Opis stanowiska dyspozytora policyjnego: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Prawdopodobnie byłeś gdzieś w korku, kiedy obok przejeżdżał radiowóz z migającymi światłami i wyją syreny. Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie zastanawiałeś się, dokąd jadą. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, kto w ogóle wysłał ich na tę autostradę? Skąd wiedzieli, że są potrzebni? Polecił im dyspozytor policji. Zawód dyspozytora policji jest często pomijaną, ale bardzo ważną rolą w obszarze egzekwowania prawa.

Podjęcie pracy jako dyspozytor policji może być świetnym punktem wyjścia do innej pracy w kryminologii lub możesz spędzić całą karierę w dyspozytorni. W obu przypadkach praca jako dyspozytor to świetny sposób na służenie społeczności i pomaganie innym ludziom.

Obowiązki i obowiązki dyspozytora policji

Nie daj się zwieść, praca jako dyspozytor może być niezwykle stresująca. Dyspozytorzy często pełnią podwójną funkcję operatorów numeru 911. Przyjmują wezwania pomocy, a następnie wysyłają na miejsce organy ścigania. Dyspozytorzy mają różne obowiązki, takie jak następujące:

  • Pełnienie roli pierwszego punktu kontaktowego dla osób desperacko potrzebujących pomocy, osób, które mogą nawet nie porozumiewać się w sposób spójny podczas wykonywania połączenia telefonicznego
  • Zrozum, z czym ma do czynienia rozmówca
  • Upewnij się, że ludzie otrzymają dokładnie takie usługi ratunkowe, jakich potrzebują
  • Monitoruj i rejestruj lokalizację funkcjonariuszy policji na służbie
  • Przyjmuj połączenia pod numer 911 i inne niż alarmowe
  • Wykonywanie zapytań o prawo jazdy i osoby poszukiwane
  • Przydzielaj numery spraw i zapisuj notatki ze spraw
  • Korzystaj z komputerów i wysyłek wspomaganych komputerowo
  • Monitoruj policyjny ruch radiowy
  • Obsługuj radiotelefony policyjne
  • Wysłanie funkcjonariuszy patrolu na wezwanie serwisu
  • W razie potrzeby udziel funkcjonariuszom pomocy, kontaktując się z innymi służbami

Wynagrodzenie dyspozytora policji

Wynagrodzenie dyspozytora policji różni się w zależności od poziomu doświadczenia, wykształcenia, certyfikatów i innych czynników.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 40 660 USD (19,55 USD / godzinę)
  • Najlepsze 10% rocznej pensji: ponad 63 930 USD (30,74 USD/godz.)
  • Najniższe 10% roczne wynagrodzenie: mniej niż 26 590 USD (12,78 USD/godz.)

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Aby zostać dyspozytorem policji, musisz spełnić określone wymagania edukacyjne i inne, jak następuje:

  • Edukacja: Dyplom ukończenia szkoły średniej jest zazwyczaj jedynym formalnym wykształceniem wymaganym, aby zostać dyspozytorem. Być może będziesz musiał zdać egzamin do służby cywilnej.
  • Doświadczenie: Doświadczenie w pracy z innymi ludźmi, zwłaszcza w branżach związanych z obsługą klienta, jest bardzo pomocne. Wymagane są silne umiejętności komunikacyjne, a także umiejętność jasnego i spójnego mówienia.
  • Wymagania technologiczne: Ponieważ technologia jest coraz częściej wykorzystywana w egzekwowaniu prawa, dyspozytorzy muszą biegle posługiwać się komputerem i uczyć się skomplikowanych programów. Dyspozytorzy policji i operatorzy numerów 911 korzystają ze wspomaganych komputerowo programów dyspozytorskich, które pomagają śledzić połączenia i przydzielać numery spraw.

