Charakteryzator filmowy Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

click fraud protection

Wizażystka robi wszystko, od sprawienia, że ​​Cameron Diaz wygląda zupełnie nieskazitelnie, po zmianę Arnolda Schwarzeneggera w terminatora. Jest to istotna część przemysłu rozrywkowego, ponieważ pomaga tchnąć życie w postać, czyniąc ją bardziej trójwymiarową.

Aktorowi znacznie łatwiej jest zaangażować się w rolę, jeśli naprawdę wierzy, że został przemieniony w postać, którą gra. To przekonanie jest również obowiązkowe dla publiczności. Aby kupić tę historię, musimy uwierzyć, że rzeczywiście pod skórą Schwarzeneggera jest robot, albo że Jennifer Lopez ma siniaki na twarzy, czy cokolwiek innego.

najlepszy makijażyści to ci, których pracy tak naprawdę nigdy nie zauważasz. Jako członek publiczności, zakładając, że wszystkie inne elementy są spełnione (aktorstwo, scenariusz, reżyseria), staje się o wiele łatwiej jest ci zainwestować w postacie na ekranie, kiedy makijaż jest gotowy Dobrze. To jest prawdziwy artyzm.

Charakteryzator filmowy Obowiązki i obowiązki

W dziale makijażu są cztery różne stanowiska. Ile z tych stanowisk istnieje w projekcie, zależy od potrzeb i budżetu projektu:

  • Kluczowy wizażysta: Odpowiadają za dział makijażu. W rzeczywistości projektują makijaż dla każdego aktora / aktorki i wyznaczają poszczególnych wizażystów, aby go zastosowali.
  • Wizażysta: To są osoby, które nakładają makijaż na aktora.
  • Asystent makijażu: Pomagają w niektórych mniejszych zadaniach, takich jak makijaż ciała i organizacja.
  • Artysta efektów makijażu: Projektują i tworzą specjalne efekty makijażu przy użyciu protetyki, lateksu i animatroniki.

Wynagrodzenie charakteryzatora filmowego

Wynagrodzenie charakteryzatora filmowego różni się w zależności od poziomu doświadczenia, położenia geograficznego i innych czynników.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 60 970 USD (29,31 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% roczne wynagrodzenie: ponad 124 960 USD (60,08 USD/godz.)
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: mniej niż 22 630 USD (10,88 USD/godz.)

Źródło: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Praca charakteryzatora filmowego jest kreatywna i satysfakcjonująca i niekoniecznie wymaga dyplomu lub certyfikatu.

  • Praca asystenta: Zostanie wizażystką nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza w zależności od tego, gdzie chcesz pracować. Wielu wizażystów zaczyna od pracy jako asystenci na planie filmowym lub w programie telewizyjnym. Ich pierwsze występy to zwykle filmy studenckie, niskobudżetowe filmy fabularne lub programy telewizyjne, które są idealnym poligonem szkoleniowym. Wiele aktorzy i aktorki rozwijaj relacje z wizażystami i często pytaj ich imiennie na początku projektu.
  • Edukacja: Szkoła kosmetologii to ważny krok w kierunku zostania wizażystką. Nie jest to obowiązkowe, ale zapewnia solidne podstawy edukacyjne, na których można dalej budować swoją karierę. W Los Angeles i Nowym Jorku istnieje wiele szkół, które oferują makijaż do filmu i telewizji zajęcia, które nie tylko pomogą ci nauczyć się rzemiosła, ale wprowadzą cię w świat przemysł. Możesz także rozważyć wzięcie udziału w zajęciach z teorii kolorów, które pomogą ci zrozumieć podstawy koloru.
  • Praktyczne doświadczenie: Eksperymentuj i zapoznaj się z szeroką gamą dostępnych produktów. Obejrzyj kilka filmów i zobacz, co zrobiła wizażystka, aby uzyskać określony wygląd, i poeksperymentuj na własną rękę. Aby zostać artystą zajmującym się efektami makijażu, będziesz potrzebować podstawowej wiedzy z zakresu chemii, ponieważ wiele tworzonych przez Ciebie elementów będzie dość technicznych.
  • Teczka: Pomocne jest posiadanie portfolio swoich wcześniejszych prac, aby pochwalić się jakością, kreatywnością i zakresem swojej pracy.

