Opis stanowiska trenera zwierząt filmowych: Wynagrodzenie i inne

click fraud protection

Filmowi trenerzy zwierząt wykorzystują swoją wiedzę na temat zachowań zwierząt do szkolenia i opieki nad różnymi gatunkami. Używają technik pozytywnego wzmacniania, aby szkolić zwierzęta do wykonywania określonych zachowań, które są pożądane w rolach telewizyjnych i filmowych. Muszą wyprowadzać zwierzęta na plan zdjęciowy, aby wykonać wiele ujęć w ciągu dnia.

Obowiązki i obowiązki trenera zwierząt filmowych

Ta praca zazwyczaj wymaga umiejętności wykonywania następujących prac:

  • Trenuj zwierzęta, aby wykonywały określone zadania.
  • Ćwicz zwierzęta.
  • Karmić zwierzęta.
  • Monitoruj dietę, zachowanie i zdrowie zwierząt.
  • Konserwacja sprzętu i narzędzi szkoleniowych.
  • Skonsultuj się z aktorami, reżyserami i innymi osobami pracującymi ze zwierzętami.
  • Przestrzegaj wytycznych American Humane Association.

Trenerzy zwierząt filmowych muszą przestrzegać wytycznych wydanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Humanitarne w celu zapewnienia, że ​​opieka nad zwierzętami spełnia lub przekracza standardy branżowe. Trenerzy zapewniają odpowiednie ćwiczenia fizyczne i psychiczne, aby zwierzęta były zdrowe i szczęśliwe w godzinach, w których nie pracują na planie.

Dodatkowe obowiązki treserów zwierząt filmowych mogą obejmować dostarczanie pożywienia i wody, podawanie leków i suplementów, utrzymywanie klatek i wybiegów, ćwiczenia zwierząt, prowadzenie dokładnej dokumentacji dotyczącej zdrowia i zachowania oraz transport zwierząt. Trenerzy zwierząt filmowych również muszą ściśle współpracować duże zwierzę, małe zwierzę, końskioraz weterynarzy zajmujących się zwierzętami egzotycznymi, aby utrzymać zdrowie swoich kolekcji.

Trenerzy zwierząt filmowych muszą być sprawni fizycznie i zdolni do pracy na świeżym powietrzu w zmiennych warunkach pogodowych i ekstremalnych temperaturach. Konieczne mogą być także długie podróże, aby zabrać zwierzęta na miejsca kręcenia, szczególnie jeśli trener nie znajduje się w obszarze, w którym powszechna jest produkcja filmów. Trenerzy muszą posiadać odpowiednie ciężarówki, przyczepy i inny sprzęt ułatwiający bezpieczne przemieszczanie zwierząt lub muszą zawrzeć umowę z osobą, która może świadczyć tę usługę.

Wynagrodzenie trenera zwierząt w filmie

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie śledzi wynagrodzeń specjalnie dla treserów zwierząt filmowych. Dane jednak pokazują, że treserzy zwierząt w Kalifornii zarabiają średnio o około 10 000 dolarów rocznie więcej niż średnia roczna pensja wszystkich treserów zwierząt razem wzięta. Poniższe liczby przedstawiają wszystkich trenerów zwierząt.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 29 290 USD (14,08 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: 55 760 USD (26,80 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: 20 270 USD (9,74 USD/godz.)

Źródło:Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Aby wejść na tę dziedzinę, nie jest wymagane wykształcenie wyższe. Większość trenerów zwierząt filmowych posiada wykształcenie w dziedzinie związanej ze zwierzętami lub duże doświadczenie praktyczne zdobyte podczas staży u doświadczonych trenerów.

  • Edukacja: Typowe kierunki studiów dla aspirujących trenerów zwierząt obejmują naukę o zwierzętach, zachowanie zwierząt, biologię, zoologię, biologię morską i psychologię. Program zarządzania szkoleniem zwierząt egzotycznych pod adresem Szkoła Moorpark w Kalifornii oferuje 22-miesięczny program, w którym każdego roku bierze udział około 50 studentów. Absolwenci studiów pracowali w największych ogrodach zoologicznych, parkach zwierząt i w Hollywood.
  • Szkolenie: Trenerzy zwierząt filmowych mogą również zdobyć praktyczne doświadczenie po ukończeniu staże dla zwierząt w ogrodach zoologicznych, staże dla ssaków morskichlub inne staże i programy szkoleniowe związane ze zwierzętami. Staż z doświadczonym trenerem to także świetny sposób na poznanie tajników biznesu i zdobycie po drodze cennego, praktycznego doświadczenia. Idealnie byłoby, gdyby początkujący treser zwierząt zdobył dyplom, odbył kilka staży, a następnie odbył praktykę u doświadczonego profesjonalisty w branży.

Umiejętności i kompetencje trenera zwierząt filmowych

Oprócz wiedzy i doświadczenia związanego z zachowaniem i szkoleniem zwierząt istnieje kilka umiejętności miękkich, które mogą pomóc trenerom zwierząt filmowych odnieść sukces w biznesie.

