Descrierea postului de radio și televiziune al Forțelor Aeriene

click fraud protection

Departamentul Apărării are un canal de radio și televiziune. Se numeste AFRTS - Serviciul de radio și televiziune al forțelor americane. Cu sediul la Fort George Meade, Maryland, această platformă multimedia distribuie știri, divertisment și actualizări de politici pentru personalul militar din întreaga lume. The Activitatea mass-media de apărare este comanda unificatoare a misiunii de televiziune, radio, tipar și multimedia. Misiunea AFRTS este de a comunica politicile, prioritățile, programele, obiectivele și inițiativele Departamentului de Apărare. Oferind programe de radio și televiziune din Statele Unite ale Americii celor care fac parte din Departamentul Apărării, AFRTS oferă „o notă de casă” celor din afara Statelor Unite continentale. AFRTS include Biroul de Producție Radio și Televiziune (RTPO), The Canalul Pentagonului si Centrul de difuzare AFN.

Rezumat de specialitate:

Bărbații și femeile din Serviciul de radio și televiziune al Forțelor Aeriene organizează și conduc operațiuni de difuzare, produc programe și dirijează emisiuni de radio și televiziune. Jurnaliștii și specialiștii video, pregătesc materiale informative în format difuzat pentru a fi utilizate în Radio și Televiziunea Forțelor Armate (AFRT) și mass-media comercială; servește ca talent și operează echipamente de difuzare. Evenimentele sportive care au loc în America sunt lumini puternice ale aviatorilor, marinarilor, pușcașilor de marina și soldaților în fiecare săptămână. A fi capabil să scapi chiar și pentru câteva ore în timp ce este desfășurat este nevoie de R&R care este furnizat de rețeaua AFRTS.

Sarcini si responsabilitati:

Bărbații și femeile de la AFRTS pregătesc, de asemenea, materiale informaționale pentru a fi utilizate pe AFRT și mass-media comercială prin identificarea și selectarea evenimentelor demne de știri. Ei sunt capabili să producă scenarii radio și televiziune, narațiuni, anunțuri spot și emisiuni de știri și sport. De asemenea, selectează materialul vizual asociat după cum este necesar și disponibil și coordonează utilizarea graficelor, setează efecte speciale și material audio și video pentru a sprijini cerințele de programare. Acest job necesită atât abilități creative, cât și abilități organizatorice. Pentru a pregăti și menține programe, jurnalele zilnice de operare și cartea de continuitate, aceștia trebuie să asiste și ofițerul de afaceri publice în lucrul cu media electronică.
Aceștia sunt responsabili cu programarea și dirijarea emisiunilor de radio și televiziune prin selectarea și programarea programelor pentru difuzare pe posturile AFRT. Ei revizuiesc toate materialele de copiere și programe pentru sensibilitățile țării gazdă înainte de difuzare și coordonează primirea și eliminarea materialelor programului AFRT. Menținerea bibliotecii postului sau a programării înregistrate este, de asemenea, o altă responsabilitate, precum și evaluarea feedback-ului publicului. Bărbații și femeile de la AFTRS monitorizează programele stațiilor pentru eficacitate, calitate profesională și susținere a obiectivelor misiunii. De asemenea, gestionează resurse pentru a sprijini Programul de Informații Interne al Forțelor Aeriene ale Statelor Unite. De asemenea, ei învață să opereze echipamente de transmisie radio și televiziune și să organizeze difuzarea de la distanță a evenimentelor speciale.

Responsabilitati suplimentare:

  • Supervizează operațiunile de difuzare radio și televiziune.
  • Coordonează întreținerea echipamentelor de radio și televiziune.
  • Direcţionează poziţionarea luminilor, camerelor, microfoanelor, proprietăţilor şi personalului.
  • Efectuează repetițiile difuzate după cum este necesar.
  • Coordonează întreținerea și achiziția echipamentelor de difuzare.
  • Performanță ca talent în programele produse pentru AFRT.
  • Realizează interviuri radio și televiziune.
  • Acționează ca disc jockey, prezentator de știri, crainic sportiv și producător.

Calificări de specialitate:

A fi creativ și organizat nu este singura abilități pe care ar trebui să o ai atunci când se ia în considerare un cod de specialitate în cadrul activității media de apărare. Trebuie să fii un bun scriitor, vorbitor și cititor pentru a îndeplini această slujbă foarte publică în televiziunea și radioul militar, internetul și lumea presa scrisă. Iată mai multe detalii despre tipurile de calificări pe care trebuie să le ai:

Cunoştinţe. Cunoștințele sunt obligatorii despre: scris și difuzare radio și televiziune; reglementări și politici care guvernează AFRT și altele afacerile publice Activități; capabilitățile echipamentelor de difuzare; şi metode de cercetare a atitudinilor publice.

Educaţie. Pentru intrarea în această specialitate este obligatorie absolvirea liceului sau echivalența de dezvoltare educațională generală.
Instruire. Pentru acordarea AFSC 3N032, finalizarea cursului de bază de radiodifuziune este obligatorie.
Experienţă. Următoarea experiență este obligatorie pentru acordarea AFSC indicată: (Notă: Vedea Explicația codurilor de specialitate ale forțelor aeriene).
3N052. Calificarea și posesia AFSC 3N032. De asemenea, experiență în difuzarea și regia de programe de televiziune sau radio.
3N072. Calificarea și posesia AFSC 3N052. De asemenea, experiență în efectuarea sau supravegherea activităților de difuzare.
Alte. Următoarele sunt obligatorii după cum este indicat:
Pentru intrarea in aceasta specialitate:
1. O evaluare favorabilă a unei audiții de voce.
2. Abilitatea de a tasta 20 de cuvinte pe minut.
Pentru intrarea, acordarea și păstrarea acestor AFSC, absența oricărui impediment de vorbire și capacitatea de a citi cu voce tare și de a vorbi distinct.

Rez. Rez:H.

Profilul fizic: 333333.

Cetățenie: Nu.

Scorul de aptitudine necesar: G-69 (Modificat în G-72, în vigoare de la 1 iulie 04).

Antrenament tehnic:

Curs #: E5ABD3N032 000.

Durata (zile): 60.

Locație: MGF.

Informații posibile despre atribuire

Cum funcționează procesul de descoperire în litigiile de afaceri

Litigiile de afaceri și procesele sunt tratate prin procesul de litigiu civil, iar descoperirea este una dintre cele mai importante părți ale acestui proces. Este o misiune de constatare a faptelor care este o parte majoră a pregătirii care are l...

Citeste mai mult

Personalul Congresului Descrierea postului: Salariu și altele

Mii de oameni își petrec zilele pe Capitol Hill și în toată SUA, susținând activitatea fiecărui membru al Congresului. De la șefi de personal până la stagiari neplătiți, angajații Congresului lucrează ore lungi într-un mediu stresant, făcând munc...

6 chei pentru a vă maximiza contul de plan de economii Thrift

În funcție de veniturile, activele și situația din viață, Planul de economii de economii poate să nu fie vehiculul potrivit pentru a economisi pentru pensie. Deoarece guvernul federal egalează contribuțiile angajaților până la o limită, mulți ang...