Vzorový popis práce pre manažéra

click fraud protection

Zaujíma vás, čo a manažér robí v práci? Toto je vzorový popis práce pre manažéra. Popisuje základné pracovné povinnosti a zodpovednosti zamestnanca, ktorý pôsobí v riadiacej funkcii. Základné zodpovednosti a povinnosti manažéra sú v jednotlivých organizáciách podobné, existujú však aj rozdiely.

Zatiaľ čo všetky popisy práce manažérov musia byť prispôsobené potrebám oddelenia alebo funkcie vedú, tento vzorový popis práce manažéra vám poskytne nápady, možnosti obsahu práce a ukážku frázovanie. Tento popis úlohy manažéra identifikuje základy potrebné na vykonávanie roly manažmentu.

Tento popis práce manažéra budete musieť prispôsobiť na základe cieľov a zodpovedností jeho funkcie vo vašej organizácii. Niektorí manažéri budú viesť skupinu ľudí v tradičnej manažérskej úlohe.

Iní budú viesť funkčnú jednotku vášho podnikania. Napríklad manažér vášho globálneho dosahu nemusí mať priamo podriadených zamestnancov, ale skôr kontakty v každej krajine, na ktorú sa zameriavate pre svoje podnikanie. V druhom príklade môžete mať náborového manažéra, ktorý nemá žiadnych priamych podriadených, ale ktorý musí koordinovať nábor manažérov a ostatných zamestnancov, aby zamestnali zamestnancov. Pracovný názov, manažér, sa používa pre obe funkcie.

Pozrite si, použite a prispôsobte tento vzorový popis úlohy manažéra pre vašu organizáciu. Tento základný popis práce pokrýva najzákladnejšie pracovné povinnosti manažéra.

Pozícia manažéra Popis práce Povinnosti a zodpovednosti

© The Balance 2018

Manažér je zamestnanec, ktorý je zodpovedný za plánovanie, riadenie a dohľad nad operáciami a fiškálne zdravie obchodnej jednotky, divízie, oddelenia alebo prevádzkovej jednotky v rámci organizácie. Manažér je v mnohých prípadoch zodpovedný za dohľad a vedenie práce skupiny ľudí.

Manažér, niekedy známy ako líniový manažér, je tiež zodpovedný za plánovanie a udržiavanie pracovných systémov, postupov a politiky, ktoré umožňujú a podporujú optimálny výkon svojich ľudí a iných zdrojov v rámci obchodnej jednotky.

Vedenie ľudí je zvyčajne súčasťou popisu toho, čo manažér robí. Je však tiež zodpovedný za vedenie nad segmentom práce, pododdielom výsledkov organizácie alebo funkčnou oblasťou v rámci organizácie s alebo bez personálu podávajúceho správy.

Ak manažér nemá žiadnych vykazujúcich zamestnancov, možno budete chcieť odstrániť alebo zúžiť segmenty ľudských zdrojov v tomto popise práce. Ako vidíte, nie všetci manažéri sú zodpovední za riadenie ľudí, hoci väčšina z nich je v organizáciách, ktoré presiahli malú veľkosť.

Popis práce Sample Manager

Primárne ciele manažéra

  • Zdravie a bezpečnosť pracovnej sily.
  • Vykonanie a dosiahnutie poslanie a ciele riadenej obchodnej jednotky.
  • Rozvoj kvalitnejšej pracovnej sily.
  • Rozvoj odboru.
  • Vývoj firemná kultúra orientovaná na zamestnancov, ktorá kladie dôraz kvalita, neustále zlepšovanie, udržanie a rozvoj kľúčových zamestnancov a vysoký výkon.
  • Osobný neustály sebarozvoj a osobný rast zamestnanca.