  • Cierpliwość: Pozytywne wzmocnienie niezbędne do kształtowania zachowania zwierząt wymaga czasu. Nie da się wytłumaczyć zwierzęciu, co ma robić, dlatego trenerzy muszą pracować ze zwierzętami krok po kroku, aby nauczyć się nowych zadań i zachowań.
  • Współczucie: Aby zbudować zaufanie wśród zwierząt, trenerzy muszą naprawdę troszczyć się o ich dobro i pracować, aby się nimi opiekować.
  • Wytrwałość: Praca często ma charakter fizyczny, zwłaszcza gdy angażuje większe zwierzęta, które są szkolone do wykonywania zadań fizycznych.
  • Rzetelność i spójność: Powtarzanie jest jednym z kluczy do skutecznego szkolenia zwierzęcia, dlatego trenerzy muszą wykonywać je każdego dnia według ścisłego harmonogramu. Ta cecha jest korzystna także dla trenera, ponieważ filmowcy chcą pracować z kimś, o kim wiedzą, że jest godny zaufania.
  • Umiejętności ludzi: Chociaż tresowanie zwierząt stanowi największą część pracy, trenerzy zwierząt filmowych muszą także komunikować się z reżyserami, aktorami i innymi członkami ekipy, którzy pracują ze zwierzętami podczas filmowania.

Perspektywy pracy

Według prognoz prognozy możliwości zatrudnienia wszystkich treserów zwierząt wzrosną o około 11% w dekadzie kończącej się w 2026 r. Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych. To wynik lepszy od 7% wzrostu prognozowanego dla wszystkich zawodów.

Konkurencja na stanowiskach trenerów zwierząt filmowych jest silna. Ponadto w branży rozrywkowej nastąpiło odejście od wykorzystywania żywych zwierząt, m.in więcej reżyserów decyduje się na wykorzystanie obrazów generowanych komputerowo (CGI), aby osiągnąć pożądane rezultaty w kinie ekran.

Środowisko pracy

Trenerzy zwierząt filmowych mogą specjalizować się w pracy z określonymi typami zwierząt, takimi jak psy Lub ssaki morskie. Mogą także pracować z bardziej zróżnicowanymi grupami gatunków domowych lub egzotycznych, w zależności od ich osobistych preferencji. Do najpopularniejszych zwierząt filmowych zaliczają się duże koty, gady, psy, koty, konie, niedźwiedzie, słonie, papugi, zwierzęta hodowlane i ptaki drapieżne.

Niektórzy treserzy zwierząt pracują głównie w filmach fabularnych, podczas gdy inni specjalizują się w pracy ze zwierzętami przy reklamach lub reklamach prasowych. Inni pracują w dowolnej wymaganej formie mediów.

Plan pracy

Harmonogramy pracy są zróżnicowane. Zdjęcia do reklam telewizyjnych lub reklam prasowych częściej odbywają się w normalnych godzinach pracy. Harmonogramy kręcenia filmów i programów telewizyjnych mogą jednak obejmować dowolną porę dnia i nocy, szczególnie w przypadku kręcenia w plenerze.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

Szukaj możliwości z Amerykańskie Stowarzyszenie Humanitarne lub z uznanymi firmami, takimi jak Studio usług dla zwierząt.

CV WIDEO

Zamiast tradycyjnego CV lub jako dodatek do niego, nakręć krótki film prezentujący Twoje umiejętności w pracy ze zwierzętami.

STAŻYSTA

Zdobądź doświadczenie, szukając możliwości za pośrednictwem organizacji takich jak Instytut Zachowania Zwierząt.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane pracą jako trener filmów o zwierzętach mogą również rozważyć jedną z następujących ścieżek kariery, wymienionych ze średnimi rocznymi wynagrodzeniami:

  • Asystent weterynaryjny: $27,540
  • Technik weterynarii: $34,420
  • Zoolog lub biolog zajmujący się dziką przyrodą: $63,420

Jak zostać dyrektorem telewizyjnym

Telewizja za programowanie odpowiada kadra kierownicza. Decydują, którzy piloci zostaną przeniesieni do programów telewizyjnych, które seriale zostaną wznowione, a które programy zostaną anulowane. Bycie dyrektorem może być satysfakcjonujące i pot...

Czytaj więcej

List z rezygnacją pielęgniarki i przykłady e-maili

Rezygnujesz z pracy jako pielęgniarka? Jak najlepiej przyjąć swoją rezygnację? Rezygnacja to ostatnie wrażenie, jakie Ty jako pracownik robisz na swoich współpracownikach w pracy. Równie ważne jak dobre pierwsze wrażenie, pozostawienie po sobie n...

Jak założyć odnoszącą sukcesy kawiarnię

Otwarcie kawiarni może być niezwykle opłacalne, jeśli zrobisz to dobrze. Przejdź obok ruchliwej kawiarni specjalistycznej, a prawdopodobnie będzie ona pełna klientów delektujących się kawą, espresso, latte, herbatą oraz różnymi ciastami i innymi ...