16 locuri pentru a găsi sarcini mici sau microlucuri legitime

Când răsfoiți site-uri web pentru micro-lucrări legitime – sarcini mici pe care le faceți contra cost – fiți atenți la semnele înșelătoriilor de lucru la domiciliu. (De exemplu, trebuie să plătiți pentru a vă înscrie?) Există site-uri de încredere care oferă locuri de muncă la distanță, de asemenea cunoscut sub numele de crowdsourcing, iar de-a lungul timpului acestea s-au dovedit a fi modalități fiabile și ușoare de a câștiga suplimentar bani.

Pagina Amazon Mechanical Turk HITS
Mturk.com

Unul dintre angajatorii inițiali de micro-locuri de muncă, Amazon's Mechanical Turk enumeră sarcinile de inteligență umană (HIT) pe care lucrătorii la distanță le aleg și le completează pentru o taxă stabilită de solicitant. Sarcinile disponibile includ procesarea imaginilor și video, verificarea și curățarea datelor, colectarea de informații, procesarea datelor și multe altele.

Bărbat în căști folosind laptop la masă
Hero Images / Getty Images

Appen este o firmă de traduceri și soluții lingvistice care oferă, de asemenea, micro-locuri de muncă la distanță, pe care le numește „crowdsourcing”. Toate proiectele sunt realizate folosind un computer și variază de la transcrierea audio la cercetarea experienței utilizatorului și la conținut evaluare.

Poza unei femei folosind un telefon inteligent
Geber86 / Getty Images

Clickworker folosește o platformă de crowdsourcing pentru a distribui sarcini lucrătorilor independenți la distanță. Sarcinile pot fi efectuate de pe un computer sau dispozitiv mobil și includ clasificarea datelor, editarea copiei, corectarea, cercetarea web, participarea la sondaje și multe altele.

Lucrand de acasa
svetikd / Getty Images

Muncitori pe ySense (cunoscute anterior ca ClixSense) li se atribuie sarcini simple de finalizat online, împreună cu instrucțiuni. Aceste sarcini pot include efectuarea de căutări Google, clasificarea imaginilor și multe altele.

Femeie gătește mesaje text cu telefonul mobil în bucătărie

Utilizatorii pot descărca aplicația EasyShift pe dispozitivul lor mobil și pot efectua „turde” acasă sau în funcție de locație. Majoritatea schimburilor includ fotografierea articolelor din magazine pentru mărcile de consumatori care doresc să-și urmărească produsele, iar timpul de realizare este de obicei 24 ore.

Citirea buletinului informativ lunar al angajatului
gradyreese / Getty Images

Cunoscută anterior sub numele de CrowdFlower, Figure Eight spune că misiunea sa este „împuternicirea oamenilor de știință de date să antreneze, să testeze și să ajusteze. învățarea lor automată pentru o lume umană.” Colaboratorii săi la distanță aleg proiecte dintr-un perete de activități care este în mod regulat actualizat. Câteva exemple de sarcini includ clasificarea postărilor pe rețelele sociale, moderarea conținutului și transcrierea audio.

Tânără folosește laptop la birou

Înscrieți-vă ca „Vânzător” pe Fiverr și intrați în comunitatea sa de liber profesioniști care oferă servicii la cerere, cum ar fi design grafic, marketing digital, scriere, traducere, producție video, artă vocală, programare și multe altele. Cumpărătorii sunt de obicei antreprenori și întreprinderi mici care au nevoie de ajutor pentru a-și construi și dezvolta afacerile.

Femeie care verifică smartphone-ul în timp ce face cumpărături
Thomas Barwick / Getty Images

Agenții descarcă aplicația mobilă, aleg o lucrare care se află în apropierea lor și apoi o finalizează în termen de două ore. Locurile de muncă pot include verificări de preț și afișare a produselor în magazine, cumpărături misterioase, verificarea locațiilor afacerilor și sondaje.

