i wycieczek z przewodnikiem lub nieformalnie odpowiadają na pytania na wystawach lub stoiskach informacyjnych. Odwiedzają szkoły, obozy letnie lub zebrania harcerskie, aby wygłaszać dzieciom pouczające wykłady. Prezentują również seminaria edukacyjne dla dorosłych w środowisku biznesowym lub jako wykładowcy gościnni na kampusach uniwersyteckich.

Prezentacje edukacyjne mogą obejmować przynoszenie i obchodzenie się z żywymi zwierzętami, takimi jak żółwie, papugi i małe ssaki.

Wynagrodzenie nauczyciela zoo

Wynagrodzenie nauczyciela zoo może się różnić w zależności od lokalizacji, doświadczenia i pracodawcy. Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy pracownicy zajmujący się opieką nad zwierzętami i usługami ogólnie zarabiają:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 29 290 USD (14,08 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: 55 760 USD (26,80 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: 20 270 USD (9,74 USD/godz.)

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Edukatorzy ogrodów zoologicznych mogą być zmuszeni do uwzględnienia kosztów podróży, jeśli stanowi to znaczną część ich pracy, a ich pracodawcy nie zapewniają zwrotu kosztów.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Zawód ten wymaga wykształcenia, a kandydaci mogą korzystać z członkostwa w stowarzyszeniach.

  • Edukacja: Pedagodzy ogrodów zoologicznych mają zwykle wyższe wykształcenie w dziedzinie edukacji, komunikacji, zoologii, biologii, zwierząt nauka lub pokrewna dziedzina, chociaż wymagania na to stanowisko mogą się różnić w zależności od ogrodu zoologicznego inny. Awans na wyższe stanowiska kierownicze na ogół wymaga dodatkowego wykształcenia, takiego jak tytuł magistra lub stopień doktora.
  • Doświadczenie: Wcześniejsze doświadczenie jako nauczyciel lub w systemie edukacji może być zaletą, ponieważ znaczna część tej pracy polega na dzieleniu się informacjami z innymi. Niektórzy pracodawcy wymagają doświadczenia w wystąpieniach publicznych.
  • Wspomnienia: Międzynarodowe Stowarzyszenie Edukatorów Ogrodów Zoologicznych (IZEA) to profesjonalna grupa członkowska, której celem jest poprawa jakości edukacji w ogrodach zoologicznych. Pomaga edukatorom ogrodów zoologicznych w dostępie do najbardziej aktualnych informacji w tej dziedzinie. Pedagodzy ogrodów zoologicznych mogą również dołączyć do American Association of Zoo Keepers (AAZK), grupa członkowska obejmująca członków ze wszystkich poziomów hierarchii ogrodów zoologicznych, od opiekunów po kuratorów.

Umiejętności i kompetencje nauczyciela zoo

Aby odnieść sukces w tej roli, na ogół potrzebujesz następujących umiejętności i cech:

  • Znajomość obsługi komputera: Preferowane jest, aby edukatorzy ogrodów zoologicznych posiadali zaawansowane umiejętności obsługi komputera, ponieważ ich zadaniem jest tworzenie materiałów edukacyjnych. Ważna jest praktyczna znajomość programów takich jak Word, Excel, PowerPoint oraz aplikacji do edycji zdjęć lub wideo.
  • Umiejętność pisania, redagowania i fotografowania:Te kompetencje są plusem, ponieważ nauczyciele muszą być w stanie tworzyć nowe materiały lub aktualizować ustalone materiały do ​​wykorzystania w swoich programach.
  • Umiejętności komunikacyjne: Ta rola często wchodzi w interakcję z opinią publiczną, dlatego edukatorzy ogrodów zoologicznych powinni mieć przeszkolenie i umiejętności w zakresie wystąpień publicznych i komunikacji.
  • Sprawność fizyczna:Ta praca może wymagać podnoszenia ciężkich przedmiotów i kontrolowania zwierząt, więc wymagana jest sprawność fizyczna i zwinność.

Perspektywy pracy

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że zatrudnienie pracowników zajmujących się opieką nad zwierzętami i usługami w ogólnie, wzrośnie o około 22% do 2026 r., co jest wartością wyższą niż ogólny wzrost zatrudnienia dla wszystkich zawody.

Edukatorzy ogrodów zoologicznych spędzają ponad połowę swojego czasu w środowisku edukacyjnym. Około 20% ich godzin poświęca się na planowanie i przygotowywanie seminariów i pokazów edukacyjnych. Około 20% godzin poświęca się na opiekę i konserwację zwierząt i obiektów.

Plan pracy

Edukatorzy ogrodów zoologicznych na ogół pracują w pełnym wymiarze godzin, a wiele wieczorów i weekendów pracują w zależności od programów edukacyjnych oferowanych przez zoo. Niektóre ogrody zoologiczne oferują specjalne nocne atrakcje dla grup szkolnych.

Jak zdobyć pracę

NAPISZ LIST MOTYWACYJNY DO CELU

Przeczytaj wskazówki dotyczące pisania listy motywacyjne dla karier związanych ze zwierzętami.

STOSOWAĆ

Przeszukuj strony z ofertami pracy w branży zoo, takie jak ta oferowana przez Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Porównanie podobnych ofert pracy

Niektóre podobne prace i ich średnie roczne wynagrodzenie obejmują:

  • kurator ogrodu zoologicznego: $53,770
  • Zoolog: $63,420
  • Lekarz weterynarii: $93,830

5 najlepszych stron z bezstronnymi opiniami na temat Twojego pomysłu na biznes

Zweryfikuj swój pomysł na biznes dzięki bezstronnym opiniom już dziś. Łatwo ekscytować się nowym pomysłem na biznes, zwłaszcza gdy kibicuje Ci rodzina i przyjaciele, ale mądrze jest przyhamować i trochę zwolnić. Rzeczywistość jest taka, że ​​nie...

Czytaj więcej

Funkcje vs. Korzyści w marketingu biznesowym w domu

Korzystanie z funkcji vs. Korzyści zwiększające zyski w Twojej firmie domowej Możesz nie interesować się reklamami informacyjnymi, ale oferują one świetny samouczek dotyczący zrozumienia koncepcji marketingowych funkcji i korzyści. Te reklamy nie...

Czytaj więcej

Jak działają wakacje podatkowe repatriacyjne?

Wakacje podatkowe związane z repatriacją, które są częścią ostatnich zmian podatkowych, mogą być korzystne dla niektórych firm i niektórych osoby posiadające zyski za granicą, ale oznacza to również, że muszą płacić podatek od gotówki i innych ak...