Dowiedz się wszystkiego o stanowiskach pracy w systemach misji powietrzno-desantowych Sił Powietrznych

click fraud protection

Pełni obowiązki załogi samolotu na wielu platformach powietrznych. Obsługuje, konserwuje, naprawia i testuje systemy komunikacji powietrznej, czujniki, komputery i systemy elektroniczne. Wykonuje obowiązki przed lotem, w locie i po locie. Nadzoruje i instruuje personel w zakresie procedur obsługi, konserwacji, napraw i testów. Ustanawia, nadzoruje i kieruje szkoleniem załóg samolotów.

Zadania i obowiązki

Sprawdza i obsługuje łączność powietrzną, czujniki, komputery i systemy elektroniczne. Planuje, organizuje i koordynuje działania i materiały misyjne. Określanie statusu statku powietrznego i współrzędnych informacji o ustanowieniu połączenia. Wykonuje inspekcje przed lotem, w locie i po locie. Wykonuje wstępne włączenie i testowanie komunikacji powietrznej, czujników, komputerów i systemów elektronicznych. Ustanawia i utrzymuje obwody/łącza do komunikacji głosowej i danych. Naprawia i konserwuje łączność powietrzną, czujniki, komputery i systemy elektroniczne. Obsługuje systemy i sprzęt awaryjny statku powietrznego.

Wykonuje i nadzoruje obsługę i konserwację sprzętu pokładowego. Inicjuje, obsługuje, monitoruje, testuje, rozwiązuje problemy, izoluje awarie i naprawia radio, dystrybucję audio, przełączanie, dane, kryptologię, przeciwdziałanie zakleszczeniom, komunikację satelitarną, radar, identyfikacja przyjaciela lub wroga, nagrywanie i odtwarzanie, multipleks, wojna elektroniczna (EW), przechwytywanie, analiza, nagrywanie, nadawanie, obrazowanie, sprzęt komputerowy i sieciowy (w tym sprzęt pomocniczy) sprzęt). Monitoruje wyświetlacze i wskaźniki stanu sprzętu na podstawie zleceń technicznych i instrukcji, testuje sprzętu, diagnostykę oprogramowania, kontrolę napięcia, pomiary rezystancji, obserwacje przebiegu lub inne testy. Instaluje, obsługuje i monitoruje specjalne systemy wsparcia. Wykonuje obowiązki skanera zewnętrznego samolotu. Monitoruje silnik samolotu, śmigło, układ hydrauliczny, pneumatyczny i sterowanie lotem podczas uruchamiania silnika. Przestrzega procedur bezpieczeństwa komunikacji (COMSEC).

Ustanawia, nadzoruje i kieruje szkoleniem załóg samolotów. Opracowuje i kieruje instrukcjami dotyczącymi obsługi sprzętu i rozwiązywania problemów. Zapewnia stosowanie standardowych procedur w nauczaniu obsługi, konserwacji i naprawy sprzętu pokładowego. Określa potrzebę specjalnych instrukcji i ustanawia programy szkoleniowe dotyczące systemów pokładowych.

Ocenia działanie i konserwację systemów pokładowych. Ocenia zgodność z instrukcjami technicznymi, przepisami i normami pracy. Służy w zespołach inspekcji systemów pokładowych lub kieruje nimi w celu oceny programów konserwacji i operacyjnych w locie. Interpretuje raporty z inspekcji i zaleca działania naprawcze.

Zarządza funkcjami operacyjnymi i konserwacyjnymi. Prowadzi rejestry i dokumenty z inspekcji operacyjnych i konserwacji. Omawia nietypowe i trudne problemy w eksploatacji i konserwacji sprzętu w locie. Zaleca metody, techniki i procedury mające na celu zwiększenie możliwości konserwacyjnych i operacyjnych oraz ulepszenie opcji systemu misji. Doradza w zakresie obsługi i konserwacji systemów misji oraz koordynuje projekty badawczo-rozwojowe.

Kwalifikacje specjalistyczne

Wiedza

Obowiązkowa jest wiedza z następujących dziedzin: komunikacja światowa, elektronika i teoria radia, teoria i techniki EW, kamery optyczne i wideo, radar, radio częstotliwość, dwumodowe systemy nadawcze oraz zasady logiki i technik cyfrowych, komputery, sprzęt przechwytujący i analityczny, koncepcje konserwacji dyrektyw, interpretacji zamówień technicznych, nośników lub instrukcji programowania komputerów, schematów, okablowania i schematów logicznych, wyznaczania kierunku, multipleksowania, transmisji danych i głosu procedury.

Edukacja

Aby podjąć studia na tej specjalności, pożądane jest ukończenie szkoły średniej z kursami z fizyki, matematyki i informatyki.

Szkolenie

Aby uzyskać licencję AFSC 1A331, obowiązkowe jest ukończenie kursu operatora pokładowych systemów łączności.

