Pracovné miesta pre letectvo, operácie kybernetických systémov

click fraud protection

3D0X2, Cyber ​​Systems Operations AFSC bola oficiálne založená 1. novembra 2009. Pracovníci prevádzky kybernetických systémov dohliadajú a vykonávajú operácie kybernetických systémov a vykonávajú súvisiace programy podpory informačných systémov na domácej základni aj na nasadených miestach.

Špecialisti na operácie kybernetických systémov vykonávajú správu systému na platformách velenia, riadenia, komunikácie, počítača (C4), spravodajstva a rôznych funkčných oblastí. Medzi základné kompetencie patrí:

  • Serverové operačné systémy
  • Administrácia databázy
  • Webové technológie

Spravujú serverové operačné systémy, distribuované aplikácie, sieťové úložiská, správy a monitorovanie aplikácií potrebné na integráciu kybernetických systémov a aplikácií. Personál 3D0X2 podporuje identifikáciu, prieskum a využívanie slabých miest a zároveň zlepšuje schopnosti v rámci kybernetického prostredia na dosiahnutie požadovaných účinkov.

Špecifické povinnosti

Medzi špecifické povinnosti tohto AFSC patrí:

  • Poskytovanie základných služieb navrhovaním, konfiguráciou, inštaláciou a správou dátových služieb na úrovni operačného systému a serverovej aplikácie.
  • Poskytovanie adresárových služieb využívajúcich dynamicky prideľované IP adresy, server názvov domén, sieť úložných priestorov a zdroje elektronických správ.
  • Správa bezpečných metód autentifikácie s využitím technológií a postupov infraštruktúry verejného kľúča (PKI).
  • Štandardizácia užívateľských privilégií a systémových nastavení pomocou nástrojov automatického nasadenia, ako je server správy systému objektov skupinovej politiky (GPO).
  • Implementácia bezpečnostných opráv, záplat operačného systému a antivírusového softvéru.
  • Vývoj, testovanie a implementácia miestnych plánov obnovy a núdzových operácií.
  • Spracovanie a kontrola dokumentácie požiadaviek systémov C4, požiadaviek na telekomunikačné služby, stavu akvizičných správ a objednávok telekomunikačných služieb.
  • Vykonávanie strategického a rozpočtového plánovania pre siete.
  • Vykonávanie správy systémových prostriedkov, správa systémových účtov, vykonávanie celosystémových záloh a obnovy dát a plánovania a správy záťaže a kapacity.
  • Správa utajovaných a neutajovaných správ prostredníctvom systémov elektronickej pošty, databázové operácie, implementácia konverzií a vyšetrovanie problémov v databázovom prostredí.
  • Zabezpečenie nepretržitej prevádzkyschopnosti systémov poskytovaním priebežnej optimalizácie a podpory pri riešení problémov.
  • Uplatňovanie zásad počítačovej bezpečnosti na ochranu systémov a informácií.
  • Kategorizácia, izolácia a riešenie systémových problémov.
  • Vykonávanie izolácie porúch overovaním, izoláciou a opravou porúch a overovaním obnovenia služby u zákazníkov.
  • Spracovanie, dokumentovanie a koordinácia riešenia problémových hovorov z nižších úrovní podpory.
  • Spracovanie plánovaných a povolených odstávok.
  • Odosielanie správ o výpadkoch v reakcii na neplánované výpadky.

Pracovné školenie

Počiatočný tréning zručností (Technická škola): Absolvovanie AF Technickej školy vedie k získaniu 3-úrovňovej kvalifikácie (učeň). Po základnom výcviku vzdušných síl, letci v tomto AFSC navštevujú tento kurz:

  • Kurz E3AQR3D032 00BA, učeň prevádzky kybernetických systémov na Keesler AFB, MS - dĺžka kurzu neznáma.

Certifikačné školenie: Po technickej škole sa jednotlivci hlásia k svojmu trvalému služobnému prideleniu, kde sú zaradení do 5-úrovňového (technika) upgradovacieho školenia. Toto školenie je kombináciou certifikácie úloh na pracovisku a zápisu do korešpondenčného kurzu nazývaného Kurz rozvoja kariéry (CDC). Keď letecký tréner (-i) osvedčí, že je kvalifikovaný na vykonávanie všetkých úloh súvisiacich s touto úlohou, a keď dokončí CDC, vrátane záverečného písomného testu uzavretej knihy, sú povýšení na úroveň 5 zručností a považujú sa za „certifikované“, aby mohli vykonávať svoju prácu s minimálnou dozor.

Pokročilý výcvik: Po dosiahnutí hodnosť rotmajstra sú letci zaradení do 7-stupňového (remeselníckeho) výcviku. Remeselník môže očakávať, že obsadí rôzne dozorné a riadiace pozície, ako je vedúci zmeny, element NCOIC (Noncommissioned Officer in Charge), letový superintendent a rôzne zamestnanecké pozície. Po povýšení do hodnosti Senior Master Sergeant, personál prejde na AFSC 3D090, Cyber ​​Operations Superintendent. Personál 3D090 poskytuje priamy dohľad a riadenie personál v AFSC 3D0X1, 3D0X2, 3D0X3 a 3D0X5. 9-úroveň môže očakávať, že obsadí pozície, ako je šéf letu, superintendent a rôzne pracovné pozície zamestnancov NCOIC.

Miesta zadania: Prakticky každá letecká základňa.

Priemerný čas propagácie (čas v službe)

  • Letec (E-2): 6 mesiacov
  • Airman First Class (E-3): 16 mesiacov
  • Starší letec (E-4): 3 roky
  • rotný (E-5): 5 rokov
  • Technický seržant (E-6): 10,8 roka
  • Seržant (E-7): 16,1 roka
  • Starší rotmajster (E-8): 19,7 rokov
  • Hlavný seržant (E-9): 22,3 roka

Požadovaný Kompozit ASVAB skóre: Neznáme.

Bezpečnostná previerka požiadavka: Prísne tajné.

Požiadavka na pevnosť: G.

Iné požiadavky

  • Musí to byť občan USA
  • Musel mať ukončenú strednú školu. Žiaduce sú ďalšie kurzy v oblasti počítačových technológií a informačných systémov. Vyžaduje sa certifikácia Network+ alebo jej ekvivalent.

Bezplatné spôsoby zostavenia letových hodín

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako môže pilot získať skúsenosti a letové hodiny, ale niektoré z nich sú niečo drahšie. Tu je niekoľko úplne bezplatných spôsobov, ako získať niekoľko letových hodín navyše. Ak začnete dostatočne skoro, pridajú sa...

Čítaj viac

Ako minimalizovať náklady na pilotný preukaz

Cena stať sa súkromným pilotom sa môžu značne líšiť a každý chce vedieť, ako za svoje peniaze získať čo najviac. Zatiaľ čo „lacné“ je zriedka možnosťou, pokiaľ ide o letectvo, stále existujú spôsoby, ako minimalizovať náklady na získanie certifik...

Čítaj viac

Vymedzená trhová oblasť: čo to je?

Vyhradená trhová oblasť je oblasť, kde Nielsen meria sledovanosť miestnej televízie. Inzerenti, agentúry, vlastníci médií a vysielatelia používajú informácie o určenej oblasti trhu, v ktorej podnikajú. Zistite, ako sú určené oblasti trhu určené ...

Čítaj viac