Ofițer de probațiune Descrierea postului: Salariu, abilități și altele

Probațiune iar ofițerii de control comunitar sunt dedicați justitie penala profesioniști al căror scop este să-i ajute pe infractorii să se îmbunătățească și să facă o tranziție mai ușoară către un stil de viață productiv. Aceștia au un rol foarte important în sistemul de justiție penală.

În multe cazuri, atunci când o persoană este condamnată pentru o infracțiune, aceasta este condamnată fie la închisoare (închisoare sau închisoare), fie la probațiune, sau la o combinație a ambelor. Cu probațiune, un criminal este eliberat de închisoare, dar trebuie să îndeplinească anumite condiții, cum ar fi să rămână fără droguri, crime și alcool.

Adesea, deținuții sunt eliberați din închisoare devreme, cu înțelegerea că vor îndeplini anumite așteptări, ceea ce se numește „supravegheat”. eliberarea.” Ofițerii de probațiune și control comunitar sunt profesioniștii în criminologie care sunt responsabili pentru asigurarea acestor condiții întâlnit.

Atribuții și responsabilități ale ofițerului de probațiune și control comunitar

Ofițerii de probațiune și control comunitar îndeplinesc mai multe funcții în cadrul sistemului de justiție penală. Atribuțiile ofițerilor de probațiune și control comunitar includ, în general:

  • Supravegherea persoanelor în probațiune și a persoanelor în stare de eliberare condiționată
  • Vizitarea caselor persoanelor aflate în stare de încercare și a persoanelor în stare de eliberare condiționată
  • Întâlnire cu familiile persoanelor în stare de încercare și a celor care au fost condiționate
  • Lucrul cu bisericile și grupurile religioase
  • Lucrul cu organizațiile comunitare
  • Monitorizarea electronică a persoanelor în stare de încercare și a persoanelor în stare de eliberare condiționată
  • Efectuarea de investigații preliminare
  • Trimiterea recomandărilor de condamnare la instanțe
  • Furnizarea mărturie în sala de judecată
  • Trimiterea rapoartelor de stare a persoanelor aflate în stațiune și a persoanelor în stare de eliberare condiționată
  • Organizarea de formare profesională și asistență în căutarea unui loc de muncă

Ofițerii de probațiune și control comunitar raportează sistemului judiciar. Scopul lor este de a ajuta infractorii condamnați să devină membri productivi ai societății și să se asigure că nu devin recidivitori. Ei monitorizează persoanele în stare de încercare și persoanele în stare de eliberare condiționată și se asigură că respectă condițiile stabilite de instanță.

Atunci când persoanele aflate în eliberare condiționată și eliberați condiționat nu îndeplinesc cerințele instanței, ofițerii fac rapoarte și recomandă o nouă arestare. Infractorii se confruntă cu sancțiuni substanțiale atunci când încalcă condițiile de probațiune.

Salariu ofițer de probațiune și control comunitar

Salariul pentru acest loc de muncă poate varia în funcție de locație, experiență și angajator.

  • Salariul mediu anual: 53.020 USD
  • Primul salariu anual de 10%: 94.770 USD
  • Salariul anual de jos 10%: 34.630 USD

Sursă: Biroul de Statistică a Muncii din SUA, 2018.

Așteptați-vă să treceți printr-un proces de angajare riguros atunci când căutați o carieră în probațiune și control comunitar. Oamenii care doresc să lucreze în probațiune și control comunitar trebuie să aibă un nivel ridicat standarde etice și un fundal curat.

  • Educaţie: În mod obișnuit, candidații la job au nevoie de a diplomă de licență a fi ofițer de probațiune sau de control comunitar. Cele mai potrivite diplome pentru job sunt în criminologie, psihologie, sociologie sau asistență socială.
  • Instruire și certificare: Multe state necesită, de asemenea, pregătire la academie pe lângă o diplomă de colegiu. Aceste programe de formare sunt de obicei sponsorizate de statul sau guvernul federal și necesită promovarea unui examen de certificare la sfârșit.
  • Experienţă: Unele agenții pot necesita, de asemenea, o anumită experiență anterioară, fie în abuz sau consiliere penală sau servicii pentru clienți și contact public. De asemenea, pot solicita candidaților să lucreze ca stagiari până la un an înainte de a li se oferi o poziție permanentă.
  • Verificare a antecedentelor: Un extins verificare a antecedentelor este adesea necesar înainte ca cineva să fie angajat pentru acest loc de muncă, deoarece ofițerii se ocupă de informații sensibile și li se acordă o mare autoritate.