Umiejętności i kompetencje dyspozytora policji

Dyspozytorzy policji muszą posiadać wiele umiejętności miękkich, które pozwolą im na wielozadaniowość i skuteczne radzenie sobie z różnymi typami osobowości. Należą do nich takie umiejętności jak:

  • Kontrola emocjonalna: Muszą zachować kontrolę nad własnymi emocjami, aby pomóc ofiarom zachować spokój i siłę skórę, aby zachować spokój i radzić sobie z ludźmi, którzy są w największej potrzebie rozpacz.
  • Empatia i umiejętności komunikacyjne: Dyspozytorzy mogą przez telefon przeprowadzać ludzi przez proces resuscytacji krążeniowo-oddechowej, spokojnie rozmawiać z osobami, które zgłosiły makabryczne tragedie, a nawet odwodzić ludzi od popełnienia samobójstwa.
  • Współczucie: Każdy, kto chce zostać dyspozytorem, powinien mieć silną chęć pomagania innym.
  • Umiejętności organizacyjne: Praca wymaga dużej zdolności do wielozadaniowości.

Dyspozytorzy muszą zachować spokój i zachować rozsądek, niezależnie od tego, jak źle brzmi sytuacja.

Perspektywy pracy

The Biuro Statystyki Pracy wskazuje, że liczba stanowisk pracy w policji, straży pożarnej i dyspozytorach karetek wzrośnie o około 8% do 2026 roku. Postęp w technologii ratunkowej powoli przejmuje część obowiązków dyspozytora, ale rotacja na tak stresującym stanowisku zawsze stanowi problem, dlatego często pojawiają się nowe oferty pracy. Tę stopę wzrostu można porównać z przewidywanym wzrostem o 7% dla wszystkich zawodów.

Dyspozytorzy policji zwykle pracują w centrum komunikacyjnym, odpowiadając na wezwania jednej agencji, takiej jak policja lub straż pożarna, lub w centrum komunikacyjnym obsługującym wszystkie rodzaje służb ratunkowych.

Praca dyspozytora może być stresująca, dlatego zazwyczaj odbiera on wiele telefonów, radzi sobie ze stresującymi sytuacjami i musi wytrzymywać presję szybkiego i spokojnego reagowania w sytuacjach zagrażających życiu.

Plan pracy

Dyspozytorzy mogą pracować na regularne 8-godzinne zmiany, ale wielu pracuje na 12-godzinnych lub dłuższych zmianach, a nadgodziny są powszechne. Ponieważ sytuacje awaryjne mogą zdarzyć się w dowolnym momencie, dyspozytorzy muszą pracować w niektóre noce w tygodniu, w weekendy i święta.

Jak zdobyć pracę

ZDOBYWAĆ DOŚWIADCZENIE

Jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia zawodowego, praca na stanowisku obsługi klienta przez jakiś czas może pomóc Ci zakwalifikować się do pracy dyspozytora policji.

TESTOWANIE

Być może będziesz musiał zdać i zdać egzamin w służbie cywilnej.

STOSOWAĆ

Spójrz na zasoby związane z poszukiwaniem pracy, takie jak Rzeczywiście.com, Monster.com, I Glassdoor.com na dostępne stanowiska. Możesz także odwiedzić poszczególne wydziały policji i powiązane agencje online lub osobiście, aby złożyć wniosek.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane karierą dyspozytora policji rozważają również następujące ścieżki kariery, wymienione wraz z medianą rocznych wynagrodzeń:

  • Kontroler ruchu lotniczego: 124 540 dolarów
  • EMT lub ratownik medyczny: 34 320 dolarów
  • Przedstawiciel obsługi klienta: 33 750 USD

Dlaczego Twoje wydarzenie sprzedażowe March Madness® jest nielegalne

Wyrażenie „March Madness®” może nie do odparcia, nie tylko dla fanów koszykówki, ale używanie go do promowania firmy bez pozwolenia jest nielegalne. Dla właścicieli firm, którzy chcą dodać trochę pikanterii swoim własnym kampaniom marketingowym ...

Czytaj więcej

Elementarz sprzedaży detalicznej: Merchandising 101

Merchandising to termin używany w odniesieniu do szerokiego zakresu strategii biznesowych i marketingowych obejmujących wykorzystanie taktyki otoczenia w prezentowaniu konsumentom produktów lub usług w atrakcyjny i atrakcyjny sposób, aby je uleps...

Czytaj więcej

Ulga podatkowa na opiekę zdrowotną dla małych firm

Sama wzmianka o ustawie o przystępnej cenie z 2010 r. może nadal wywoływać u pracodawców skrzywienie po tylu latach, ale dla niektórych jej warunki mogą być pocieszeniem. Jednym z postanowień umowy ACA jest ulga podatkowa na opiekę zdrowotną dla ...