Umiejętności i kompetencje wizażysty filmowego

Dobry wizażysta jest kreatywny w swoim rzemiośle, ale także słucha reżyserów, aktorów i producenci aby mogły osiągnąć pożądane rezultaty. Musisz być osobą towarzyską i pomaga mieć wspaniałą osobowość. Możesz także zwiększyć swoje szanse na sukces, jeśli posiadasz następujące cechy lub umiejętności:

  • Kreatywność: Wizażyści filmowi muszą rozumieć różne kształty i cechy twarzy i ciała oraz wiedzieć, jak najlepiej je podkreślić lub zakamuflować, w zależności od potrzeb kostiumowych.
  • Komunikacja: Duża część dnia charakteryzatora filmowego wymaga bliskiej współpracy z modelami, aktorami, fotografami i innymi klientami. Ważne jest, aby móc dobrze komunikować się z różnymi osobami, aby jasno zrozumieć ich cele i przekazać potrzebne informacje zwrotne.
  • Zarządzanie czasem: Charakteryzatorzy filmowi muszą zarządzać swoim czasem i czasem innych ludzi. Muszą przeanalizować potrzeby każdego klienta i uzyskać sprzęt i produkty niezbędne do ukończenia pracy w określonym czasie.
  • Orientacja szczegółów: Charakteryzatorzy filmowi muszą wykonywać swoją pracę pod presją, zwracając uwagę na drobne szczegóły. Niektóre z ich zadań mogą wymagać dłuższych okresów głębokiej koncentracji, aby wykonać skrupulatne żądania. Charakteryzatorzy filmowi muszą również umieć rozumować i rozwiązywać problemy, ważyć różne koszty w stosunku do korzyści oraz wymyślać nowe pomysły i kreatywne sposoby ich wdrażania.

Perspektywy pracy

Zawód wizażysty filmowego jest podzbiorem większej grupy kosmetologów, którzy zajmują się makijażem, włosami, pielęgnacją skóry i innymi pokrewnymi dziedzinami.

Według US Bureau of Labor Statistics, perspektywy dla kosmetologów w ciągu następnej dekady w porównaniu z innymi zawodami i przemysł jest silny, napędzany przez wzrost zaawansowanych zabiegów makijażu, skóry i włosów oraz wzrost ogólnego populacja.

Oczekuje się, że zatrudnienie wzrośnie o około 13 procent w ciągu najbliższych dziesięciu lat, co oznacza szybszy wzrost niż średnia dla wszystkich zawodów w latach 2016-2026. Ta stopa wzrostu jest porównywalna z przewidywanym 7-procentowym wzrostem dla wszystkich zawodów.

Środowisko pracy

Charakteryzatorzy filmowi często pracują na planie produkcyjnym filmu w toku.

Plan pracy

Godziny są często dość długie i początkowo wynagrodzenie może być bardzo niskie, ale jeśli pozostaniesz wytrwały, osiągniesz swoje cele.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

Spójrz na zasoby dotyczące poszukiwania pracy, takie jak Rzeczywiście.com, Monster.com i Glassdoor.com na dostępne stanowiska.

SIEĆ

Dołącz do grup branżowych i bierz udział w wydarzeniach poświęconych charakteryzacji w branży filmowej, aby poznać kontakty, które mogą pomóc Ci znaleźć oferty pracy.

WSPIERAĆ

Zaoferuj pomoc charakteryzatorowi filmowemu jako wolontariusz lub jako staż. Może to pomóc w zbudowaniu portfolio, które będzie się prezentować podczas przyszłych rozmów kwalifikacyjnych.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane zostaniem wizażystką filmową rozważają również następujące ścieżki kariery, wymienione wraz z ich średnią stawką godzinową lub roczną pensją:

  • Fryzjer: 12,33 USD/godz
  • Specjalista od pielęgnacji skóry: $30,080

Najlepsze sposoby na wykazanie się silną etyką pracy

Posiadanie silnej etyki pracy obejmuje przestrzeganie wartości i celów firmy poprzez wykonywanie swojej pracy najlepiej jak potrafisz. Oznacza skupienie się na terminowej realizacji powierzonych zadań. Pracownik charakteryzujący się silną etyką ...

Czytaj więcej

Piątka czegokolwiek Lodołamacz do budowania zespołu

Szukasz zwycięskiego lodołamacza do budowania zespołu, którego możesz używać do spotkań, zajęć szkoleniowych, sesji budowania zespołu oraz wydarzeń i zajęć firmowych? Lodołamacz „piątka czegokolwiek” sprawia, że ​​spójność grupy i współpraca są n...

US Army Job 15T (naprawca helikopterów UH-60)

Osoba zajmująca się naprawą helikopterów UH-60 jest przede wszystkim odpowiedzialna za nadzorowanie i wykonywanie konserwacji helikopterów UH-60 (znanych również jako Black Hawk). Jest to wojskowa specjalność zawodowa (MOS) 15T w armii amerykańsk...