Opis stanowiska prokuratora miejskiego: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

click fraud protection

Adwokaci miejscy doradzają kierownictwu samorządu miejskiego w kwestiach prawnych, które mogą mieć wpływ na miasto. Muszą być dobrze zorientowani w prawie państwowym regulującym tworzenie i funkcjonowanie samorządów miejskich. Ponadto prawnicy miejscy muszą znać prawo związane z zasobami ludzkimi, otwartymi spotkaniami, otwartymi rejestrami, umowami, podatkami i rejestrami karnymi.

W zależności od formy rządu miasta, pełnomocnik miasta może zgłosić się do burmistrz, Rada Miejska, albo kierownik miasta.

Obowiązki i obowiązki prokuratora miejskiego

Praca na ogół wymaga zdolności do wykonywania następujących obowiązków:

  • Doradzaj władzom miejskim w sprawach związanych z etyką, personelem, rozporządzeniami, umowami, użytkowaniem gruntów, podatkami i finansami
  • Bądź na bieżąco ze zmianami w przepisach stanowych i federalnych, które mają wpływ na miasto
  • Poinformuj odpowiednich wybranych urzędników i personel miejski, gdy prawa są przedmiotem debaty w legislaturze stanowej lub Kongresie
  • Projekty ustaw miejskich i umów
  • Przejrzyj wszystkie umowy i memoranda, aby upewnić się, że interesy prawne miasta nie są zagrożone

Adwokat miejski działa jako radca prawny miasta w sposób podobny do tego, w jaki każdy inny adwokat doradzałby swoim klientom. Większe miasta mają wydziały prawne, którymi kieruje prawnik miejski. W mniejszych miastach zatrudniony jest jeden pełnomocnik miejski lub umowa z kancelarią specjalizującą się w prawie miejskim. Niektóre firmy prawnicze wykonują całą swoją działalność reprezentując podmioty rządowe, takie jak miasta, powiaty i okręgi szkolne.

Gdy zmiany w prawie miejskim są rozpatrywane przez radę miejską, pełnomocnik miejski doradza członkom rady w kwestiach prawnych związanych ze zmianą. Porady prawnika miejskiego mogą obejmować opinie na temat tego, czy zmiany są dobrą polityką, ale najważniejsze elementy są czy zmiany są dopuszczalne w świetle prawa stanowego i federalnego oraz czy miasto naraża się na ryzyko prawne, dokonując zmiany zmiany.

Pensja prokuratora miejskiego

Adwokaci rządowi zazwyczaj zarabiają mniej niż prawnicy z sektora prywatnego. Wynagrodzenie prawnika miejskiego jest silnie skorelowane z wielkością miasta.

  • Mediana rocznego wynagrodzenia: $94,000
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: $152,000
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: $50,000

Źródło: Tabela płac, 2019.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko prokuratora miejskiego spójrz na pensje obecnego zarządcy miasta, byłego prokuratora miejskiego i kierowników wydziałów miejskich, aby przygotować się do negocjacji płacowych.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Adwokaci miejscy muszą posiadać stopień doktora nauk prawnych i posiadać licencję na wykonywanie zawodu prawnika w państwie, w którym znajduje się miasto.

  • Edukacja: Uzyskanie stopnia doktora prawa zwykle wymaga co najmniej siedmiu lat studiów stacjonarnych: cztery lata studiów pierwszego stopnia, po których następują trzy lata studiów prawniczych. Zajęcia licencjackie często obejmują język angielski, wystąpienia publiczne, administrację, historię, ekonomię i matematykę. Większość stanów wymaga od prawników ukończenia studiów prawniczych w szkole prawniczej akredytowanej przez the Amerykańskie Stowarzyszenie Adwokackie.
  • Koncesjonowanie: Adwokaci muszą przystąpić i zdać egzaminy licencyjne tzw egzaminy adwokackie dla państw, w których chcą pracować. Inne wymagania różnią się w zależności od stanu i jurysdykcji.

