Opis stanowiska anestezjologa weterynaryjnego: Wynagrodzenie i więcej

Anestezjolodzy weterynaryjni to lekarze weterynarii, którzy zapewniają zwierzętom sedację i leczenie bólu podczas zabiegów chirurgicznych i testów diagnostycznych. Ponieważ zwierzęta reagują inaczej na pewne procedury niż ludzie – w tym sensie, że mogą nie współpracować zbyt dobrze przy diagnostyce lub procedury terapeutyczne — znieczulenie podawane jest w szerszym zakresie, co znacznie zwiększa zawód anestezjologa ważny.

Obowiązki i obowiązki anestezjologa weterynaryjnego

Ta praca zazwyczaj wymaga umiejętności wykonywania następujących prac:

  • Oceń pacjentów przed leczeniem.
  • Opracuj plan sedacji.
  • Podać znieczulenie i inne środki przeciwbólowe.
  • Podaj płyny.
  • Monitoruj parametry życiowe za pomocą specjalistycznego sprzętu.
  • Aktualizuj karty medyczne.
  • Dozorować technicy weterynarii i personel pomocniczy.

Anestezjolodzy weterynaryjni asystują podczas wszelkich zabiegów medycznych wymagających sedacji zwierząt. W przypadku zwierząt domowych może to dotyczyć zabiegów tak pozornie rutynowych, jak czyszczenie zębów, lub tak poważnych, jak poważna operacja. Oceniają zwierzęta przed zabiegami, podają znieczulenie i monitorują pacjentów przez cały czas.

Anestezjolodzy weterynaryjni pracujący w środowisku akademickim mogą mieć dodatkowe obowiązki i obowiązki, takie jak prowadzenie wykładów, doradzanie studentom, nadzorowanie sesji laboratoryjnych i szkolenia praktyczne, przeprowadzanie egzaminów, praca w uniwersyteckich szpitalach klinicznych i nadzorowanie studentów uczestniczących w anestezjologii weterynaryjnej pobyt.

Niektórzy anestezjolodzy weterynaryjni zajmują się także prowadzeniem i publikowaniem badań z zakresu anestezjologii, zapewniając kontynuować edukację programy dla weterynarzy lub techników weterynarii, prowadzenie wykładów edukacyjnych dla klientów lub przedstawianie zaleceń dotyczących zakupu sprzętu klinikom weterynaryjnym i prywatnym lekarzom.

Wynagrodzenie anestezjologa weterynaryjnego

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie dzieli specjalności weterynaryjnych na poszczególne grupy statystyczne. Jako certyfikowani specjaliści anestezjolodzy weterynaryjni mogą spodziewać się zarobków wyższe pensje wśród tego, co robią wszyscy weterynarze.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 93 830 USD (45,11 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: 162 450 USD (78,10 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: 56 540 USD (27,18 USD/godz.)

Źródło:Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Anestezjolodzy weterynaryjny muszą najpierw uzyskać licencję lekarza weterynarii (D.V.M.), zanim będą ubiegać się o dodatkowe szkolenie specjalistyczne w dziedzinie anestezjologii.

  • Edukacja: Przyjęcie na studia weterynaryjne wymaga posiadania tytułu licencjata, najlepiej w dziedzinie biologii lub zoologii. Ukończenie większości programów szkół weterynaryjnych trwa około czterech lat.
  • Orzecznictwo: Amerykańskie Kolegium Anestezjologii i Analgezji Weterynaryjnej (ACVAA) jest odpowiedzialna za administrowanie zarówno pisemną, jak i ustną częścią egzaminu certyfikującego w celu uzyskania certyfikatu komisji anestezjologicznej w Stanach Zjednoczonych.
  • Szkolenie: Kandydaci do certyfikatu komisji muszą ukończyć co najmniej trzy lata pracy w anestezjologii weterynaryjnej (w tym staż) oprócz posiadania co najmniej rocznego dodatkowego doświadczenia w pracy w klinice ogólnej ćwiczyć. Muszą także opublikować co najmniej jedno opracowanie dotyczące dziedziny anestezjologii weterynaryjnej w charakterze profesjonalisty dzienniku i złożyć dobrze udokumentowany dziennik spraw, zanim zostaniesz uznany za uprawnionego do ubiegania się o certyfikat komisji egzamin. W wielu szkołach w USA dostępne są rezydentury dla anestezjologii weterynaryjnej.

