Opis stanowiska księgowego: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Księgowi zapewniać dokładność sprawozdań finansowych dla osób fizycznych, firm i organizacji. Dbają o to, aby przestrzegane były prawa i procedury, a podatki były prawidłowe i płacone na czas. Księgowi przygotowują dokumentację finansową i wyjaśniają swoje ustalenia konkretnym osobom lub kierownictwu firmy lub organizacji.

Istnieje kilka rodzajów księgowych. Księgowi zarządcy przygotowują informacje finansowe, które są wykorzystywane wewnętrznie przez zatrudniające ich spółki. Księgowi publiczni pracujący dla firm księgowych lub prowadzący działalność na własny rachunek przeprowadzają audyty oraz przygotowują dokumentację finansową i formularze podatkowe dla klientów. Księgowi rządowi pracują z dokumentacją finansową agencji rządowych. Audytują także firmy, organizacje i osoby fizyczne podlegające regulacjom rządowym i podatkom.

Obowiązki i obowiązki księgowego

Typowe obowiązki, jakie księgowy musi wykonywać, obejmują:

  • Przygotuj budżety
  • Wprowadzaj transakcje i uzgadniaj salda kont
  • Przygotowuj dokładne dokumenty robocze, harmonogramy i uzgodnienia do celów audytu
  • Wysyłaj faktury na konta
  • Egzekwuj warunki płatności na rachunkach
  • Bądź na bieżąco ze stanowymi i lokalnymi przepisami podatkowymi
  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi
  • Rejestruj płatności i wypłaty

Księgowi wykonują szeroki zakres obowiązków w zależności od pracodawcy i specyfiki swojej pracy. Niezależnie od tego, czy współpracują z korporacjami, osobami fizycznymi czy agencjami rządowymi, księgowi muszą mieć możliwość składania prawnych dokumentów finansowych, takich jak te, które spółki publiczne muszą ujawniać inwestorom. W przypadku klientów indywidualnych może to być coś tak podstawowego jak roczne formularze podatku dochodowego.

Księgowi pracujący w przedsiębiorstwach muszą potrafić analizować wewnętrzne dokumenty finansowe, upewniać się, że działy przestrzegają prawa i wydawać zalecenia budżetowe.

Wynagrodzenie księgowego

Zarobki księgowych mogą się znacznie różnić w zależności od pracodawcy. Niektóre duże firmy mogą płacić wyższe pensje, a niezależni księgowi z długą listą klientów również mogą zarobić więcej.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 69 350 USD (33,34 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: 122220 USD (58,75 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: 43 020 USD (20,68 USD/godz.)

Źródło:Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2017

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Minimalne wykształcenie wymagane do zostania księgowym to tytuł licencjata. Wielu księgowych będzie zdobywać wyższe stopnie naukowe i certyfikaty, aby zyskać większą atrakcyjność rynkową.

  • Edukacja: Licencjat z zakresu księgowość lub pokrewny kierunek studiów jest niezbędny do rozpoczęcia kariery księgowego. Niektórzy pracodawcy preferują kandydatów do pracy, którzy posiadają tytuł magistra w dziedzinie rachunkowości lub podatków lub tytuł MBA ze specjalizacją w rachunkowości.
  • Orzecznictwo: Aby móc składać dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, księgowi muszą zostać: certyfikowany biegły księgowy (CPA). Poszczególne stany przyznają licencje według własnych zasad i przepisów. Po ukończeniu studiów księgowi muszą zdać egzamin Jednolity egzamin CPA.

