Kierownik schroniska dla zwierząt Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Kierownicy schronisk dla zwierząt są odpowiedzialni za zapewnienie humanitarnego traktowania zwierząt przebywających w schronisku, nadzór nad utrzymaniem obiektu oraz nadzór nad personelem schroniska. Osoby wykonujące ten zawód mogą znaleźć stanowiska w schroniskach dla zwierząt, stowarzyszeniach humanitarnych, organizacjach ratujących zwierzęta i innych organizacjach non-profit zajmujących się dobrostanem zwierząt.

Obowiązki i obowiązki kierownika schroniska dla zwierząt

Ta praca na ogół wymaga umiejętności wykonywania następujących czynności:

  • Zapewnienie zwierzętom w schronisku wszystkiego, czego potrzebują
  • Nadzór i kierowanie pracownikami schroniska
  • Opracowywanie procedur operacyjnych
  • Poszukiwanie dodatkowych źródeł finansowania
  • Promocja i organizacja imprez adopcyjnych
  • Organizowanie darowizn i kontakt z darczyńcami
  • Zamawianie zapasów
  • Oprowadzanie po schronisku
  • Reprezentowanie schroniska na imprezach gminnych
  • Tworzenie i utrzymywanie budżetów
  • Sporządzanie raportów i dokumentacji

Kierownicy schronisk dla zwierząt sprawują nadzór nad wszystkimi pracownikami schroniska, w tym m.in

funkcjonariusze kontroli zwierząt, pracownicy hodowli, doradcy adopcyjni, humanitarni wychowawcy, weterynarzei wolontariuszy. Mają również za zadanie zapewnić humanitarne traktowanie zwierząt oraz odpowiednie utrzymanie i modernizację obiektów.

Wynagrodzenie kierownika schroniska dla zwierząt

Wynagrodzenie, które zarabia kierownik schroniska dla zwierząt, może się różnić w zależności od różnych czynników, takich jak ich specyfika zakres odpowiedzialności, lata doświadczenia, wykształcenie oraz region, w którym znajduje się stanowisko usytuowany. Większość stanowisk kierowników schronisk dla zwierząt nie oferuje szczególnie wysokich zarobków, ale tych, którzy śledzą ratowanie zwierząt ścieżki kariery są zazwyczaj skłonne poświęcić część potencjału zarobkowego na rzecz perspektywy pomocy zwierzętom potrzebować.

  • Mediana rocznego wynagrodzenia: $35,975
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: $51,000
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: $25,000

Źródło: Tabela płac, 2019.

Wymagania edukacyjne i kwalifikacje

  • Edukacja: Dyplom ukończenia studiów wyższych w zakresie administracji biznesowej, nauki o zwierzętach lub ściśle pokrewnej dziedziny jest ogólnie pożądany na większości stanowisk kierownika schroniska dla zwierząt.
  • Doświadczenie: Dużym plusem będzie doświadczenie w pracy ze zwierzętami (zwłaszcza w środowisku schroniskowym). Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym jest zwykle również warunkiem wstępnym, najlepiej uzupełnionym pracą w organizacji non-profit lub zajmującej się ratowaniem zwierząt.

Umiejętności i kompetencje kierownika schroniska dla zwierząt

Istnieją pewne cechy i umiejętności, których potrzebujesz, aby być skutecznym w tej dziedzinie:

  • Współczucie: Miłość do zwierząt i życzliwość w stosunku do nich oraz ich pomocników, podopiecznych i potencjalnych właścicieli jest koniecznością na tego typu stanowisku.
  • Wytrzymałość fizyczna: Podczas bezpośredniej pracy ze zwierzętami kierownicy schroniska mogą potrzebować klęczeć, czołgać się, schylać i być na nogach.
  • Umiejętności komunikacyjne: Kierownicy schronisk muszą regularnie kontaktować się z pracownikami i opinią publiczną w sprawie adopcji i zbiórek pieniędzy, a także potrzeb zwierząt.
  • Umiejętności zarządzania finansami: Menedżerowie schronisk muszą nadzorować budżet i planować inicjatywy pozyskiwania funduszy.
  • Komfort dzięki technologii: Ponieważ w dużej mierze będą oni zajmować się obowiązkami administracyjnymi, kierownicy schronisk dla zwierząt powinni posiadać solidne umiejętności obsługi komputera w tym znajomość obsługi popularnych programów do prowadzenia dokumentacji i edytorów tekstu (Microsoft Word, Excel, zarządzanie bazami danych). oprogramowanie).

