Opis stanowiska strażnika parku narodowego: Wynagrodzenie i więcej

click fraud protection

Co mają wspólnego Mount McKinley, Wielki Kanion, Everglades na Florydzie i Old Faithful? Oprócz tego, że są skarbami narodowymi, wszystkie znajdują się na terenie parków narodowych.

Osoby na pierwszej linii frontu chroniące te i inne skarby narodowe to strażnicy parków narodowych. Pomagają przyjezdnym, prowadzą działalność edukacyjną, udzielają ratownictwa medycznego, chronią ziemię przed jej nadużywaniem. Dla osób pragnących pracować na świeżym powietrzu i pragnących pełnić służbę publiczną kariera strażnika parku narodowego może być odpowiednią opcją.

Obowiązki i obowiązki strażnika parku narodowego

Strażnik parku narodowego może wykonywać następujące obowiązki:

  • Komunikuj się ze społeczeństwem na temat wymogów polityki dotyczących specjalnych pozwoleń na rekreację i przeglądaj wnioski o pozwolenia.
  • Rozpowszechniaj i zbieraj zezwolenia i opłaty w ustalonych punktach opłat.
  • Prowadź bazę danych o korzystaniu z parku przez gości.
  • Monitoruj komercyjne i publiczne wykorzystanie rzek oraz przeprowadzaj patrole rzeczne w celu monitorowania i czyszczenia kempingów.
  • Wspieranie personelu zajmującego się rekreacją w planowaniu i wdrażaniu projektów związanych z poprawą rekreacji, ochroną zasobów, edukacją ekologiczną i zarządzaniem wolontariatem.
  • Patroluj teren parku i wykonuj kontrolę ruchu.
  • Egzekwuj przepisy dotyczące parków, wystawiaj mandaty i dokonuj aresztowań.
  • Zapewnij pomoc medyczną w nagłych przypadkach.
  • Weź udział w misjach poszukiwawczo-ratowniczych.
  • Pomoc w działaniach związanych z kontrolą pożarów.

Obowiązki i zakres odpowiedzialności strażników parku mogą się różnić. Na przykład może być konieczne wykonanie misji poszukiwawczo-ratowniczych przy użyciu skuterów śnieżnych lub nart lub jazdy konnej w odległych obszarach, do których nie ma dostępu dla pojazdów. Mogą nawet być częścią zespołu nurkowego. W takich przypadkach są gotowi udzielić ratującej życie pomocy medycznej w przypadku skręceń lub złamań kości, ewentualnych utonięć, ukąszeń trujących lub zawałów serca.

Zadaniem strażnika parku narodowego jest także ochrona zwierząt i środowiska, w którym żyją. Oznacza to edukację i monitorowanie gości, aby upewnić się, że przestrzegają wszystkich zasad i przepisów takie jak uzyskanie odpowiednich pozwoleń, stosowanie procedur przeciwpożarowych i wywóz śmieci odpowiednio. Naruszenie tych zasad oznacza wydawanie mandatów i dokonywanie aresztowań.

Strażnicy parku dostarczają również społeczeństwu informacji o zwierzętach, środowisku i historii parku. Mogą organizować publiczne lub prywatne wycieczki dla gości na temat dzikiej przyrody i jej środowiska, a także mogą odwiedzać szkoły w celu wygłaszania wykładów. Mogą badać zachowania dzikiej przyrody, tworzyć i dawać wystawy oraz projektować wykłady.

Strażnicy parków narodowych wspierają i realizują misję Służby Parków Narodowych polegającą na ochronie zasobów naturalnych i kulturowych znajdujących się w parkach narodowych kraju. Głównym celem strażnika parku jest edukacja bywalców parków i pomaganie im w bezpiecznym korzystaniu z parków, przy jednoczesnym poszanowaniu i ochronie środowiska dla przyszłych pokoleń.

Wynagrodzenie strażnika parku narodowego

Stanowiska strażników parków narodowych są umieszczane na stanowiskach GS-5 w federalnej skali wynagrodzeń. Może być wymagane dodatkowe doświadczenie lub wykształcenie. Strażnicy zajmujący się egzekwowaniem prawa oraz osoby, które ukończyły tytuł magistra z odpowiedniego przedmiotu, ubiegają się o przyjęcie na poziom płacowy aż do GS-7.

Od maja 2019 r. zakres wynagrodzeń pracownika GS-5, zróżnicowany pod względem geograficznym, wynosi od 27 705 do 36 021 dolarów. Krajowy zakres wynagrodzeń dla grupy zaszeregowania GS-7 wynosi od 34 319 do 44 615 dolarów.

Na obszarach, gdzie koszty utrzymania są wyższe niż średnia krajowa, rząd federalny często oferuje wynagrodzenie lokalne w celu wyrównania siły nabywczej pracowników w różnych lokalizacjach geograficznych, co może skutkować wyższą płacą niż ww zakresy.

Praca strażnika parku nie jest zbyt opłacalna, ale biura nie da się przebić. Niektórzy strażnicy pracują w ekstremalnych temperaturach, a wszyscy od czasu do czasu pracują przy niesprzyjającej pogodzie, ale dla innych pracowników federalnych świeże powietrze i naturalne światło to rzadkość. A świadczenia pracownicze są trudne do pobicia w porównaniu z organizacjami non-profit i sektorem prywatnym.

Źródło: ParkRangerEDU.org, 2019.

Payscale zapewnia również informacje o wynagrodzeniach strażników parku:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 39 883 USD (19,17 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: 61 000 USD (29,33 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: 26 000 USD (12,50 USD/godz.)