Abilități și competențe ofițer de probațiune și control comunitar

Pentru a avea succes în acest rol, veți avea nevoie, în general, de următoarele abilități și calități:

  • Compasiune: Mai presus de toate, ofițerii de probațiune și control comunitar trebuie să fie pregătiți și dispuși să-și ajute concetățenii, chiar dacă sunt infractori condamnați.
  • Abilități de gândire critică: Ei trebuie să fie capabili să evalueze nevoile persoanelor în staționare înainte de a determina cel mai bun mod de a-i ajuta. Ei trebuie, de asemenea, să își echilibreze datoria de a ajuta și monitoriza infractorii cu datoria de a ajuta la protejarea comunității și a societății lor.
  • Abilități de comunicare: Abilități puternice de comunicare interpersonală sunt o necesitate atunci când interacționați cu persoanele în stațiune, membrii familiei, avocații, judecătorii, furnizorii de tratament și oficialii de aplicare a legii.
  • Aptitudini organizatorice: Ofițerii de probațiune și ofițerii de control comunitar trebuie să fie capabili să se ocupe de mai multe cazuri în același timp.

Departamentul de Statistică al Muncii din SUA estimează că ocuparea forței de muncă în acest domeniu va crește cu 6%. 2026, care este puțin mai lent decât creșterea generală a ocupării forței de muncă de 7% pentru toate ocupațiile din țară.

Creșterea ocupării forței de muncă în acest domeniu depinde în mare măsură de cantitatea de finanțare de stat și guvernamentală locală alocată sistemelor de probațiune și eliberare condiționată.

Ofițerii de probațiune și control comunitar lucrează de obicei într-o combinație de locuri, inclusiv un birou, instanță și pe teren. Munca pe teren poate fi uneori în zone cu criminalitate ridicată sau în instituții unde există riscul de violență.

Ofițerii de probațiune și control comunitar lucrează de obicei cu normă întreagă. Orele pot varia și adesea li se cere să fie de gardă pentru anumite perioade de timp pentru a răspunde oricăror probleme legate de persoanele aflate în stațiune sau de eliberați condiționat.

Persoanele care sunt interesate să devină ofițeri de probațiune și control comunitar pot lua în considerare și câteva cariere conexe, enumerate aici împreună cu salariile lor medii:

  • Ofițeri de corecție și executori judecătorești: 43.510 USD
  • Ofițeri de poliție și detectivi: 62.960 USD
  • Asistenți sociali: 47.980 USD

Sursă: Biroul de Statistică a Muncii din SUA, 2017.

Instrumentele Mac-Centric folosite din ce în ce mai mulți vânzători eBay

De zeci de ani, o mare parte din lume a zburat într-o ceață indusă de Windows, iar lumea eBay nu este diferită în relația cu Mac-urile. Serviciile populare de cercetare a pieței, cum ar fi HammerTap și instrumentele populare, cum ar fi Turbo List...

Citeste mai mult

Articolul 88 din UCMJ

Când un militar poartă uniforma și primește un salariu de la Departamentul Apărării, acel membru militar și-a semnat în esență drepturile Primului Amendament acordate de către Constituţie. Cuvintele exacte ale Codului Uniform de Justiție Militară...

Citeste mai mult

Programe de certificare a comportamentului animalelor

Ca și alte domenii ale științei și psihologiei, studiul comportamentul animalului este în continuă evoluție. Profesioniștii din domeniu trebuie să muncească din greu pentru a ține pasul și a-și dezvolta cunoștințele și practicile în timp. Există ...