Popis práce animátora: plat, zručnosti a ďalšie

click fraud protection

Animátor vytvára rozsiahlu sériu obrázkov, ktoré tvoria animáciu videnú vo filmoch, reklamách, televíznych programoch a videohrách. Zvyčajne sa špecializujú na jedno z týchto médií a môžu sa ďalej sústrediť na špecifickú oblasť, ako sú postavy, scenéria alebo dizajn pozadia. Animátori zvyčajne používajú na svoju prácu počítačový softvér. Sú členmi tímu, ktorý tvoria ďalší animátori a umelci, ktorí spolupracujú na projektoch.

Povinnosti a zodpovednosti animátora

Typické pracovné povinnosti môžu zahŕňať:

  • Vytvorte expresívnu animáciu postáv zobrazujúcu širokú škálu emócií
  • Odporučte najlepšie prístupy k integrácii 3-D komponentov do finálnych produktov komerčnej kvality
  • Vytvárajte vysokokvalitné animácie s využitím animácií ručných tlačidiel a údajov snímania pohybu
  • Poskytujte a prijímajte konštruktívnu, kreatívnu spätnú väzbu naprieč tímom
  • Spolupracujte s ostatnými animátormi, klientmi a producentmi
  • Vytvárajte prototypy a makety nových typov produktov
  • Premýšľajte a konceptualizujte nápady so schopnosťou vytvárať koncepčné náčrty a rýchle úpravy konceptov
  • Pochopte a vykonajte pokyny od hlavného animátora alebo supervízora animácie

Plat animátora

Podľa Americký úrad pre štatistiku práce, 2017, platové informácie pre multimediálnych umelcov a animátorov boli:

  • Stredný ročný plat: 70 530 USD (33,91 USD/hodina)
  • Top 10% ročný plat: 123 060 USD (59,16 USD/hodina)
  • Spodná 10% ročná mzda: 39 330 USD (18,91 USD/hodina)

Požiadavky na vzdelanie a kvalifikácia

Animátori by mali mať nasledujúce vzdelanie a skúsenosti:

  • Vysokoškolské vzdelanie: Aj keď animátor nemusí mať vysokoškolské vzdelanie, väčšina zamestnávateľov uprednostňuje zamestnanie kandidátov, ktorí majú bakalársky titul v odbore animácia, počítačová grafika, výtvarné umenie alebo príbuzné disciplína. Ak chcete vytvoriť animáciu pre videohry, mali by ste získať titul v oblasti dizajnu videohier alebo interaktívnych médií.
  • Kurzy: Kurz zahŕňa maľbu, kresbu a sochárstvo. Tituly v animácii si často vyžadujú hodiny kreslenia, animácie a filmu. Mnoho škôl má špecializované tituly v oblasti interaktívnych médií alebo herného dizajnu.
  • Samoštúdium: Zručnosti v oblasti grafiky a animácie sa dajú zdokonaliť samoštúdiom a môžu zlepšiť portfólio kandidáta na prácu. Webová stránka Sprievodca animátorom ponúka workshopy, návody a ďalšie zdroje pre tých, ktorí sa chcú naučiť animáciu.
  • Stáže: Stáže sú skvelým spôsobom, ako získať skúsenosti a vybudovať si portfólio. Napríklad, ak máte záujem o animáciu videohier, môžete kontaktovať GameDesigning.org, ktorá poskytuje informácie o stážach pre začínajúcich animátorov. Internships.com poskytuje aj možnosti stáží.

Zručnosti a kompetencie animátora

Animátor potrebuje na prácu v tomto povolaní viac ako len umelecký talent. Okrem technických zručností získaných v akademickom programe musia mať určité mäkké zručnosti:

  • Komunikačné a medziľudské zručnosti: Funguje ako súčasť tímu.
  • Schopnosť počúvať a hovoriť: Pochopte a poskytnite presné informácie na vytvorenie požadovanej animácie.
  • Zručnosti riadenia času: Dodržujte plánované termíny.
  • Kreativita: Vytvárajte nápady a privádzajte ich k realizácii.