Doświadczenie

Do przyznania wskazanego AFSC wymagane jest następujące doświadczenie: (Uwaga: zob Objaśnienie kodów specjalnych Sił Powietrznych ).

1A351. Kwalifikacja i posiadanie AFSC 1A331. Ponadto doświadczenie w obsłudze i konserwacji systemów testowych i komputerowych systemów łączności statku powietrznego.

1A371. w i posiadaniu AFSC 1A351. Ponadto doświadczenie i kwalifikacje w zakresie wcześniejszych operacji i konserwacji systemów łączności, testów i komputerów statków powietrznych.

1A391. Kwalifikacja i posiadanie AFSC 1A371. Ponadto doświadczenie w zarządzaniu zaawansowanymi operacjami i konserwacją systemów komunikacyjnych, testowych i komputerowych statku powietrznego.

Inny

Następujące elementy są obowiązkowe, jak wskazano:

W przypadku wpisu na tę specjalność: W przypadku wpisu, przyznania i utrzymania tych AFSC:

Kwalifikacja do służby lotniczej zgodnie z AFI 11-402, Służba lotnicza i spadochroniarska, Uprawnienia lotnicze i odznaki.

Kwalifikacja fizyczna do pełnienia służby w załodze samolotu zgodnie z AFI 48-123, Badania lekarskie i standardy, Standardy medyczne klasy III.

W przypadku przyznania i utrzymania AFSC 1A331/51/71/91/00, kwalifikowalność do tytułu ściśle tajnego poświadczenie bezpieczeństwazgodnie z AFI 31-501, Zarządzanie programem bezpieczeństwa personelu. (Uwaga: Rzeczywiste poświadczenie bezpieczeństwa zależy od rodzaju przydzielonego statku powietrznego).

UWAGA: Przyznanie 3-poziomowego poziomu umiejętności bez ostatecznego zezwolenia ściśle tajnego (TS) jest dozwolone pod warunkiem przyznania tymczasowego poziomu umiejętności zgodnie z AFI 31-501.

Uwaga: ta praca wymaga wrażliwego kodu stanowiska (SJC) „F”.

Wskaźnik wdrożenia dla tego AFSC

Wymagana siła: G.

Profil fizyczny111121 (Widzenie niekorygowane 20/400-20/400; z możliwością korekty do 20/20-20/20)

Obywatelstwo: Tak.

Wymagany wynik umiejętności: E-67.

Trening techniczny

Kurs licencjacki dla załóg lotniczych, Lackland AFB, Teksas, 14 dni zajęć (obejmuje szkolenie w komorze wysokościowej)

Kurs szkoleniowy w zakresie przetrwania w walce, Fairchild AFB, WA, 14 dni lekcyjnych.

Kurs przetrwania w wodzie i spadochroniarstwa (jeśli jest przypisany do samolotu C-130), Pensacola NAS, Floryda, 5 dni zajęć.

Przetrwanie w wodzie – latanie bez spadochroniarstwa (jeśli jest przydzielone do innego statku powietrznego niż C-130), Fairchild AFB, WA, 3 dni lekcyjne.

Kurs specjalistyczny dotyczący systemów misji powietrzno-desantowych, Keesler AFB, MS, 56 dni lekcyjnych.

Szkolenie kwalifikacyjne w zakresie systemów uzbrojenia (różne lokalizacje i długości, w zależności od przypisanego typu statku powietrznego)

Bazy przydziału stanowisk pierwszej służby

  • Davis-Monthan AFB AZ
  • Eglin AFB FL
  • Elmendorf AFB AK
  • Kadena AB Japonia
  • Offutt AFB NE
  • Wielka Brytania RAF-u Mildenhall
  • Robins AFB GA
  • Tinker AFB OK

Możliwe lokalizacje przydziału (po pierwszym stanowisku służbowym)

Informacje pochodzą z CFETP 1A3XX

Tworzenie strategii medialnej

Próbując przyciągnąć uwagę niszowej publiczności, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jaką grupę demograficzną chcesz przyciągnąć i co przyciągnie ją najskuteczniej. Strategia medialna to plan działania, który pomaga Twojej firmie dotrzeć do doce...

Czytaj więcej

10 pomysłów na marketing lojalnościowy dla Twojej małej firmy

Marketing lojalnościowy koncentruje się na marketingu skierowanym do istniejących klientów z korzyściami i zachętami zachęcającymi do powtarzania transakcji, zamiast skupiać się wyłącznie na próbach znalezienia nowych klientów. Ten rodzaj marketi...

Zatrudniono technika elektroniki lotniczej Marynarki Wojennej

Technicy elektronicy lotnictwa Marynarki Wojennej (AT) naprawiają jedne z najbardziej zaawansowanych systemów elektronicznych na świecie. Naprawy mogą obejmować rozwiązywanie problemów z pokładem załogi w systemie broni elektronicznej w samolocie...