US Marines Job MOS 4302 Public Affairs

Departamentul de Corpul Marin care se ocupă de afacerile publice ale USMC este Biroul de Comunicații al Corpului Marin al SUA. Obiectivele USMC Public Affairs sunt de a construi înțelegere, credibilitate și încredere cu oamenii și organizațiile media locale și internaționale. Biroul de comunicații USMC planifică, coordonează și implementează strategii de comunicare pentru a construi aceste relații necesare.

Biroul de comunicare al Corpului Marin al SUA este legătura dintre întregul Corp Marin și public. Își îndeplinește misiunea oferind un flux constant de informații care este generat prin toate tipurile de mass-media: video, difuzare/televiziune prin cablu, rețele sociale, articole pe site-uri web, periodice tipărite și wireless aplicatii. Biroul USMC Communications a evoluat odată cu tehnologia până la o capacitate multimedia de comunicare în secolul 21.

Atribuțiile și responsabilitățile unui ofițer de afaceri publice

Ofițerul pentru Afaceri Publice USMC este un ofițer comisionat în Corpul Marin al cărui unic scop este să disemineze informații despre Corpul Marin către public. Relațiile comunității parțial cu mass-media civilă și comunitatea și legătura informațională cu știrile locale și naționale surse mass-media, USMC Ofițer de Afaceri Publice este fata de Marine Corps la comunitatea locală din afara baza.

În funcție de comanda atașată, Ofițerul de Afaceri Publice poate avea, de asemenea, responsabilități la nivel național și internațional, împărtășind informații cu o varietate de surse media.

Ofițerii cu afaceri publice consiliază Corpul Marin și comandanții combatanți și personalul acestora cu privire la afacerile publice capacități și chestiuni de afaceri publice care includ informații publice, relații cu comunitatea și interne informație. Ofițerii cu afaceri publice îndeplinesc sarcini în afaceri publice internaționale și/sau comune. În garnizoană, ofițerii de afaceri publice gestionează activitățile unui birou de afaceri publice.

MOS/Title: 4302 -- Ofițer cu afaceri publice.

Tip de Ofiţer: Ofițer de linie fără restricții și ofițer de adjudecare.

Tip de MOS: Specialitatea Ocupație Militară Primară.

Rang Gamă: Locotenent Colonel - Prim-locotenent.

Abilități multimedia și de comunicare

Membrii înrolați care lucrează în Departamentul de Afaceri Publice sunt calificați în toate formele de media, de la video, televiziune, radio, internet, ziare și reviste. Există cameramani, videografi, jurnaliști, designeri web și chiar și marii prezentatori TV care ajută la pregătirea informațiilor pentru difuzare prin varietatea de mecanisme disponibile.

Acești membri înrolați cu calificare multi-media sunt capabili să realizeze articole speciale pentru postare online, în presa scrisă, precum și prin video. De fapt, Marines.mil, Marines TV și Marine Social Media sunt câteva dintre modalitățile prin care departamentele de afaceri publice din jurul Marinei, transmiteți cuvântul familiilor, cetățenilor locali și presei locale și internaționale surse.

Marinii din Afaceri Publice trebuie să fie instruiți și echipați cu cele mai recente progrese tehnologice din mass-media și să fie pregătiți pentru a servi comandanții forțelor în timp ce aceștia. își îndeplinesc misiunea de a comunica cu poporul american și lumea despre ceea ce se întâmplă pe câmpul de luptă, precum și la bordul Corpului Marin local. bazele.

Cerințe și informații despre post

(1) Autoritatea de certificare pentru MOS primar 4302 este CMC (PA).

(2) Autoritatea de certificare pentru 4302 MOS suplimentar este CMC (PA)

(3) Ofițerii altor MOS primari, care umple o țagla 4302, îndeplinesc standardele de performanță din Ordinul Corpului Marin (MCO) 1510.62, au absolvit Calificarea Ofițerului de Afaceri Publice Cursul-DL-Faza 2 la Defense Information School (DINFOS), Fort Meade, Maryland, și care au demonstrat un nivel satisfăcător de experiență în afaceri publice, pot aplica pentru MOS 4302 ca un suplimentar Doar MOS.

(4) Ofițerii cu afaceri publice pot concura pentru MOS 4305 (specialist în comunicare în masă) prin intermediul educației speciale Procesul consiliului de program, care le permite ofițerilor de afaceri publice să obțină o diplomă de master în comunicare la San Diego State Universitate.

(5) Școli disponibile:

  • Curs de calificare a ofițerului de afaceri publice (PAOQC) la Defense Information School (DINFOS), Ft. Meade, MD - Curs MOS la nivel de intrare.
  • Cursul de calificare a ofițerului de afaceri publice-DL-Faza 2 la DINFOS, Ft. Meade, MD.
  • Joint Senior P:.ililic Affairs Officer Course (JSPAC) la DINFOS, Ft Meade, MD-Senior Level MOS curs.
  • Curs comun DoD în comunicare la Universitatea din Oklahoma, Norman, curs MOS de nivel interimar OK.

Atribuțiile: Pentru o listă completă a sarcinilor și sarcinilor, consultați MCO 1510.62, Standarde individuale de instruire.

Codurile ocupaționale ale Departamentului Muncii:

(1) Reprezentant Relații Publice 165.067-010.

(2) Editor, publicațiile 132.037-022.