Okrem toho tieto požiadavky na zručnosti pochádzajú z oznámení o práci zverejnených na Indeed.com:

  • Musí byť schopný riadiť smer, komunikovať s ostatnými umelcami, ako aj s externými dodávateľmi a spolupracovať s inžiniermi, aby sa zabezpečilo, že umenie a animácie budú v hre správne implementované.
  • Schopnosť ilustrácie a storyboardu
  • Vynikajúca pracovná morálka, charakter, integrita a profesionalita
  • Musí byť schopný stanoviť priority, vykonávať viacero úloh naraz a dodržiavať prísne termíny
  • Silné dizajnérske, komunikačné a projektové manažérske schopnosti
  • Musí mať pozitívny prístup a byť tímovým hráčom

Multimediálni umelci a animátori, ktorí preukážu silné schopnosti tímovej práce a time-manažmentu, môžu dokonca postúpiť na supervízne pozície, kde sú zodpovední za jeden aspekt tímu vizuálnych efektov. Niektorí umelci môžu postúpiť na vedúce alebo riaditeľské pozície, ako napr umelecký vedúci alebo producent alebo režisér.

Pracovný výhľad

Podľa amerického úradu pre štatistiku práce sa predpokladá, že zamestnanosť multimediálnych umelcov a animátorov vzrastie od roku 2016 do roku 2026 o 8 percent v dôsledku dopyt po realistickejšej animácii a vizuálnych efektoch vo videohrách, filmoch a televízii, ako aj pokročilejšej počítačovej grafike pre mobilné zariadenia ako napr. smartfóny.

Pracovné prostredie

Približne polovica všetkých animátorov je živnostníkov a pracuje z domu. Práca sa sústreďuje na filmový a video priemysel. Animátori môžu pracovať aj v obchodnej kancelárii, ako je vydavateľská spoločnosť, reklamná agentúra alebo softvérová spoločnosť.

Pracovný rozvrh

Očakáva sa, že animátori budú pracovať do neskorých hodín, cez víkendy a sviatky v závislosti od blížiacich sa termínov.

Použiť

Tí, ktorí hľadajú zamestnanie ako animátor, môžu vyhľadávať obľúbené pracovné stránky, ako je Monster, Naozaj, a Sklené dvere.

Animovaný časopis poskytuje aj kariérne príležitosti v tejto oblasti.

Okrem toho účasť na konferenciách poskytuje príležitosti na vytváranie sietí, ktoré môžu viesť k zamestnaniu:

  • Conference Series.com
  • Výstava CTN Animation eXpo
  • Animation World Network

Porovnanie podobných prác

Ak zvažujete prácu animátora, možno by ste si chceli pozrieť aj tieto podobné pozície:

  • Umelecký vedúci: $92,500
  • Počítačový programátor: $82,240
  • Grafický dizajnér: $48,700
  • Web Developer: $67,990
Popis Priemerná ročná mzda (2014) Minimálne požadované vzdelanie/školenie
Módny návrhár Vytvára oblečenie a doplnky

$64,030

Pridružený alebo bakalársky titul v oblasti módneho návrhárstva (uprednostňuje sa)
Grafický dizajnér Komunikuje správy pomocou vizuálnych prvkov $45,900 Bakalársky titul v odbore grafický dizajn
Fotograf Rozpráva príbehy a zaznamenáva udalosti fotografovaním $30,490 Bakalársky titul v odbore fotografia
Výtvarný umelec Vytvára umenie na predaj alebo vystavovanie $43,890 Bakalársky titul v odbore výtvarné umenie

Náplň práce sudcu: Plat, zručnosti a ďalšie

sudcovia interpretovať a uplatňovať zákony a precedensy na určenie výsledkov alebo rozhodovanie o právnych záležitostiach. Často dohliadajú na súdne procesy, pojednávania a iné súdne konania, aby sa ubezpečili, že sa s nimi bude zaobchádzať spravo...

Čítaj viac

Ako sa vysporiadať s neočakávanou stratou zamestnania

Sú chvíle, keď strata zamestnania nie je veľkým prekvapením. Existujú náznaky, že sa blíži prepúšťanie, a hoci vám to môže škrípať nervami, výhoda, že sa naň môžete pripraviť, je neoceniteľná. Častejšie je strata zamestnania neočakávaná. Zdá sa, ...

Čítaj viac

Možnosti kariéry pre špecialistov v oblasti komunikácie

Komunikační špecialisti študujú osvedčené postupy na sprostredkovanie informácií na medziľudskej a organizačnej úrovni. Keď skončíte, mali by ste vedieť, ako písať a hovoriť efektívne a presvedčivo, a používať zručnosti v oblasti medziľudských vz...

Čítaj viac