Stanowisko w piechocie morskiej: specjalista ds. obrony MOS 5711

click fraud protection

Użycie broni chemicznej i biologicznej stanowi naruszenie prawa międzynarodowego. Ich użycie zostało zakazane przez społeczność międzynarodową po I wojnie światowej. Zabronione jest również zagospodarowanie, gromadzenie i przekazywanie. Traktat o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się broni jądrowej i technologii związanej z nią, jednocześnie dążąc do całkowitego rozbrojenia na całym świecie. Nie wszystkie kraje podpisały traktat o nieproliferacji i chociaż zagrożenie pozostaje niskie, istnieje nadal należy zachować czujność w związku z bronią nuklearną i innymi rodzajami broni, którymi dysponuje społeczność międzynarodowa skazany.

W korpusie piechoty morskiej pracują specjaliści, których zadaniem jest szkolenie innych osób w zakresie przetrwania w środowisku, w którym mogą występować zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne lub nuklearne (CBRN). W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych zagrożeń specjaliści ds. obrony CBRJ wiedzą, jakie środki ochronne należy zastosować w walce i w innych sytuacjach, a także szkolą inny personel piechoty morskiej w zakresie tych technik.

Numer wojskowego specjalisty zawodowego (MOS) dla tego stanowiska to 5711.

Obowiązki specjalistów ds. obrony CBRN

Specjaliści ci prowadzą i nadzorują taktykę szkoleń z zakresu obronności CBRN. Obejmuje to monitorowanie, badania i rozpoznanie w zakresie wykrywania i identyfikacji substancji chemicznych, as a także pobieranie i pobieranie próbek czynników biologicznych oraz odkażanie personelu, sprzętu i ofiary wypadku. Szkolą także personel pierwszej pomocy w zakresie indywidualnych środków ochrony przed CBRN.

Specjaliści ds. obrony CBRN działają w centrum operacji bojowych jednostki, aby wspierać obronę CBRN oficerowie doradzają dowódcom i dbają o pomyślne zakończenie misji, zapewniając jednocześnie CBRN obrona.

W sytuacji bojowej do obowiązków tych specjalistów może należeć przekazywanie dowódcy informacji taktycznych o stanie narażenia na promieniowanie, informowanie dowódcy o lokalizacji skażonych obszarów na polu walki oraz informowanie dowódcy o obronie CBRN jednostki sprzęt.

Specjaliści ci mają również za zadanie konserwację i serwisowanie sprzętu i materiałów obronnych CBRN.

Kwalifikacja jako specjalista ds. obrony morskiej CBRN

Aby móc służyć jako specjalista ds. obrony CBRN, żołnierz piechoty morskiej musi posiadać ogólną wiedzę techniczną (GT) na poziomie 110 lub wyższym na poziomie Test baterii umiejętności zawodowych w służbach zbrojnych (ASVAB). Będą musieli ukończyć podstawowy kurs obrony CBRN w szkole NBC piechoty morskiej w Fort Leonard Wood w stanie Missouri.

Będziesz także musiał kwalifikować się do uzyskania tajnego poświadczenia bezpieczeństwa, które wymaga sprawdzenia przeszłości. Historia nadużywania narkotyków lub alkoholu może dyskwalifikować do tej pracy. Szkolenie specjalistów ds. obrony CBRJ obejmuje podstawowe umiejętności, przewidywanie zagrożeń, unikanie skażeń i praktyki odkażania. Ponadto specjaliści ci muszą kwalifikować się do uzyskania tajnego poświadczenia bezpieczeństwa i muszą być obywatelami USA w wieku co najmniej 18 lat. Muszą mieć normalne widzenie kolorów.

Ze względu na charakter wykonywanej pracy każda osoba, która ma nadwrażliwość na odzież ochronną lub szczepienia, nie będzie kwalifikować się do zawodu specjalisty ds. obrony CBRN. Czynnikiem dyskwalifikującym będzie również każda choroba układu oddechowego, która utrudniałaby noszenie maseczki.

Cywilny odpowiednik MOS 5711

Ze względu na charakter tej pracy nie ma konkretnego cywilnego odpowiednika. Możesz posiadać umiejętności niezbędne do pracy jako trener osób udzielających pierwszej pomocy lub personelu organów ścigania.

9 najlepszych kalkulatorów graficznych 2022 r

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i rekomendują najlepsze produkty; możesz dowiedzieć się więcej o nas proces przeglądu tutaj. Możemy otrzymywać prowizje od zakupów dokonanych z wybranych przez nas linków. Jeśli chodzi o kalkulatory gr...

Czytaj więcej

Przykładowy list z rezygnacją: awans przy nowej okazji

Jeśli musisz zrezygnować z pracy, będziesz chciał powiedzieć swojemu szefowi ustnie podczas spotkania twarzą w twarz w ramach grzeczności. Ale twój szef poprosi również o napisanie oficjalnego listu do firmy w twoim imieniu akta pracownicze. Ten...

Dowiedz się, jak dostać się do szkoły weterynaryjnej

Wsiadanie szkoła weterynaryjna z pewnością nie jest łatwe, ale możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na przyjęcie, osiągając dobre oceny, zdobywając różnorodne doświadczenie i starannie przygotowując pakiet aplikacji. W USA jest tylko 30 szkół ...