Praca w marynarce wojennej: Serwisant statku (SH)

Ship's Servicemen (SH) są odpowiedzialni za zarządzanie i prowadzenie całej działalności detalicznej i usługowej na statku. Należą do nich sklep okrętowy, automaty, gry wideo, zakłady fryzjerskie, kioski z kawą, pralnia i sklepy krawieckie. Dbają o to, aby marynarze mogli zapewnić swoim stworzeniom wygodę i usługi, co jest istotnym czynnikiem wpływającym na ogólne morale.

Pomimo nieco przestarzałej nazwy stanowiska, to ocena (tak Marynarka Wojenna określa swoje role zawodowe) jest otwarta zarówno dla marynarzy, jak i kobiet.

Jeśli masz towarzyską osobowość i silną umiejętności obsługi klienta, ta ocena może być dla Ciebie odpowiednia. Wcześniejsze doświadczenie w handlu detalicznym, choć nie wymagane do kwalifikacji jako serwisant statku, będzie zdecydowanym plusem.

Obowiązki personelu obsługi statku

Ci marynarze są specjalistami ds. zapasów, podobnie jak kierownicy sklepów i agenci ds. zakupów. Oprócz zarządzania i prowadzenia działalności detalicznej i usługowej na morzu, zaopatrują i przyjmują zapasy do magazynu statkowego, a także prowadzą dokumentację finansową i systemy księgowe. Duża część ich obowiązków polega na upewnianiu się, że w magazynie statku znajduje się wystarczająca ilość artykułów, zanim statek zostanie rozstawiony.

Serwisanci statku prowadzą również bazy danych dotyczące zapasów i zamówień oraz działają jako agenci zbierający gotówkę, aby mieć pewność, że wszystkie pozycje zostaną odpowiednio opłacone. Jeśli kiedykolwiek obsługiwałeś kasę fiskalną lub zarządzałeś operacjami magazynowymi, zadania te przyjdą Ci z łatwością.

SH pracują w różnych środowiskach, w tym w biurach, sklepach okrętowych, zakładach fryzjerskich i pralniach. Praca ma charakter fizyczny, ale szeroki zakres zadań pozwala ludziom zdobyć cenne umiejętności w zakresie sprzedaży detalicznej, marketingu i zarządzania sklepem, które przydadzą im się na cywilnym rynku pracy po służbie w Marynarce Wojennej.

Z tą oceną będzie wiele okazji do podróżowania.

Szkolenie i zdobywanie kwalifikacji na stanowisko serwisanta statku

Po zaciągnięciu będziesz trenował przez zwykłe 7–9 tygodni w obozie rekrutacyjnym w Centrum Szkoleniowym Marynarki Wojennej Great Lakes w Illinois. Nauczysz się tam podstaw służby w marynarce wojennej — kondycji, marszu, posługiwania się bronią i innych powiązanych umiejętności.

Następnie spędzisz 26 dni w szkole średniej w Meridian w stanie Missouri, aby poznać tajniki tej oceny. Łączny wynik 96 punktów w części rozumowania werbalnego (VE) i arytmetycznego (AR) Bateria Umiejętności Zawodowych Służb Zbrojnych Wymagane są testy (ASVAB).

Na tym stanowisku nie jest wymagane poświadczenie bezpieczeństwa Departamentu Obrony. Podobnie jak w przypadku każdego stopnia Marynarki Wojennej, możliwości awansu będą zależały od poziomu zatrudnienia w tym marynarce; Osoby posiadające niedobory kadrowe mają większe możliwości awansu niż te posiadające nadmiar personelu.

Rotacja na morzu/brzegu dla personelu pokładowego

  • Pierwsza wycieczka morska: 60 miesięcy
  • Pierwsza wycieczka brzegowa: 36 miesięcy
  • Druga wycieczka morska: 48 miesięcy
  • Wycieczka po drugim brzegu: 36 miesięcy
  • Wycieczka po Trzecim Morzu: 36 miesięcy
  • Wycieczka po trzecim brzegu: 36 miesięcy
  • Wycieczka po czwartym morzu: 36 miesięcy
  • Wycieczka Forth Shore: 36 miesięcy

Uwaga: Wycieczki morskie i wycieczki na ląd w przypadku marynarzy, którzy ukończyli cztery rejsy morskie, będą trwać 36 miesięcy na morzu, a następnie 36 miesięcy na lądzie aż do emerytury.

Podstawowe przykładowe oświadczenie o umowie o pracę

Wykaz prac (czasami nazywany zakresem pracy i często określany jako zakres prac) to: umowę pomiędzy Tobą a Twoimi niezależnymi klientami i jest często używany zamiast bardziej formalnej umowy. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku klientów no...

Czytaj więcej

Przykładowy list wprowadzający dla niezależnych pisarzy

List polecający (często określany jako LOI) jest użytecznym narzędziem przy próbie nawiązania długoterminowej pisemnej relacji z handlowcem lub magazyn specjalistyczny w temacie lub obszarze, który Cię interesuje lub w którym masz doświadczenie. ...

Czytaj więcej

Pasek boczny: co to jest?

W piśmie pasek boczny to krótszy fragment tekstu, który pojawia się obok dłuższego artykułu i towarzyszy mu. Często jest oddzielony graficznie, ale powiązany z główną ideą. Paski boczne mogą pojawiać się w publikacjach, takich jak czasopisma, gaz...