Źródło: Payscale.com, 2019.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Stanowisko strażnika parku narodowego wiąże się ze spełnieniem następujących wymagań edukacyjnych i szkoleniowych:

  • Edukacja: Preferowane są studia czteroletnie oraz tytuł magistra w odpowiedniej dziedzinie.
  • Doświadczenie: Praca leśniczego ma poziom wynagrodzenia GS-7, który wymaga jednego roku specjalistycznego doświadczenia lub wykształcenia spełniającego wymagania poziomu GS-5. Specjalistyczne doświadczenie musi skutkować wykazaniem się ogólną wiedzą z zakresu planowania rekreacji w środowisku historycznym, kulturowym lub zasobach naturalnych, gdzie obowiązują ustalone procedury podążał. Alternatywnie kandydaci mogą zastąpić jeden rok doświadczenia akademickiego lub kombinację obu, o ile te dwa procenty równają się 100%, lub roczne połączone doświadczenie i wykształcenie.

Umiejętności i kompetencje strażnika parku narodowego

Oprócz wykształcenia i innych wymagań, kandydaci posiadający następujące umiejętności mogą być w stanie skuteczniej wykonywać pracę:

  • Umiejętności interpersonalne: Strażnik parku musi umieć dobrze komunikować się ze współpracownikami, gośćmi i innymi osobami, na które wpływa jego praca.
  • Wytrzymałość fizyczna: Strażnik parku może często pokonywać duże odległości po zalesionych i stromych obszarach oraz pracować w ekstremalnie wysokich i niskich temperaturach.
  • Umiejętności analityczne: Strażnik parku musi być w stanie analizować sytuacje, aby rozwiązać problemy, takie jak te, które dotyczą gości w trudnej sytuacji.
  • Krytyczne myślenie: Łowca musi kierować się zdrowym rozsądkiem i rozumowaniem podczas podejmowania decyzji.

Perspektywy pracy

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie śledzi konkretnie wzrostu liczby stanowisk strażników parków narodowych. Jest jednak zgodny z perspektywami wzrostu liczby miejsc pracy dla naukowców zajmujących się ochroną przyrody i leśników. Oczekuje się, że w latach 2016–2026 wzrost liczby miejsc pracy wyniesie 6%. Tę stopę wzrostu można porównać z przewidywanym 7% wzrostem dla wszystkich zawodów.

Środowisko pracy

Strażnik parku spędza dużo czasu na świeżym powietrzu, pracując w odizolowanych obszarach, na dużych wysokościach lub w ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach. Być może będą musieli podróżować po niebezpiecznym terenie, co może wymagać biwakowania na noc podczas pracy w odległych obszarach parku.

Plan pracy

Praca wymaga stałego grafiku pracy. Strażnicy parku mogą być zobowiązani do pracy na wezwanie, wieczorami, w weekendy, święta, w nadgodzinach i pracy zmianowej. Mogą być również zobowiązani do nocowania poza domem do dwóch nocy w miesiącu.

Jak zdobyć pracę

PRZYGOTOWYWAĆ

Odśwież swoje CV, aby podkreślić odpowiednie umiejętności i wcześniejsze doświadczenie. Przejrzyj oferty pracy na stronie USAJOBS.gov, aby dowiedzieć się, czy spełniasz wszystkie wymagania stanowiska. Jeśli masz zdolności dwujęzyczne, może to być cenne w przypadku niektórych lokalizacji parków.

ĆWICZYĆ

Wyostrz swoje umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych, odgrywając role z członkiem rodziny lub przyjacielem. Praca wymaga rozmowy kwalifikacyjnej, a wcześniejsze ćwiczenia pomogą Ci nie czuć się przytłoczonym.

Strażnicy parków narodowych są wybierani w sposób normalny rządowy proces rekrutacji; Jednakże, zatrudnianie menedżerów często angażują w ten proces inne osoby. W miastach w wywiadach panelowych mogą brać udział inni dyrektorzy wydziałów lub członkowie komisji ds. rekreacji i rekreacji. Korzystanie z wywiadów panelowych pomaga reżyserowi poznać opinie innych osób na temat osób, z którymi przeprowadza wywiad finaliści. Decyzje o zatrudnieniu są zbyt ważne, aby podejmować je w próżni, dlatego rozważni menedżerowie zbierają w trakcie procesu opinie z zewnątrz.

STOSOWAĆ

Przejdź do zasobu dotyczącego wyszukiwania ofert pracy USAJOBS.gov i wyszukaj dostępne stanowiska, a następnie rozpocznij proces aplikowania.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane karierą strażnika parku rozważają również następujące ścieżki kariery, wymienione ze średnimi rocznymi wynagrodzeniami:

  • Pracownik leśny i konserwator: $27,460
  • Zoolodzy i biolog dzikiej przyrody: $63,420
  • Technik nauk o środowisku i ochrony środowiska: $46,170

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Zoo Weterynarz Opis stanowiska: Wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Lekarze weterynarii w ogrodach zoologicznych to specjaliści z zaawansowanym szkoleniem w zakresie leczenia egzotycznych gatunków dzikich zwierząt, którzy opiekują się zwierzętami trzymanymi w niewoli. Są to praktycy z rozległym szkoleniem w zakre...

Czytaj więcej

Pisanie w trzeciej osobie z pierwszej osoby

Łatwo jest wyrobić sobie nawyk pisania w pierwszej osobie, ale umiejętność posługiwania się również trzecią osobą jest kluczowa. Zarówno pierwsza osoba, jak i trzecia osoba mają swoje mocne i słabe strony. To, co działa w przypadku jednej histori...

10 trendów kulinarnych w restauracjach milenijnych

Oczekuje się, że pokolenie millenialsów, ostatecznie przewyższając pokolenie wyżu demograficznego pod względem siły nabywczej, stanie się największą grupą demograficzną w USA w 2019 r., według prognoz populacji z US Census Bureau. Millenialsi, sk...