Perspektywy pracy

Według Amerykańskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (ASPCA) każdego roku w Stanach Zjednoczonych do schronisk trafia ponad 6,5 miliona zwierząt towarzyszących, a liczba ta stale rośnie. Oczekuje się, że każdego roku będzie tworzonych więcej stanowisk dla kierowników schronisk dla zwierząt, ponieważ więcej schronisk jest budowanych i zaludnianych, aby służyć potrzebom różnych społeczności.

The Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że ogólne zatrudnienie pracowników zajmujących się opieką nad zwierzętami i usługami wzrośnie o 22 procent do 2026 r., czyli znacznie szybciej niż 7-procentowe tempo wzrostu dla wszystkich zawodów w tym samym czasie okres.

Osoby w tej roli muszą być w stanie poradzić sobie w chaotycznym otoczeniu i sytuacjach, które mogą powodować stres. Strefa kennelowa w schronisku często jest głośna i nieprzyjemnie pachnie, a zwierzęta często pochodzą z niepokojących sytuacji, w których zostały skrzywdzone lub zaniedbane.

Chociaż pełnią głównie funkcję administracyjną, kierownicy schronisk dla zwierząt mogą również mieć bezpośredni kontakt ze zwierzętami, pomagając od czasu do czasu swojemu personelowi. Podczas obchodzenia się ze zwierzętami personel schroniska dla zwierząt musi uważać na odpowiednie środki Środki ostrożności ze zwierzętami, które mogą mieć do czynienia z traumą wynikającą z wcześniejszego zaniedbania lub przebywania w nieznanym środowisku.

Plan pracy

Kierownicy schronisk dla zwierząt pracują przede wszystkim w rutynowych godzinach pracy, ale niektóre godziny wieczorne i weekendowe mogą być konieczne, w zależności od harmonogramu pracy schroniska.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby, które chcą zostać kierownikami schronisk dla zwierząt, mogą być również zainteresowane następującymi karierami:

  • Weterynarz: 90 420 $
  • Technik weterynarii: 33 400 USD
  • Zoolog i biolog dzikiej przyrody: 62 290 USD
  • Rolnik, farmer lub inny menedżer rolny: 69 620 USD

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy

Jak zdobyć pracę

Iść do szkoły

Dyplom z administracji biznesowej lub nauki związanej ze zwierzętami może zapewnić przewagę konkurencyjną.

Buduj doświadczenie

Skontaktuj się z lokalnym schroniskiem lub wyszukaj strony internetowe, takie jak BestFriends.org znaleźć możliwości wolontariatu w Twojej okolicy.

Stosować

Znajdź możliwości za pośrednictwem witryn takich jak Rzeczywiście Lub Po prostu zatrudniony.

Jak promować swoją książkę na Twitterze

Jako „mikroblogowanie” platforma dla znawców tematu i ich obserwujących Twitter może być również potężnym i skutecznym elementem strategicznej promocji autora i/lub marketing książek kampanii – jeśli jest mądrze wykorzystana. Co sprawia, że ​​Twi...

Czytaj więcej

Plusy i minusy zaciągnięcia się do straży przybrzeżnej

Coast Guard to morska, wojskowa, wielozadaniowa służba, wyjątkowa wśród oddziałów wojskowych USA, posiadająca prawo morskie misja egzekucyjna, posiadająca jurysdykcję zarówno na wodach krajowych, jak i międzynarodowych, oraz misja federalnej agen...

Czytaj więcej

Jednolity Kodeks Sprawiedliwości Wojskowej (UCMJ)

Jednolity Kodeks Sprawiedliwości Wojskowej (UCMJ) to ustawa federalna uchwalona przez Kongres, która reguluje wojskowy wymiar sprawiedliwości. Jego przepisy są zawarte w Kodeksie Stanów Zjednoczonych, tytuł 10, rozdział 47. Artykuł 36 UCMJ pozwa...