Umiejętności i kompetencje prokuratora miejskiego

Aby odnieść sukces w tej roli, zazwyczaj potrzebujesz następujących umiejętności:

  • Umiejętności badawcze: Ponieważ prawnicy miejscy muszą udzielać porad w szerokim zakresie zagadnień prawnych, muszą być wykwalifikowani w badaniach prawnych.
  • Umiejętności komunikacyjne: Pełnomocnicy miejscy muszą być w stanie jasno przedstawiać i wyjaśniać złożone informacje ustnie i pisemnie.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów: Prokurator miejski będzie musiał pomóc rozwiązać szereg problemów, które będą miały wpływ na miasto.

Perspektywy pracy

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że zatrudnienie dla wszystkich rodzajów prawników wzrośnie o 8 procent 2026 r., czyli nieco szybciej niż ogólny wzrost zatrudnienia o 7 proc. dla wszystkich zawodów w kraju.

Środowisko pracy

Adwokaci City pracują w biurach, ale zwykle muszą podróżować na spotkania, do sądu i w innych sprawach miejskich. Może to być praca pod dużym ciśnieniem, w zależności od tego, co dzieje się w mieście.

Plan pracy

zgodnie z Statystyki Biura Pracy Stanów Zjednoczonych, większość adwokatów pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy i ponad 40 godzin tygodniowo. Adwokaci miejscy są często zobowiązani do pracy poza zwykłymi godzinami pracy.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby, które chcą zostać prawnikiem miejskim, mogą również rozważyć inne kariery z tymi średnimi zarobkami:

  • Arbiter lub mediator: 62 270 USD
  • Sędzia lub funkcjonariusz przesłuchujący: 117 190 USD
  • Asystent prawny lub asystent prawny: 50 940 USD

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2017.

Jak zdobyć pracę

Proces wyboru pełnomocnika miejskiego w dużej mierze zależy od miasta i miejsca, w którym stanowisko pełnomocnika miejskiego pasuje do organizacji. Kiedy prawnik miejski jest pełnoetatowym pracownikiem miejskim, miasto często korzysta z usług firmy zajmującej się poszukiwaniem kadry kierowniczej w celu zawężenia listy kandydatów do mniejszej listy finalistów. Firma headhunterska może również pomóc liderom miast w ostatecznej selekcji.

Proces selekcji adwokata miejskiego często składa się z kontroli przeszłości, kontroli referencji i wywiadów. Miasto przeprowadzi weryfikację przeszłości i referencji przed skontaktowaniem się z kandydatami na rozmowy kwalifikacyjne.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko prokuratora miejskiego finalista powinien przygotować się na pytania dotyczące roli miasta adwokata, w jaki sposób kandydat komunikuje się z klientami oraz jakie ma doświadczenie w kontaktach z urzędami zagadnienia prawne.

10 najlepszych miast do życia dla technologii

Chcesz się przeprowadzić, ale chcesz mieć pewność, że nie zostaniesz pozostawiony na haju i suchy w związku z pracą? To jedne z najlepszych miejsc do życia dla pracownika technologicznego poszukującego świetnych możliwości zatrudnienia z potencja...

Czytaj więcej

System wojskowej specjalizacji zawodowej (MOS) armii amerykańskiej

Jeśli kiedykolwiek będziesz rozmawiać o zawodach wojskowych z kimkolwiek w armii, prawdopodobnie otrzymasz odpowiedź cyfra i litera odpowiadają i usłyszą używany termin MOS (wojskowa specjalność zawodowa). ich praca. Pełna lista MOS jest zbyt dłu...

Najlepsze strategie zwiększania widoczności w pracy

Czy jesteś przyzwyczajony do latania poniżej radaru w pracy? Myślisz, że bycie zauważonym zapewni bezpieczeństwo Twojej pracy? Nigdy więcej. Najlepszą strategią jest teraz wymyślenie, jak możesz poprawić swoją widoczność w pracy — w pozytywny spo...