Opis stanowiska pracy opiekuna wystaw psów: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Opiekunowie wystaw psów są dobrze zorientowani w sztuce pokazów i prezentacji. Są to zazwyczaj niezależni kontrahenci samozatrudnieni, którzy podróżują po kraju w poszukiwaniu tytułów mistrzowskich dla psów swoich klientów.

Niektórzy treserzy specjalizują się w klasach budowy dla określonej rasy. Inni pracują z kilkoma rasami reprezentującymi określoną grupę, takimi jak teriery, psy sportowe, psy pracujące i psy-zabawki. Mogą również specjalizować się w prowadzeniu prób posłuszeństwa lub zwinności.

Poważni właściciele psów płacą profesjonalnemu przewodnikowi, aby uzyskać jak najlepsze wyniki od swojego psa wystawowego. Opiekunowie zazwyczaj mają wielu klientów, którzy przez większość weekendów podróżują ze swoimi psami na wystawy.

Obowiązki i obowiązki opiekuna wystawy psów

Opiekunowie wystaw mają różnorodne obowiązki, do których należą:

  • Prezentowanie swoich psich podopiecznych z jak najlepszej strony podczas zawodów. Aby osiągnąć ten cel, przewodnik musi znać szczegółowe protokoły dotyczące ras, które pokazuje. Mogą być wymagane różne tempa i pozy. Doświadczony prezenter wystawowy może znać poszczególnych sędziów i ich oczekiwania, co może być zaletą.
  • Organizowanie transportu psów w celu codziennych ćwiczeń i pielęgnacji,nauka posłuszeństwa i pielęgnacja. Opiekunowie wystaw często zapewniają psu rutynową opiekę przez dłuższy okres jego kariery; niektóre psy spędzają kilka lat pod podstawową opieką swojego przewodnika.
  • Dobra komunikacja i dobre relacje z innymi. Aby odnieść sukces w tej roli, musisz umieć dobrze współdziałać z innymi, takimi jak klienci i ich psy, hodowcy, zawodnicy i sędziowie.
  • Ubieranie części podczas zawodów. Opiekun wystawowy musi ubierać się profesjonalnie, ponieważ wygląd pomaga zapewnić najlepszy możliwy wynik.
  • Praca z weterynarze. Aby utrzymać psy w zdrowiu, opiekunowie muszą zadbać o zaspokojenie wszystkich potrzeb zdrowotnych i żywieniowych psów.

Wynagrodzenie przewodnika wystawowego

Chociaż Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS) nie podaje klasyfikacji osób zajmujących się wystawami psów, istnieje klasyfikacja dotycząca zwierząt trenerzy, którzy muszą wykonywać niektóre z tych samych funkcji, co opiekunowie wystaw, ponieważ obaj mogą potrzebować przygotowania zwierząt do wystaw lub zawody.

Zarobki opiekunów wystaw różnią się w zależności od reputacji, doświadczenia, specjalizacji, wykształcenia i certyfikatów:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 28880 USD (13,88 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: 56 000 USD (26,92 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: 19 610 USD (9,43 USD/godz.)

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2017.

Przewodnik zazwyczaj pobiera opłatę od 50 do 100 dolarów za zajęcia za psa. Za usługi pielęgnacyjne, wyżywienie i koszty podróży mogą zostać pobrane dodatkowe opłaty. Może również istnieć struktura premii za zwycięstwa na różnych poziomach, np. Najlepszy w rasie i Najlepszy na wystawie.

Opiekunowie wystaw muszą także uwzględnić dodatkowe koszty, takie jak koszty podróży, sporządzenie umowy z klientem/opiekunem i utrzymanie polis ubezpieczeniowych.

Wielu profesjonalnych treserów inwestuje w dużą przyczepę lub pojazd rekreacyjny, jeśli na każdą wystawę zabiera ze sobą kilka psów. Pojazdy te są wyposażone w skrzynie podróżne wewnątrz oraz przenośne tory, które można rozstawić po przybyciu na miejsce docelowe.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Od opiekunów wystaw nie wymaga się formalnego przeszkolenia ani posiadania licencji, ale wielu z nich zdobywa niezbędne umiejętności podczas praktyk u doświadczonego przewodnika. Istnieją również klasy „juniorskie” dla młodych prezenterów, a wielu z nich jako dorośli bierze udział w zawodach pokazowych. Wystawy psów dają możliwość nawiązania kontaktów z właścicielami, hodowcami i przewodnikami, szczególnie jeśli szukasz stażu.

Przydatne wcześniejsze doświadczenie dla osób rozpoczynających pracę w tej dziedzinie obejmuje pracę jako: trener psów, psi fryzjer, Lub behawiorysta zwierzęcy.

Istnieje wiele organizacji zawodowych zrzeszających opiekunów psów, ale dwie z najbardziej prestiżowych grup członkowskich to: Program zarejestrowanych hodowców American Kennel Club (AKC) (RHP) i Stowarzyszenie Profesjonalnych Handlarzy (PHA).

