Prezentare generală a locurilor de muncă de la U.S. Navy Legalman (LN).

Oamenii de drept sunt versiunea Marinei a parajuriștilor. Prin pregătire și experiență, aceștia posedă cunoștințe și expertiză în ceea ce privește sistemele juridice militare și civile și dreptul material și procedural care îi califică să efectueze lucrări de natură juridică sub supravegherea unui avocat. Oamenii de drept primesc o pregătire extinsă de justiție militară în dreptul administrativ și civil, drept material și procedural, procedurile curții marțiale și pedeapsa nejudiciara.

Sub supravegherea unui Avocat Judecător al Marinei, Legalmen lucrează într-o varietate de tagle, inclusiv Birourile Serviciului Juridic Naval; Birourile Serviciului Juridic regional; Birourile de avocat al judecătorilor de personal; și comenzi de plutire. În plus, cei mai experimentați Legalmen pot fi desemnați unui rol de Independent Duty Legalman atât la comandamentele de pe țărm, cât și pe mare.

Cunoștințele, aptitudinile și abilitățile unui om juridic includ: furnizarea asistenta legala în domenii ale legii, cum ar fi testamente și moșii, susținerea consumatorilor, proprietar/chiriaș, imigrație și naturalizare, fiscal și dreptul familiei, toate incluzând redactarea și revizuirea documentelor tehnice juridice pentru semnătura avocatului. Anumite sarcini ale justiției militare includ pregătirea înregistrărilor și audierilor, investigații, curțile marțiale și curțile de anchetă, procesarea contestațiilor și coordonarea pedepselor nejudiciare. Oamenii de drept acționează, de asemenea, ca parajuriști de proces atât pentru avocatul de proces, cât și pentru apărătorul.

Responsabilitățile unui Legalman al Marinei Statelor Unite includ:

  • Oferiți asistență juridică în chestiuni precum înregistrarea alegătorilor, îndatorarea, securitatea socială, veteranii beneficii, consiliere civilă, împuternicire, testamente, autorizarea autovehiculelor, taxe, imigrare și Vamă
  • Pregătiți înregistrări ale audierilor, investigațiilor, curților marțiale și curților de anchetă
  • Întocmește rapoarte ale procedurilor catargului
  • Procesează contestațiile
  • Ajută personalul să pregătească formulare legale, scrisori și cereri
  • Asistați personalul în depunerea reclamațiilor și efectuarea investigațiilor

Persoanele din acest rating lucrează de obicei într-un mediu de birou. Ei lucrează îndeaproape cu ceilalți și fac mai ales muncă mentală.

Informații A-School (Job School).

Newport, Rhode Island - Nouă săptămâni.

Scor ASVAB Cerinţă: VE + MK = 105.

Cerință de autorizare de securitate: Secret.

Alte cerinte

Nu este o poziție entry-level. Recruții nu sunt eligibili să se înroleze cu o garanție pentru acest rating. Subofițerii (în gradul de salariu E-4 sau E-5) pot aplica pentru a se reinstrui în această calificare din alte calificări.

  • Trebuie să aibă un auz normal
  • Trebuie să nu aibă impedimente de vorbire
  • Trebuie să fie cetățean american

Absolvent de liceu sau echivalent. Trebuie să tastați 40 de cuvinte pe minut când sunteți înscris. Nu trebuie să aibă antecedente de condamnare de către instanța civilă pentru orice infracțiune, alta decât trafic minor. Nu este eligibil dacă este necesară exonerarea de abuz de substanțe. Trebuie să dețină permis de conducere valabil sau să fie eligibil pentru a obține unul.

Nivelurile actuale de personal pentru această evaluare: Lista CREO.

Oportunitățile de avansare și progresul în carieră sunt direct legate de nivelul de personal al unui rating (adică, personalul din ratingurile cu personal insuficient are șanse de promovare mai mari decât cei cu personal suprasolicitat evaluări).

Rotația de mare și țărm pentru această evaluare

Tururile pe mare și tururile pe țărm pentru marinarii care au finalizat patru tururi pe mare vor dura 36 de luni pe mare, urmate de 36 de luni pe țărm până la pensionare.

  • Primul tur pe mare: 48 de luni
  • Primul tur la mal: 48 de luni
  • Al doilea tur pe mare: 36 de luni
  • Al doilea tur la mal: 48 de luni
  • Al treilea tur pe mare: 36 de luni
  • Al treilea tur la mal: 48 de luni
  • Al patrulea tur pe mare: 36 de luni
  • Turul Forth Shore: 48 de luni

Informații oferite de Comandamentul Personalului Marinei.

Experiență de management când nu ești manager

Administrator. Sunt necesare cinci până la zece ani de experiență. Istoric dovedit de management eficient. Este greu să obții o poziție de conducere atunci când nu ai titlul de „manager” în CV-ul tău sau nu poți oferi exemple specifice ale exper...

Citeste mai mult

Cariere în NFL: Cum să începeți

Dacă sunteți interesat de un Carieră cu Liga Națională de Fotbal, dar nu sunt un alergător star, încă mai există opțiuni disponibile. O mulțime de oameni care nu au jucat niciodată fotbal (și mulți care au jucat la diferite niveluri) pot fi calif...

7 moduri de a vă îmbunătăți abilitățile de redactare juridică

Cuvântul scris este unul dintre cele mai importante instrumente ale profesie juridică. Cuvintele sunt folosite pentru a susține, a informa, a convinge și a instrui. Deși stăpânind redactare legală necesită timp și practică, abilitățile superioare...