Profil zawodowy armii: Piechota ognia pośredniego 11C

W armii, wojskowa specjalność zawodowa (MOS) 11C, piechota ognia pośredniego, jest członkiem oddziału moździerzy, sekcji lub pluton żołnierzy. Moździerz jest najpotężniejszą bronią jednostki piechoty. I pomimo swojej nazwy, zawód piechur w wojsku jest otwarty dla żołnierek od 2016 roku.

Nie ma możliwości bezpośredniego zaciągnięcia się do MOS 11C. Pierwszym krokiem jest zaciągnięcie się do opcji 11X werbowania piechoty do armii, a podczas szkolenia zostaniesz wyznaczony jako MOS 11B, piechota lub MOS 11C, piechota ognia pośredniego.

Piechota jest główną siłą bojową lądową i kręgosłupem armii. Jest to równie ważne w czasie pokoju, jak i podczas walki.

Obowiązki wojskowego MOS 11C

Ci żołnierze wykonują jedne z najniebezpieczniejszych zawodów w armii. Strzelają i odzyskują miny przeciwpiechotne i przeciwpancerne, a także lokalizują i neutralizują miny na aktywnych polach minowych. Ten MOS jest również odpowiedzialny za nawigację między punktami na ziemi, orientowanie map oraz obsługę i konserwację sprzętu komunikacyjnego.

Żołnierze piechoty pośredniej mogą działać na obszarze skażonym NBC (nuklearnym, chemicznym, biologicznym).

Duża część ich pracy obejmuje konstruowanie i maskowanie broni na stanowiskach strzeleckich, w tym moździerzy, oraz konserwację moździerzy, w tym kontrole bezpieczeństwa. Najlepiej opisać tę pozycję jest to, że żołnierz pełni funkcję członka oddziału moździerzy, zapewniającego pośrednie wsparcie ogniowe.

Bardziej doświadczeni żołnierze piechoty pośredniej mogą dowodzić i kontrolować oddziały moździerzy, nadzorować i szkolić podwładnych, zapewniać taktykę i techniczną wskazówki dla podwładnych oraz profesjonalne wsparcie dla podwładnych i przełożonych na różnych stanowiskach, w tym w utrzymaniu zaprawy pozycje.

Podczas walki MOS 11C nadzoruje budowę stanowisk moździerzowych oraz przyjmuje i realizuje rozkazy bojowe. Będą kierować i rozmieszczać personel, a także kierować i dostosowywać pośredni ogień wspierający.

Czytanie i rozumienie map również stanowi ogromną część tej pracy; MOS 11C będzie korzystał z map i nakładek map oraz określał wysokość i azymut siatki.

Szkolenie dla MOS 11C

Piechota w armii przechodzi 14 tygodni szkolenia w jednej stacji (OSUT) o godz Fort Benning W Georgii. Szkolenie obejmuje ćwiczenia bojowe w klasie i symulowane w terenie. Nauczą się obsługi i konserwacji broni, bezpieczeństwa na polu minowym, czytania map i nawigacji, przygotowywania pozycji bojowych i innych powiązanych umiejętności. Piechota podczas szkolenia powinna spodziewać się częstego udziału w manewrach drużyny, ćwiczeniach strzeleckich i grach wojennych.

Wymagania testowe dla piechoty ognia pośredniego 11C

Piechota potrzebuje wyniku testu baterii umiejętności zawodowych sił zbrojnych (ASVAB) wynoszącego 90 w obszarze zdolności bojowych (CO). Podtesty umiejętności CO obejmują rozumowanie arytmetyczne (AR), szybkość kodowania (CS), informacje o samochodach i sklepach (AS) oraz zrozumienie mechaniki (MC).

Nie jest wymagane żadne poświadczenie bezpieczeństwa, ale musisz mieć korygujący wzrok 20/20 i nie być daltonistą.

Cywilny odpowiednik MOS 11C

Ponieważ większość tej pracy jest wykonywana w sytuacjach bojowych, tak naprawdę nie ma okupacji cywilnej dokładnie takiej samej jak MOS 11C. Jednakże funkcjonariusze policji i ochroniarze to zawody, w których można wykorzystać umiejętności zdobyte podczas szkolenia i doświadczenia MOS 11C.

Różnica między licencjonowaniem a dystrybucją muzyki

Wybór między licencjonowaniem a dystrybucją jest częstym wyzwaniem dla wielu niezależnych wytwórni, zwłaszcza jeśli chodzi o próbę wypuszczenia ich albumów na arenę międzynarodową. Każdy z nich ma swoje zalety i wady i może mieć znaczący wpływ na...

Standardy uwzględnione w przepisach krajowych programów ekologicznych

Przepisy Krajowego Programu Ekologicznego (NOP) i Ustawy o Produkcji Żywności Ekologicznej (OFPA) zostały stworzone przy pomocy Krajowej Rady ds. Standardów Ekologicznych (NOSB). Regulacje NOP mają mieć charakter jednolity, aby zapewnić konsumen...

Czytaj więcej

Jak zaprojektować efektywne opakowanie żywności

Chociaż podstawową funkcją opakowania do żywności jest ochrona produktu, głównym celem projektowania opakowania jest przyciągnięcie konsumentów. Innymi słowy, opakowanie powinno sprzedać się samo. Oznacza to, że musisz mieć silną siłę tożsamość m...