Umiejętności i kompetencje anestezjologa weterynaryjnego

Oprócz szkolenia i doświadczenia niezbędnego do zawodu lekarza weterynarii istnieją pewne umiejętności miękkie, które mogą pomóc anestezjologowi weterynaryjnemu odnieść sukces w pracy.

  • Komunikacja: Anestezjolodzy weterynaryjny muszą działać jako część zespołu. Muszą komunikować się z lekarzem weterynarii wykonującym zabieg na temat zwierzęcia w trakcie zabiegu i przed zabiegiem.
  • Myślenie krytyczne i analityczne: Zwierzęta nie potrafią komunikować się na tym samym poziomie, co ludzie, dlatego często nie ma więcej informacji niż te, które anestezjolodzy weterynaryjni mogliby zobaczyć na obrazach. Oprócz zdiagnozowania problemu muszą wziąć pod uwagę jego wpływ na zwierzę.
  • Rozwiązywanie problemów: Procedury nie zawsze przebiegają zgodnie z planem. Anestezjolodzy weterynaryjni muszą dostosowywać się do nowych warunków i rozwiązywać problemy w miarę ich pojawiania się.

Perspektywy pracy

The Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych przewiduje, że cały zawód weterynarii będzie rósł w tempie około 19% w ciągu dekady kończącej się w 2026 r., co stanowi prawie trzykrotność tempa wzrostu wynoszącego 7% przewidywanego dla wszystkich zawodów.

Większość anestezjologów weterynaryjnych z uprawnieniami komisji jest zatrudniona w weterynaryjnych szpitalach klinicznych na uniwersytetach, ale mogą oni również zdecydować się na pracę w prywatnej praktyce. Pracodawcy prowadzący prywatną praktykę mogą obejmować szpitale dla małych zwierząt, duże szpitale dla zwierząt i kliniki ratunkowe.

Niektórzy anestezjolodzy weterynaryjni specjalizują się również dalej, oferując usługi anestezjologiczne wyłącznie dla małych zwierząt lub wyłącznie dla dużych zwierząt.

Plan pracy

Praca zazwyczaj odbywa się w standardowych godzinach pracy. Anestezjolodzy weterynaryjny muszą być dostępni w przypadku procedur ratunkowych, jeśli pracują w klinice ratunkowej lub w przychodni, w której przyjmują pacjentów w nagłych przypadkach.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

Aplikuj bezpośrednio do przychodni i klinik lub przeglądaj fora z ofertami pracy poświęcone weterynarii, takie jak Centrum karier Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynaryjnych.

SZKOŁA WETERYNARII

Wstęp na studia weterynaryjne może być konkurencyjny. Wiedzieć czego oczekiwać.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane pracą anestezjologa weterynaryjnego mogą również rozważyć jedną z następujących ścieżek kariery, wymienionych ze średnimi rocznymi wynagrodzeniami:

  • Technolog i technik weterynarii: $34,420
  • Lekarz lub chirurg: $208,000
  • Technolog i technik diagnosta medyczny: $65,620

Ograniczenie handlu umowami o zakazie konkurencji

Ograniczenie handlu jest bardzo starą koncepcją prawną odnoszącą się do prawa jednostek do swobodnego, nieograniczonego prowadzenia działalności gospodarczej lub wykonywania zawodu lub zawodu. Pierwotny przypadek, który ustanowił koncepcję ogran...

Czytaj więcej

Dowiedz się, jak napisać naprawdę świetne opowiadanie

Wskazówki dotyczące pisania świetnego opowiadania opierają się na podstawowych elementach fikcji, bez względu na długość, postać, fabułę czy temat. Ale pisząc historię zawierającą nie więcej niż 10 000 słów, pamiętaj, że wykorzystanie tych elemen...

Czytaj więcej

Jak zorganizować swoje życie zawodowe

Czy często jesteś przeciążony pracą i cierpisz z powodu nadmiaru informacji? Czy jesteś sfrustrowany, że nie wiesz, jak i od czego zacząć? Nie martw się. Przyjrzyjmy się obszarom Twojego życia zawodowego, które wymagają organizacji, i zajmijmy si...