AKC RHP wyróżnia profesjonalistów, którzy mają wysokie standardy w zakresie opieki nad psami i etyki biznesowej. Osoby zajmujące się obsługą RHP muszą posiadać co najmniej siedmioletnie doświadczenie i podpisać kodeks etyczny. Oferują również program praktyk, co pozwala, aby każdy rok ukończony w ramach praktyki zawodowej wliczał się w przyspieszonym tempie do liczby lat doświadczenia kwalifikujących się do pełnego członkostwa; oznacza to, że jeden rok stażu liczy się jako dwa.

Członkowie PHA muszą mieć 10 lat aktywnego zaangażowania w pracę z psami wystawowymi, w tym pięć lat jako zawodowy przewodnik. Oferują wysoko ceniony program praktyk zawodowych, który trwa co najmniej cztery lata. Praktykanci pracują pod nadzorem sponsora PHA lub pracodawcy podczas okresu szkolenia.

Umiejętności i kompetencje przewodnika wystawowego

Bycie prezenterem wystawowym wymaga pewnego doświadczenia i zestawu umiejętności, który obejmuje:

  • Solidna praktyczna wiedza na temat pierwszej pomocy dla psów
  • Możliwość podawania różnych form leków
  • Bystre oko do identyfikowania problemów zdrowotnych zanim staną się poważne
  • Dobra forma fizyczna radzić sobie z dużymi i czasami niesfornymi kłami, a także długimi podróżami i deszczową pogodą
  • Pasja do prezentacji i pielęgnacji psów jak również ich sprawność fizyczna

Perspektywy pracy

Branża wystawowa jest zdrowa, ponieważ psy rasowe z najlepszych linii są zawsze poszukiwane do celów hodowlanych. Choć zdobycie statusu doświadczonego opiekuna może wymagać znacznych inwestycji czasu i środków, perspektywy dla tego zawodu są bardzo pozytywne.

Według Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonychoczekuje się, że do 2026 r. branża będzie nadal rosła o 11%. Główną przyczyną tego wzrostu jest konieczność zastąpienia pracowników, którzy odeszli z zawodu.

Dużo czasu spędza się na świeżym powietrzu, czasem pracując w niesprzyjających warunkach pogodowych. Jest to ważne, aby zapewnić psom niezbędną aktywność fizyczną, aby zachować dobrą formę. Ponadto opiekunowie wystaw muszą podróżować na wystawy często poza miastem lub poza stanem.

Plan pracy

Opiekunowie wystaw muszą utrzymywać intensywny harmonogram podróży i zawodów. Przewodnik zazwyczaj spędza większość weekendów na wystawach. Treserzy muszą zaczynać bardzo wcześnie rano, aby przygotować psy do zawodów, ponieważ pielęgnacja i przygotowanie mogą zająć kilka godzin.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

Po prostu zatrudniony ogłasza oferty pracy dla opiekunów psów. Ponadto, jeśli dopiero zaczynasz przygodę w tej dziedzinie, Rzeczywiście I Szklane drzwi publikuje oferty pracy dla treserów psów i asystentów trenerów psów. Ponadto witryny te oferują inne zasoby, takie jak wskazówki dotyczące pisania CV i listu motywacyjnego, a także techniki rozmów kwalifikacyjnych.

ZNAJDŹ MOŻLIWOŚĆ WOLONTARIATU

Poszukaj możliwości szkolenia psów w swojej okolicy, na przykład w lokalnym schronisku dla psów lub organizacji, np PAWS hrabstwa Centrum. The Towarzystwo Humanitarne dla Zwierząt oferuje również możliwości wolontariatu w pracy z psami.

ZNAJDŹ PRAKTYKĘ

Uzyskaj wskazówki, ściśle współpracując z doświadczonym trenerem wystaw.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Jeśli lubisz pracować z psami, te oferty pracy mogą Cię zainteresować:

  • Pracownik opieki nad zwierzętami i usług: $23,160
  • Trener zwierząt: $28,880
  • Hodowca zwierząt: $37,560
  • Asystent weterynaryjny i opiekun laboratorium: $26,140

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2017

Inne możliwości dla handlerów obejmują prowadzenie seminariów szkoleniowych dla początkujących handlerów, pracę z młodymi psami wystawowymi, sędziowanie zajęć na wystawach lub oferowanie usług hodowli z internatem.

Wildlife Officer Opis stanowiska: Wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Funkcjonariusze zajmujący się dziką przyrodą odgrywają ważną rolę w społecznościach zajmujących się ochroną środowiska i egzekwowaniem prawa. Ci specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze pracują nad tym, aby zasoby naturalne, parki, dzika przyroda i ...

Czytaj więcej

Przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia teledysku

Teledysk może Ci pomóc promuj swój zespół za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, takich jak YouTube, Facebook i nie tylko. Wbrew temu, co myślisz, teledysk nie musi kosztować fortuny. Najważniejsze, żeby mieć dobry pomysł, dobry zespó...

Czytaj więcej

Księgowanie według wartości godziwej rynkowej

Rynek na rynek księgowość, które jest często nazywane rachunkowością wartości godziwej, stanowi standardową praktykę w większości przedsiębiorstw branża usług finansowych. Bilans firmy odzwierciedla aktualną wartość rynkową aktywów i pasywów. Pod...