Analityk badań rynku Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i inne

click fraud protection

Analitycy badań rynku oceniają preferencje konsumentów, aby pomóc organizacjom zdecydować, jak kształtować, reklamować i sprzedawać swoje produkty i usługi. Wielu analityków badań rynku pracuje dla firm konsultingowych, które są zatrudniane na podstawie umowy. Inni pracują bezpośrednio dla pracodawców jako część zespołu marketingowego w firmach konsumenckich i produktowych.

Około 738 000 osób pracowało jako analitycy badań rynkowych w USA w 2020 roku.

Obowiązki i obowiązki Analityka ds. Badań Rynku

Obowiązki analityków rynku mogą w pewnym stopniu zależeć od pracodawcy, ale są w dużej mierze podobne:

  • Opracuj i oceń metody zbierania danych, takie jak ankiety, grupy fokusowe, kwestionariusze i ankiety.
  • Analizuj dane za pomocą oprogramowania statystycznego.
  • Zinterpretuj zebrane dane, porządkując te informacje w tabelach statystycznych i raportach.
  • Prezentuj swoje ustalenia kierownictwu i klientom za pomocą wykresów, wykresów i innych pomocnych środków wizualnych podejmują bardziej świadome decyzje dotyczące wprowadzania produktów, modyfikacji i kampanii marketingowych.
  • Twórz wizualizacje trendów branżowych i konkurencji, aby organizacje mogły przewidywać, jak produkty i usługi poradzą sobie na rynku.
  • Mierz skuteczność programów i strategii marketingowych.

Branże, w których najczęściej zatrudniani są analitycy badań rynkowych, to zarządzanie, nauka, usługi doradztwa technicznego, usługi projektowania systemów komputerowych oraz reklama/public relations usługi.

Wynagrodzenie analityka rynku

Wynagrodzenia mogą się różnić w zależności od pracodawcy i branży. Ci, którzy pracują w branży wydawniczej, są zwykle najlepiej opłacani, ale tylko nieznacznie w porównaniu z osobami zarządzającymi firmami.

  • Mediana rocznego wynagrodzenia: $65,810
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: Ponad 127 410 USD
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: Mniej niż 33,80 $

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Zaawansowane wykształcenie i certyfikaty mogą pomóc w znalezieniu pracy w tym zawodzie.

  • Edukacja: Analitycy badań rynkowych zazwyczaj posiadają co najmniej tytuł licencjata w dziedzinie marketingu, badań rynkowych, statystyka, informatyka, matematyka, nauki społeczne, administracja biznesowa, komunikacja lub pokrewne pole. Jakiś MBA lub inne zaawansowane wykształcenie nie jest wymagane, ale zwykle jest pożądane na stanowiskach kierowniczych.
  • Orzecznictwo: Certyfikaty są dobrowolne, ale zdecydowanie zalecane, ponieważ pomagają wykazać kompetencje zawodowe.

The Stowarzyszenie Badań Marketingowych zapewnia szkolenia i certyfikację osobom, które się kwalifikują.

Umiejętności i kompetencje analityka rynku

Niektóre cechy i nabyte umiejętności pomogą ci odnieść sukces jako analityk badań rynku.

  • Znajomość obsługi komputera: Doświadczenie z Microsoft PowerPoint i Word, a także platformami oprogramowania statystycznego, takimi jak SPSS, WinCross, SAS i Market Sight mogą pomóc w sortowaniu danych, a także w tworzeniu wizualnych wyników i trendy.
  • Umiejętności matematyczne i analityczne: Są one niezbędne do analizy danych badawczych.
  • Zaufanie: Powinieneś czuć się komfortowo, rozmawiając z nieznajomymi i prezentując wyniki wewnętrznym członkom zespołu i kierownictwu.
  • Możliwość pracy wielozadaniowej: Powinieneś być w stanie zarządzać wieloma projektami z szybkim zwrotem.
  • Umiejętności interpersonalne: Będziesz potrzebować umiejętności dobrej współpracy ze wszystkimi poziomami zarządzania, pracownikami wewnętrznymi, klientami i dostawcami.

Perspektywy pracy

Według US Bureau of Labor Statistics możliwości dla analityków badań rynkowych są oczekuje się, że w latach 2016-2029 wzrośnie o 18%, czyli znacznie szybciej niż średnia dla wszystkich zawody.

Za prognozowany wzrost odpowiedzialne są głównie tendencje w wykorzystywaniu danych do zrozumienia preferencji konsumentów dotyczących produktów i usług oraz kierowania marketingu do określonych nisz konsumenckich.

Środowisko pracy

Jest to zróżnicowane stanowisko, które może wymagać pracy w pojedynkę lub w zespole w dowolnym momencie. Będziesz pracować z ludźmi o różnorodnych umiejętnościach i talentach.

Plan pracy

Jest to praca na pełny etat, zwykle w normalnych godzinach pracy. Niektóre nadgodziny mogą być wymagane ze względu na zbliżające się terminy i wielkość biznesu.

Jak zdobyć pracę

NAUCZ SIĘ I ZASTOSUJ:

The Stowarzyszenie Insights ma oferty pracy, portal networkingowy i oferuje program certyfikacji, który może znacznie wzbogacić Twoje CV. Sprawdź również najlepsze tablice ogłoszeń pod kątem dostępnych stanowisk.

NAPISZ IDEALNE CV:

Twoje CV to pierwsze wprowadzenie do potencjalnego pracodawcy, a dobre CV nie może być przecenione. Uczyć się wskazówki i techniki za uczynienie twojego idealnym.

WPISZ ODPOWIEDNIE UMIEJĘTNOŚCI W LIST MOTYWACYJNY:

Jeśli praca wymaga a list motywacyjny, użyj dwóch do trzech krótkich akapitów, aby opisać wcześniejsze projekty, w których z powodzeniem przeprowadziłeś badanie rynku.

Porównanie podobnych ofert pracy

Oto szacunkowe roczne zarobki na podobnych zawodach.

  • Wskaźnik kosztów: $66,610
  • Ekonomista: $108,350
  • Specjalista ds. public relations: $62,810

Wymagania dotyczące biura domowego dla wirtualnych centrów obsługi telefonicznej

Konfigurując wirtualne call center do pracy w domu jako przedstawiciel obsługi klienta, telemarketer lub agent wsparcia technicznego, najprawdopodobniej będziesz potrzebować własnego sprzętu do domowego biura. Zwykle to pracownik lub wykonawca je...

Czytaj więcej

Jak zapytać, czy stanowisko jest pracą zdalną

Jeśli firma nie mówi konkretnie, że stanowisko jest pracą zdalną w opisie, najprawdopodobniej nie zamierza bezpośrednio zatrudniać telepracownika. I to jest dość powszechne. Praca zdalna jest często dodatkiem dozwolonym po tym, jak pracownik udow...

Jak napisać studium wykonalności organizacji

Jaki jest cel studium wykonalności organizacji? Ma na celu określenie struktury prawnej i korporacyjnej przedsiębiorstwa. Studium wykonalności organizacji może również zawierać informacje na temat założycieli i dyrektorów firmy oraz umiejętności,...