Descrierea postului de ofițer în Corpul Marin

Există mai multe opțiuni pentru o perspectivă Marin Ofițerul de corp poate lua pentru a obține titlul. Pentru a intra în gradele de ofițer USMC, puteți lua mai multe căi.

Iată câteva dintre modalitățile prin care pușcașii marini devin ofițeri.

Academia Navală din SUA

Academia este colegiul operat de Departamentul de Apărare al Marinei și Corpului Marin, situat în Annapolis, Maryland. De obicei, 25 la sută dintre absolvenții instituției de patru ani vor deveni ofițeri ai Marinei.

Marine Corps ROTC

Marinei/Corpul maritim ROTC programele de la peste 65 de colegii și universități din întreaga țară oferă comisioane Marine Corps studenților care termină patru ani de studii de științe navale în campus.

USMC Officer Candidate School

La fel ca și alte ramuri ale armatei americane, Marine Corps are o școală tradițională de candidați. În cadrul programelor de candidați ofițer, absolvenți de sex masculin și feminin ai unui colegiu acreditat de patru ani sau universități și absolvenți ai școlilor de drept acreditate, autorizați să profeseze într-o instanță de stat sau federală eligibil pentru a

comision de rezervă.

Cursul liderului de pluton

The Curs de lideri de pluton al Corpului Marin (PLC) este pentru studenții care se înscriu ca boboci sau studenți ai doi ani, participă la două programe de pregătire de vară de șase săptămâni la școala de candidați pentru ofițeri marini, situată în Quantico, Virginia.

Programul de punere în funcțiune înrolat (ECP)

ECP oferă unui marin înrolat, care are o diplomă de patru ani de la o școală acreditată, posibilitatea de a deveni ofițer comisionat. ECP este deschis pentru marinarii cu minim un an de experiență în serviciu activ și cel puțin 12 luni rămase pe contractul lor actual.

Cu toate acestea, odată încadrați, toți ofițerii marini vor urma Școala de bază (TBS). Din performanța lor la TBS, ei vor fi direcționați de nevoile Marine Corps, precum și de dorința lor personală de a continua antrenamentul în MOS.

Metoda școlii de bază

Metoda Școlii de bază de atribuire a locurilor de muncă sublocotenenților care se potrivesc cel mai bine fișei postului, nevoilor USMC, precum și performanței marinei la TBS. Deși TBS respectă cele mai înalte standarde de corectitudine, uneori membrii din treimea superioară a clasei pot să nu primească comenzi de continuare pentru formarea solicitată.

Cele mai necesare locuri de muncă de ofițer în Corpul Marin

Fiecare an este diferit și pot exista unele locuri de muncă care necesită mai mult personal decât altele. Cu toate acestea, de obicei, există patru MOS care necesită cei mai mulți ofițeri marini, deoarece aceștia au de obicei cea mai mare cifră de afaceri:

  • Ofițer de infanterie: Ofițeri de infanterie marină sunt responsabili pentru pregătirea pușcailor marini pentru fiecare varietate de misiuni de luptă la sol. Acesta este probabil unul dintre cele mai grele joburi de tineri ofițeri din Corpul Marin.
  • Ofițer de logistică: Acești ofițeri sunt gânditori critici și planificatori. Coordonarea mișcării echipamentelor maritime și gestionarea lanțului de aprovizionare de la navă, aer până la țărm este responsabilitatea lor principală.
  • Ofițer de artilerie de câmp: Marinii care conduc tunerii din Corpul Marin trebuie să fie eficienți în tactică, exerciții cu tunul, comunicații, întreținere, transport și logistică. Unitățile de artilerie oferă sprijin cu foc apropiat pentru infanterie, recunoaștere blindată și unități de tancuri.
  • Ofițer de administrare și operațiuni aprovizionare: Acești marinari achiziționează echipamentul și materialul necesar pentru fiecare misiune. Aprovizionarea navală asigură că întregul Corp Marin este echipat corespunzător, deoarece supraveghează achiziționarea și contractarea de bunuri, gestionează bugetele și dezvoltă planuri de cheltuieli.

Atunci când atribuiți locuri de muncă ofițerilor nou încadrați, dorințele locotenenților sunt luate în considerare la TBS, cu toate acestea, acestea sunt secundare nevoilor Marine Corps. Majoritatea locotenenților (aproximativ 75 la sută) vor primi una dintre primele trei opțiuni. În realitate, alegerea individuală are probabil cel mai mare impact asupra sarcinilor finale MOS.

Locuri de muncă și cariere de top în reviste și publicații

Lumea interesantă a publicării poate fi un domeniu plin de farmec în care să lucreze pentru oamenii creativi. Editorii, scriitorii, fotografi, directorii de publicitate și alții lucrează împreună pentru a aduce reviste pe piață, fie în magazin, f...

Citeste mai mult

Cum să devii un producător web

Un producător web este o poziție hibridă care combină aspecte de jurnalism, design și marketing. Producătorii web sunt responsabili pentru a genera trafic către paginile web, ceea ce înseamnă că trebuie să înțeleagă optimizarea pentru motoarele d...

Descrierea postului de planificator media: salariu, abilități și altele

Planificatorii media, cunoscuți și ca brand planners sau brand strategis, lucrează la agenții de publicitate și creează campanii publicitare pentru diverși clienți. Planificatorul media lucrează cu clienții pentru a-i ajuta să ia decizii cu privi...