Tânără cu căști folosind telefonul mobil în piața magazinului alimentar
Hoxton/Tom Merton/Getty Images

Pentru a deveni Gigwalker, descărcați aplicația mobilă și aplicați la concertele din zona dvs. care se potrivesc abilităților și interesului dvs. Majoritatea concertelor implică verificarea faptului că produsele sunt afișate și prețul corect la comercianții cu amănuntul sau că evenimentele de marketing sunt realizate cu acuratețe și la timp.

Student concentrat care studiază la computer

Transcrie fișiere audio care durează mai puțin de cinci minute fiecare cu Quicktate sau transcrie fișiere audio mai lungi cu iDictate; amândoi fac parte din aceeași companie. Joburile de transcriere medicală plătesc mai mult decât cele generale.

Femeie care folosește tableta digitală pe canapea

Scribie este un alt serviciu de transcriere audio. Transcriptorii lucrează de la distanță pe fișiere care durează 6 minute sau mai puțin, cu un timp de 2 ore.

Relaxarea nu devine mai bună decât asta
Cecilie_Arcurs / Getty Images

Scriitorii, videografii, designerii și fotografii se pot alătura grupului de creatori de conținut Skyword și pot încărca un portofoliu de lucrări. Trebuie să fiți acceptat într-un canal înainte de a putea revendica sarcini sau de a trimite idei. Ratele de plată sunt stabilite de proprietarii canalelor.

Mulțimea inteligentă

Minunat tânăr go-getter
PeopleImages / Getty Images

Fost VirtualBee, The Smart Crowd de la Lionbridge le cere potențialilor lucrători să se înscrie, să răspundă la întrebări și să facă evaluări pentru a-și determina seturile de abilități. Compania vă contactează atunci când este disponibil un loc de muncă; acceptați sarcinile dorite și finalizați-le online. Sarcinile includ cercetarea datelor, introducerea datelor, testarea și multe altele.

Mă întreb cine mi-a trimis ceva

Majoritatea concertelor acestui site de activități populare sunt activități în persoană, cum ar fi livrarea, curățarea și joburile ciudate. TaskRabbit are un proces de aplicare mult mai extins decât alte micro-lucrări (care de obicei au foarte puțin), dar locurile de muncă plătesc mai mult.

Prim-plan al unei bancnote de zece dolari
Glowimages / Getty Images

Testerii TryMYUI verifică site-urile web folosind un înregistrator de ecran și oferă feedback cu privire la experiențele lor. Fiecare test, care durează aproximativ 20 de minute, plătește un tarif fix de 10 USD. Locuri de muncă sunt puse la dispoziție testerilor în funcție de datele demografice ale acestora și se pot aștepta să primească câteva sarcini pe săptămână.

Construindu-și afacerea pe succes la un moment dat

Similar cu TryMYUI, testerii pentru testarea utilizatorilor sunt plătiți cu 10 USD pentru a petrece 10 până la 20 de minute navigând pe un site web și oferă feedback folosind un ecran și un înregistrator de voce. Disponibilitatea postului se bazează pe datele demografice ale testatorului.

Recepționist veterinar Descrierea postului: Salariu și altele

Recepționerii veterinari întâmpină clienții, stabilesc întâlniri și procesează plățile. Sunt prima persoană pe care o întâlnește un vizitator în cabinetul veterinar și, ca atare, ar trebui să fie calm și liniștitor. Tonul și comportamentul lor po...

Citeste mai mult

Deveniți un agent special ATF

Biroul Federal pentru Alcool, Tutun, Arme de Foc și Explozivi (ATF) are o istorie lungă de serviciu în Statele Unite. Înființată inițial ca agenție de reglementare și de aplicare a veniturilor, pentru a colecta taxe și tarife la băuturile intoxic...

Reducerea costurilor de transport în lanțul de aprovizionare

Costurile de transport pot reprezenta o parte semnificativă din totalul unei companii logistică cheltuire. Odată cu creșterea prețului combustibilului, proporția alocată transportului poate crește cu 50 la sută. Acest cost este transferat către c...