Descrierea postului de ofițer de marina (INTEL).

The Ofițer de marină care este specializat în informații sensibile se numește ofițer de informații. Ofițerul de informații monitorizează și analizează activitățile care reprezintă o amenințare la adresa securității naționale - totul, de la contrabanda de droguri, imigrația ilegală, transferurile de arme și mișcarea aliaților inamici a navelor de război în timp real din diverse surse (umane, satelit, foto/video).

O carieră ca ofițer de informații navale este incitantă, provocatoare și plină de satisfacții. Te vei alătura unor profesioniști harnici gata să facă față provocărilor unui peisaj strategic în schimbare rapidă. Veți culege, de asemenea, o răsplată mai profundă - sentimentul de satisfacție și mândrie pe care îl veți dobândi ca membru al echipei care protejează în mod liniștit și competent securitatea națiunii tale.

Îndatoririle ofițerului de informații

După absolvirea pregătirii de bază în domeniul informațiilor și primirea unei autorizații speciale de securitate, veți merge la o navă operațională sau la un tur de țărm. Prima ta misiune durează de obicei 30 de luni și este de obicei la o escadrilă de aviație, la personalul unei aripi aeriene sau la bordul unui portavion sau al unei nave de comandă amfibie.

Dacă te duci la o comandă de la mal, vei petrece și 24 de luni la a Centrul comun de informații situat în țară sau în străinătate. De la început, te vei afla într-o poziție esențială de responsabilitate, supravegherea colectării, analiza și diseminarea informațiilor de informații critice în îndeplinirea comenzilor dumneavoastră misiune. Veți dezvolta abilități de leadership, management, analiză și comunicare care vă vor îmbunătăți creșterea personală și profesională.

În funcție de interesele tale, de fundal și de performanță, vei avea oportunități de a servi în diverse misiuni pe mare și pe țărm din întreaga lume. Vă puteți aștepta la o mare varietate de misiuni în Statele Unite și în străinătate, inclusiv trei tururi maritime în diferite momente ale carierei dumneavoastră. Oportunitățile de promovare sunt comparabile cu alte comunități de război ale Marinei și depind de performanța superioară susținută.

Cerințe pentru ofițerii de informații navale

Vârstă: Cel puțin 19 și mai puțin de 35 la momentul punerii în funcțiune. Fără derogări.

Educaţie: BA/BS în relații internaționale, științe politice, guvern, inginerie, științe fizice sau naturale și comp. Stiinta preferata.

Viziune/Med: Percepția profunzimii nu este necesară. Viziunea culorilor nu este necesară.
- PRK și LASIK sunt renunțate numai la operațiile oculare.

Obligația de serviciu: Patru ani activi de la punerea în funcțiune sau anulare (din programul de zbor). În total, opt ani activi și inactivi.

Dacă vă gândiți la o carieră ca ofițer de informații, există mai mulți factori pe care Marina ia în considerare atunci când numește candidați pentru această poziție:

  • Conceptul de persoană întreagă
  • Performanță superioară constantă
  • Implicare extracurriculară semnificativă
  • Declarație de motivație puternică
  • Scrisori de recomandare puternice
  • Caracter bun; fără probleme financiare/legale/de droguri
  • Capacitate analitică puternică
  • Bune abilități de conducere și comunicare
  • Disponibil pentru serviciul maritim
  • Interviul cu un ofițer Intel vă îmbunătățește aplicația
  • Aplicațiile vor fi luate în considerare numai dacă sunteți disponibil pentru Școala de Candidați de Ofițeri (OCS) în termen de 24 de luni (cu excepția cazului în care aplicați pentru Programul de Finalizare a Licenței de Bacalaureat).

Instruire ofițer de informații

Ofițerii de informații ale marinei sunt formați în multe feluri. Se poate obține traseul de carieră a ofițerului de informații navale de la ROTC, U.S. Naval Academy și OCS. De asemenea, puteți fi deja în Marina ca membru sau ofițer înrolat într-o altă cale de carieră și transfer lateral în domeniul de informații.

Odată comandat, vei participa la Școala de Informații Navale, care durează cinci luni în Virginia Beach, Virginia. Veți primi o bază bună în electronică, anti-submarin, anti-suprafață, anti-aer, amfibie și război de lovitură; contrainformații; informații strategice, analiza apărării aeriene și planificarea misiunilor de luptă.

Căile de inteligență

Ofițerii de informații se pot specializa în mai multe domenii diferite, în funcție de abilitățile lor și de nevoile Marinei. Unele dintre diferitele căi pe care le-ar putea lua cariera ta sunt:

  • Inteligența operațională: Oferiți analize zilnice de informații și sprijin pentru operațiunile militare navale, comune și multinaționale de pe plutire și de la țărm.
  • Științific și Tehnic: Analizați punctele forte și punctele slabe tehnice ale sistemelor de arme străine.
  • Colecția de informații: Gestionați prioritizarea cerințelor și atribuirea resurselor pentru a colecta informații de informații din diverse surse de imagini, electronice, comunicații, acustice, umane și alte surse.
  • Suportul personalului: Gestionați programele de informații, analizați informațiile, produceți documente de sprijin și dezvoltați planuri pentru operațiunile de informații.
  • Afaceri politice/militare: Serviți ca expert regional la o stație de sediu sau ca atașat naval într-o ambasadă.
  • Informații maritime civile: Monitorizează și analizează activitățile maritime care amenință securitatea națională, cum ar fi contrabanda de droguri, imigrația ilegală, transferurile de arme, accidentele de mediu și încălcările sancțiunilor ONU.
  • Sisteme Informaţionale şi Telecomunicaţii: Asistență la dezvoltarea, testarea și întreținerea hardware și software, asigurând diseminarea în timp real și sigură a informațiilor de informații pentru forțele de luptă din întreaga lume.

Înainte de a cumpăra un reportofon digital

Înregistratoarele digitale de voce pot fi instrumente de afaceri indispensabile, indiferent dacă trebuie să dictați scrisori de afaceri sau memorii sau să înregistrați întâlniri, conferințe, interviuri sau prelegeri. Înregistratoarele de voce dig...

Citeste mai mult

Cât costă încorporarea în Canada?

Cât costă încorporarea în Canada depinde de tipul de încorporare pe care o alegeți și de locul în care vă încorporați. Puteți alege să vă încorporați afacerea federal sau într-o anumită provincie sau teritoriu în funcție de dacă intenționați sau ...

Drepturile de depozit de garanție ale chiriașilor în Florida

Chiriașii din Florida au anumite drepturi de depozit de garanție care sunt protejate de legea locatarului locatarului. Proprietarul trebuie să respecte aceste reguli, inclusiv procedurile de depozitare a depozitului, motivele pot fi luate deducer...