Locuri de muncă înrolate în Corpul Marin: 8411

Recrutatorul marin trebuie să fie bine familiarizat cu procesul de înrolare, de la prospectarea solicitanților până la pregătirea pentru formarea recruților. Recrutorii lucrează într-un mediu extern postului, stației și mediilor FMF normale ale Corpului Marin. Funcțiile tipice ale recrutorului includ verificarea preliminară și procesarea administrativă, programarea examinărilor fizice, finalizarea documentelor de înscriere și menținerea unor înregistrări exacte. De asemenea, recrutorii oferă comunității materiale publicitare ale Marine Corps și ajută la evenimente civice. Sunt staționați la depozitele de recruți, stațiile de recrutare, Stații de procesare a înrolarilor militare (MEPS) și substații de recrutare pe tot parcursul. Statele Unite și unele locații de peste mări.

Tip de MOS: EMOS.

Rang Gamă: MGySgt către Cpl.

Cerințele pentru locul de muncă:

(1) Trebuie să îndeplinească cerințele prealabile prevăzute în MCO 1326.6.

(2) La nivel de sergent de stat major până la nivel de sergent, finaliza Școala de Recrutori.

(3) Odată anulat, acest MOS nu poate fi reatribuit fără aprobarea prealabilă din partea CMC (MM).

Atribuțiile:

  1. MGySgt la Cpl:
    1. Menține rapoartele necesare pentru recrutarea sistematică.
    2. Studiază populația pentru potențialii solicitanți.
    3. Stabilește legătura cu autoritățile educaționale și alte agenții civile.
    4. Explică Marine Corps potențialilor solicitanți pentru a include oportunități, reglementări, programe de înrolare, și locațiile de atribuire.
    5. Evaluează fiecare solicitant pentru a determina eligibilitatea în funcție de defectele fizice, caracterul moral, implicarea criminală, vârsta, abuzul de droguri, serviciu anterior satisfăcător, cetățenie, educație și dependență conform MCO PII00.72, Manual de achiziții militare, volumul 2, înrolat Achiziții.
    6. Programează solicitanții care lucrează pentru a lua Baterie de aptitudini profesionale pentru serviciile armate test la MEP.
    7. Organizează examinările fizice ale solicitanților calificați mintal la MEPS.
    8. Coordonează cu personalul MEPS pentru a ajuta solicitanții să completeze cererea de înscriere (Formular DO 1966).
    9. Pregătește toate celelalte documente de înrolare necesare.
    10. Organizează publicarea și difuzarea programelor de recrutare și furnizează material publicitar despre Marine Corps.
    11. Explică candidaților calificați elementele adecvate de urmat pentru a recruta formarea.
      1. Instruiește solicitanții să își finalizeze procesul de înscriere în următoarele domenii: luarea Jurământul de înrolare și semnarea Înregistrării datelor de urgență (Formular DO 93) și Contract de înrolare.

Departamentul Muncii aferent Codurile de ocupație :

  1. Recrutor de Personal 166.267-010.
  2. Recruter 166.267-026.