Umiejętności i kompetencje księgowego

Oprócz formalnego wykształcenia i licencji, umiejętności miękkie niezbędne w zawodzie księgowego obejmują:

  • Umiejętności obsługi klienta: Wielu księgowych spędza dużo czasu pracując z klientami, oceniając ich potrzeby i pomagając im w kwestiach finansowych lub podatkowych. Wymaga to umiejętności mówienia i słuchania, które są częścią obsługi klienta.
  • Analityczne myślenie: Księgowi muszą być w stanie zidentyfikować trendy lub problemy podczas przeglądu finansów osób fizycznych lub firm.
  • Rozwiązywanie problemów: Praca księgowego często wiąże się z pomaganiem klientom w rozwiązywaniu konkretnych problemów finansowych. W wielu przypadkach księgowi odkrywają problemy i muszą zalecić rozwiązania, gdy tak się stanie.
  • Znajomość pakietu Microsoft Office: Księgowi będą spędzać dużo czasu pracując ze standardowymi aplikacjami używanymi w firmach, zwłaszcza Microsoft Excel lub inne oprogramowanie do obsługi arkuszy kalkulacyjnych.
  • Dobrze zorganizowane: Śledzenie i analizowanie finansów wymaga wysokiego poziomu organizacji, aby móc kontrolować przychody i wydatki w miarę ich ewolucji.

Perspektywy pracy

Według Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonychprognozuje się, że wzrost liczby stanowisk pracy księgowych w dekadzie kończącej się w 2026 r. wyniesie 10%. To wynik lepszy od 7-procentowego wzrostu prognozowanego dla wszystkich zawodów. Perspektywy zatrudnienia w tej dziedzinie często są powiązane ze stanem gospodarki, ale księgowi zawsze będą potrzebni, w miarę jak coraz więcej spółek wchodzi na giełdę, a przepisy podatkowe stają się coraz bardziej złożone.

Środowiska biznesowe mogą się różnić, ale większość księgowych pracuje albo dla większej firmy, która potrzebuje ich usług, albo pracuje niezależnie, obsługując osoby fizyczne i małe firmy. Niektórzy niezależni księgowi mogą pracować w biurze domowym.

Plan pracy

Harmonogramy pracy zazwyczaj odpowiadają standardowym godzinom pracy. Największym wyjątkiem jest sezon podatkowy, kiedy wielu księgowych będzie pracować w wydłużonych godzinach, aby spotkać się z klientami przed upływem terminu składania zeznań.

Jak zdobyć pracę

BADANIE

Licencjat z rachunkowości to absolutne minimum.

Zdobądź CPA

Bez uzyskania tytułu biegłego rewidenta perspektywy zawodowe mogą być ograniczone.

ZDOBYWAĆ DOŚWIADCZENIE

Najlepszym sposobem na budowanie zaufania i zdobywanie klientów jest wykonywanie dobrej pracy.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Ścieżki kariery podobne do ścieżki księgowego, wraz ze średnimi rocznymi wynagrodzeniami, obejmują:

  • Analityk budżetowy: $75,240
  • Wskaźnik kosztów: $63,110
  • Analityk finansowy: $84,300

Tartaki Timberking: przegląd i korzyści

Tartaki Timberking ogłaszają, że mają „przewagę Timberking” nad innymi przenośny trak taśmowyl twórcy. Rzućmy okiem na Timberking i zobaczmy, jak te huty wypadają na tle konkurencji. Szef czterech stanowisk Wszystkie tartaki Timberking są wypos...

Usprawnij swój przepływ pracy dzięki sprawnemu zarządzaniu budową

Zwinne budownictwo to metoda lub styl budowania, który można szybko dostosować do zmian w dostawach lub projektach. Metoda skraca czas pomiędzy zidentyfikowaniem problemu a jego rozwiązaniem. Na pierwszy rzut oka metody budowania i zarządzanie A...

Bezpieczna praca z paletami w celu ograniczenia ryzyka obrażeń

Palety są jednym z najbardziej podstawowych, ale ważnych narzędzi w globalnym łańcuchu dostaw. Mogą również stanowić zagrożenie, jeśli nie będziesz ostrożny. Palety stosuje się w operacji łańcucha dostaw może prowadzić do urazów, takich jak rany ...