Pet Sitter Opis stanowiska: Wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Opiekunowie zwierząt zapewniają codzienną opiekę nad zwierzętami, podczas gdy ich właściciele są na wakacjach. Zazwyczaj przebywają w domu właściciela, więc zwierzęta mogą pozostać na znajomym terytorium. Oprócz opieki nad zwierzętami mogą również świadczyć podstawowe usługi dla właściciela, takie jak odbieranie poczty i odkurzanie sierści zwierząt.

Niektórzy opiekunowie zwierząt domowych ograniczają swoją klientelę do właścicieli kotów i psów. Inne opiekują się ptakami, rybami, małymi ssakami, gadami i płazami.

Wielu opiekunów zwierząt domowych działa regularnie usługa wyprowadzania psów i oferować usługi opieki nad zwierzętami w razie potrzeby, gdy klienci wyjeżdżają z miasta. Niektórzy opiekunowie zwierząt domowych zatrudniają dodatkowych członków personelu, aby rozszerzyć obszar usług, zwiększyć liczbę klientów, których mogą pomieścić tygodniowo, i działać jako wsparcie, gdy wyjeżdżają na wakacje lub zachorują. Mogą również zarobić dodatkowe dochody, tworząc biznes franczyzowy i udzielając licencji dostawcom usług opieki nad zwierzętami pod ich ustaloną marką.

Obowiązki i obowiązki opiekuna zwierząt

Opiekunowie zwierząt są odpowiedzialni za całą podstawową opiekę nad zwierzętami, gdy ich klienci są na wakacjach lub podróżują służbowo. Muszą być w stanie wykonać następujące zadania:

  • Zapewnij jedzenie i wodę.
  • Wyczesuj futro i zęby oraz wykonuj inne rodzaje pielęgnacji.
  • Wyprowadzaj psy.
  • Czyste kuwety.
  • Podaj leki, jeśli to możliwe.

Opiekunowie zwierząt domowych są również odpowiedzialni za powiadamianie właścicieli i zabieranie zwierząt do weterynarza, jeśli zachorują lub doznają urazu pod ich nadzorem. Ważne jest, aby opiekunowie wymagali od właścicieli wypełnienia szczegółowej karty kontaktowej z ich danymi kontaktowymi, weterynarzem dane kontaktowe i istotne informacje o zwierzaku (takie jak wiek, rasa, waga, wcześniejsze schorzenia i leki).

Wynagrodzenie opiekuna zwierząt

Wynagrodzenie opiekuna zależy od obszaru geograficznego i wielkości bazy klientów. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS) nie gromadzi danych dotyczących wynagrodzeń specjalnie dla opiekunów zwierząt domowych. Zamiast tego BLS ma szerszą kategorię zawodów zwaną opiekunami zwierząt pozarolniczych.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 23 760 USD (11,42 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: Ponad 37 250 USD (17,91 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: Mniej niż 18 160 USD (8,73 USD/godz.)

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Opiekunowie zwierząt domowych muszą uwzględnić dodatkowe koszty swojej działalności, takie jak ubezpieczenie, podróże i marketing.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Opiekunowie zwierząt domowych nie muszą mieć żadnego formalnego wykształcenia ani szkolenia, ale powinni być zaznajomieni ze wszystkimi aspektami opieki i zachowania zwierząt.

  • Wcześniejsze doświadczenie: Większość opiekunów zwierząt domowych ma rozległe praktyczne doświadczenie ze zwierzętami, którymi chcą się opiekować. Przydatne jest również, aby osoby zajmujące się zwierzętami domowymi miały doświadczenie w opiece nad zwierzętami, takie jak wcześniejsza praca jako opiekun technik weterynarii lub asystent weterynarii.
  • Szkolenie: Znajomość resuscytacji zwierząt i pierwszej pomocy jest cenna dla osób w tym zawodzie i może być dużym plusem w materiałach marketingowych opiekuna, gdy próbuje przyciągnąć nowych klientów.

Umiejętności i kompetencje opiekuna zwierząt

Skuteczni opiekunowie zwierząt domowych powinni posiadać następujące umiejętności i cechy:

  • Relacja ze zwierzętami:Opiekunowie zwierząt domowych muszą lubić spędzać czas ze zwierzętami i mieć wobec nich delikatne – aw razie potrzeby asertywne – podejście.
  • Niezawodny: Ich klienci liczą na to, że zajmą się swoimi ukochanymi zwierzętami, kiedy nie mogą, więc opiekunowie zwierząt muszą być niezawodni i świadczyć swoje usługi tak długo, jak się zobowiązali.
  • Godna zaufania: Opiekunowie zwierząt domowych mają swobodny dostęp do domu podczas nieobecności właściciela. Muszą udowodnić, że są godni zaufania, jakim obdarzają je właściciele.

Perspektywy pracy

BLS przewiduje, że wszystkie rodzaje pracy związane z opieką nad zwierzętami i pracownikami usług, w tym opiekunami zwierząt domowych i innymi opiekunami zwierząt pozarolniczych, wzrosną o 22% od 2016 do 2026 r., znacznie szybciej niż średnia. BLS zauważa również, że wśród tego rodzaju miejsc pracy występuje duża rotacja.

W większości przypadków petsitterzy pracują w domach swoich klientów. Powinni czuć się tak „jak w domu”, jak powiedzieli im ich klienci.

Plan pracy

Opiekunowie zwierząt domowych pracują wtedy, gdy ich klienci ich potrzebują, więc noclegi i weekendy pracy są normalne.

Jak zdobyć pracę

DOŁĄCZ DO GRUPY

The Krajowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Opiekunów Zwierząt I Pet Sitters International to organizacje non-profit, które oferują swoim członkom usługi i korzyści, w tym kursy edukacyjne, materiały marketingowe i przykładowe umowy.

ORZECZNICTWO

Obie te grupy oferują również certyfikaty online w zakresie opieki nad zwierzętami domowymi, co może zapewnić przewagę w zatrudnieniu nad innymi opiekunami zwierząt domowych w Twojej okolicy.

ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI

Skontaktuj się z gminą i stanem, aby dowiedzieć się, jakie kroki należy podjąć, aby legalnie założyć i prowadzić swój biznes.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby, które chcą zostać opiekunami zwierząt domowych, mogą również rozważyć następujące oferty pracy. Podane liczby to średnie roczne pensje:

  • Psi fryzjer:$23,950
  • Asystent weterynarii: $27,540
  • Technik weterynarii: $34,420

Źródło: Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Wskazówki i pomysły dotyczące skutecznego marketingu w sklepach spożywczych

W sklepie marketingu detalicznego to kluczowy czynnik sukcesu zarówno supermarketów, jak i marek spożywczych, a Perry Abbenante wie co nieco o marketingu detalicznym. Zapewnia strategiczne i taktyczne wskazówki sprzedawcom detalicznym żywności, p...

Czytaj więcej

Co warto wiedzieć przed zakupem tartaku Woodmizer

Woodmizer twierdzi, że jest „światowym liderem w dziedzinie przenośny tartak przemysł." Niezależnie od prawdziwości tego twierdzenia, nie ma wątpliwości, że Woodmizer to jeden z czołowych producentów na świecie. W Stanach Zjednoczonych stali się ...

Czytaj więcej

Efektywne zarządzanie zasobami budowlanymi

Firmy budowlane mają wyjątkowy problem polegający na próbie dostarczania skomplikowanych projektów z niewielką marżą zysku na czas i w ramach budżetu. Rosnące stawki ubezpieczeń i rosnące trudności w rekrutacji odpowiedniego rodzaju wykwalifikowa...