Marketing Manager Opis stanowiska: Wynagrodzenie, umiejętności i więcej

click fraud protection

Od menedżerów ds. marketingu oczekuje się, że wniosą duży wkład w efektywność firmy. Identyfikują produkty i rynki, sugerują strategie i podejścia do sprzedaży oraz mierzą wyniki wszystkich wysiłków. Odpowiadają również za wszelkie starania działu marketingu i personelu.

W 2016 roku w USA zatrudnionych było około 218 300 menedżerów marketingu. Około jedna czwarta z nich pracowała w usługach profesjonalnych, technicznych i naukowych.

Obowiązki i obowiązki kierownika ds. marketingu

Obowiązki menedżerów marketingu mogą zależeć od mediów, w których pracują, ale niektóre typowe obowiązki obejmują:

  • Badaj i oceniaj nowe możliwości produktowe, zapotrzebowanie na potencjalne produkty oraz potrzeby i spostrzeżenia klientów.
  • Realizacja strategii marketingowej i realizacja planów dla istniejących produktów.
  • Służyć jako partner w zakresie finansowania i rozwoju produktu w określaniu rentowności potencjalnych rynków przed wyprodukowaniem produktu.
  • Współpraca z zespołami ds. rozwoju produktów w celu zarządzania rozwojem nowych produktów.
  • Zarządzaj kampaniami wprowadzającymi na rynek nowe produkty.
  • Zarządzaj kanałami dystrybucji produktów.
  • Zapewnij skuteczną komunikację marketingową z marką, w tym stronę internetową firmy, komunikację drukowaną i reklamę.
  • Zarządzanie personelem medialnym i marketingowym oraz zewnętrznymi agencjami PR.

Ogólnie rzecz biorąc, menedżerowie marketingu analizują skuteczność wszystkich działań marketingowych i kampanii sprzedażowych firmy.

Wynagrodzenie kierownika marketingu

Najlepiej opłacani menedżerowie marketingu pracują w usługach profesjonalnych, technicznych i naukowych.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 134 290 USD (64,56 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: Ponad 208 000 USD (100,00 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: Mniej niż 69 840 USD (33,58 USD/godz.)

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Osoby poszukujące kariery jako menedżer ds. Marketingu powinny w idealnym przypadku mieć wykształcenie wyższe i spore doświadczenie.

  • Edukacja: Jako minimum powinieneś mieć tytuł licencjata z marketingu lub dziedziny pokrewnej. Preferowany jest tytuł magistra biznesu lub marketingu.
  • Doświadczenie: Wartość doświadczenia jest nie do przecenienia. Często jest to pozycja, w której możesz pracować w górę. Idealnie byłoby, gdybyś miał 10 lat lub więcej na coraz bardziej odpowiedzialnych stanowiskach w marketingu, najlepiej w podobnej branży, jeśli nie we własnej firmie. Powinieneś mieć doświadczenie w nadzorowaniu i zarządzaniu profesjonalnym zespołem marketingowym.

Umiejętności i kompetencje menedżera marketingu

To najważniejsze kwalifikacje menedżera marketingu.

  • Umiejętności komunikacyjne: Powinieneś być silnym, skutecznym komunikatorem i wykazywać się skutecznością w prowadzeniu rozmów z klientami, ewangelizacji klientów oraz opracowywaniu i docieraniu do klientów zorientowanych na klienta.
  • Umiejętności kierownicze: Powinieneś posiadać umiejętność koordynowania wysiłków dużego zespołu różnorodnych, kreatywnych pracowników w środowisku ciągłych zmian.
  • Umiejętności cyfrowe: Powinieneś być dobrze zorientowany w reklamie internetowej i mediach. Największe perspektywy zatrudnienia mają osoby z doświadczeniem cyfrowym. A Media społecznościowe strategia z udokumentowanymi osiągnięciami na Facebooku, Twitterze i innych portalach społecznościowych, które są znaczące w zasięgu firmy, może być nieoceniona.
  • Postrzeganie: Powinieneś wykazać się umiejętnością dostrzegania całościowego obrazu, aby móc udzielać przydatnych porad i informacji w całej firmie.

Perspektywy pracy

Wraz z menedżerami ds. reklamy i promocji Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych przewiduje wzrost zatrudnienia w tej dziedzinie o około 10% w latach 2016-2026. To szybciej niż średnia wszystkich innych zawodów.

Środowisko pracy

Będziesz pracować w tandemie z kadrą kierowniczą najwyższego szczebla, często w najbardziej komfortowych warunkach, jakie firma ma do zaoferowania. Podróże nie są jednak niczym niezwykłym, aby spotykać się z klientami i uczestniczyć w wydarzeniach medialnych. Zbliżające się terminy i wewnętrzne naciski mogą być stresujące.

Plan pracy

Większość menedżerów marketingu pracuje w pełnym wymiarze godzin. Zwykle możesz liczyć na wolne weekendy i święta, ale czasem potrzebne są dodatkowe godziny, gdy pojawia się problem lub firma stoi przed szczególnym wyzwaniem.

Jak zdobyć pracę

ROZWIŃ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE

Osoby z cyfrowym doświadczeniem w reklamie internetowej i mediach mogą mieć najlepsze perspektywy zatrudnienia.

MYŚL DUŻO

Doświadczenie na globalnym rynku jest mocnym atutem, szczególnie w obszarze zarządzania globalnymi zespołami lub agencjami marketingowymi.

Porównanie podobnych ofert pracy

Niektóre podobne prace i ich średnie roczne wynagrodzenie obejmują:

  • Dyrektor artystyczny: $92,780
  • Menedżer finansowy: $127,990
  • Analityk ds. Badań Rynku: $63,120

Postępowa dyscyplina w Twoim miejscu pracy

Progresywny dyscyplina to proces radzenia sobie z zachowaniami związanymi z pracą, które nie spełniają oczekiwanych i komunikowanych standardów wydajności. Głównym celem progresywnej dyscypliny jest pomoc pracownikowi w zrozumieniu, że a problem ...

Czytaj więcej

Wynagrodzenie i kariera naukowca medycyny sądowej ds. Dzikiej przyrody

Naukowcy zajmujący się kryminalistyką zajmującą się dziką fauną i florą analizują próbki biologiczne, które zostały zebrane jako dowód, i stosują procedury w celu zbadania przestępstw przeciwko dzikiej przyrodzie. Obowiązki Podstawowym obowiązk...

Przykłady listu motywacyjnego i CV bibliotekarza

Podczas przygotowywania aplikacji ważne jest, aby podkreślić bardziej odpowiednie umiejętności, doświadczenie i wykształcenie.Wnioskodawca LuizaGłówna ulica 123Anytown, CA [email protected] grudnia 2020 rSonia LeeDyrekt...