Primárne zodpovednosti manažéra

Vykonávať riadenie ľudských zdrojov

  • Plánujte úrovne zamestnancov.
  • Spolupracujte s personálom oddelenia ľudských zdrojov pri nábore, pohovoroch, výbere, najatí a zamestnaní primeraného počtu zamestnancov.
  • Zabezpečte dohľad a usmerňovanie zamestnancov v prevádzkovej jednotke v súlade so zásadami a postupmi organizácie.
  • Trénujte, mentorujte a rozvíjajte personálvrátane dohľadu nad náborom nových zamestnancov a poskytovania plánovania a príležitostí na rozvoj kariéry.
  • Umožnite zamestnancom prevziať zodpovednosť za svoju prácu a ciele. Delegujte zodpovednosť a očakávať zodpovednosť a pravidelnú spätnú väzbu.
  • Podporovať ducha tímovej práce a jednoty medzi členmi oddelenia, čo umožňuje nezhody v súvislosti s myšlienkami, konflikty a rýchle riešenie konfliktov, a ocenenie rozmanitosti, ako aj súdržnosti, podpory a efektívnej spolupráce, aby každý zamestnanec a oddelenie mohli uspieť.
  • Vedome vytvorte a kultúra pracoviska ktorý je v súlade s celkovou organizáciou a ktorý zdôrazňuje identifikované poslanie, vízie, hlavné princípy a hodnoty organizácie.
  • Vedúci zamestnanci využívajúci a riadenie výkonnosti a rozvojový proces, ktorý poskytuje celkový kontext a rámec na podporu príspevku zamestnancov a zahŕňa stanovenie cieľov, spätnú väzbu a plánovanie rozvoja výkonnosti.
  • Viesť zamestnancov tak, aby spĺňali očakávania organizácie týkajúce sa produktivity, kvality, neustáleho zlepšovania a dosahovania cieľov.
  • Poskytovať efektívna spätná väzba k výkonu prostredníctvom uznania zamestnancov, odmeny a disciplinárne konanie, v prípade potreby s pomocou ľudských zdrojov.
  • Udržiavať pracovné plány zamestnancov vrátane úloh, rotácia práce, školenia, dovolenky, a platené voľno, práca na diaľku, krytie za absencia, a rozvrhovanie nadčasov.
  • Udržujte transparentnú komunikáciu. Vhodne komunikovať informácie o organizácii prostredníctvom stretnutí oddelení, individuálnych stretnutí a vhodného e-mailu, IM (Instant Messaging) a pravidelnej medziľudskej komunikácie.

Vykonávať riadenie oddelenia

  • Riadiť celkovú prevádzkovú, rozpočtovú a finančnú zodpovednosť a činnosti oddelenia.
  • Plánovať a implementovať systémy, ktoré vykonávajú prácu a plnia poslanie a ciele oddelenia efektívne a efektívne.
  • Plánujte a prideľujte zdroje efektívnemu personálu a vykonávaniu práce na splnenie cieľov produktivity a kvality oddelenia.
  • Plánujte, vyhodnocujte a zlepšujte efektívnosť obchodných procesov a postupov s cieľom zvýšiť rýchlosť, kvalitu, efektivitu a výstup.
  • Robte obchodné rozhodnutia, ktoré sú finančne zodpovedné, zodpovedné, opodstatnené a obhájiteľné v súlade so zásadami a postupmi organizácie.
  • Zaviesť a udržiavať príslušné kontroly a systémy spätnej väzby na monitorovanie chodu oddelenia.
  • Prezerajte si údaje o výkone, ktoré zahŕňajú finančné správy, správy o predaji a činnosti a tabuľky, aby ste mohli monitorovať a merať produktivitu oddelenia, dosahovanie cieľov a celkovú efektivitu.
  • Riadiť prípravu a údržbu správ potrebných na výkon funkcií oddelenia. Pripravuje pravidelné správy pre manažment, ak je to potrebné alebo požadované, na sledovanie plnenia strategických cieľov.
  • Pravidelne komunikujte s ostatnými manažérmi, riaditeľom, viceprezidenta, prezident a ďalšie určené kontakty v rámci organizácie.
  • Vykonajte ďalšie povinnosti a zodpovednosti, ako boli pridelené.

Vystupovať manažérska práca úspešne, zamestnanec musí uspokojivo vykonávať každú základnú zodpovednosť. Tieto požiadavky reprezentujú znalosti, zručnosti a schopnosti potrebné na vedenie v úlohe manažéra, ale nie všetky. Je možné urobiť primerané úpravy, aby jednotlivci so zdravotným postihnutím mohli vykonávať tieto základné funkcie.

Požiadavky na prácu manažéra

  • Znalosti a skúsenosti v oblasti obchodu, supervízie a manažmentu.
  • Znalosť funkcií, fungovania a poslania konkrétneho oddelenia.
  • Lepšie ako priemer písané a hovorené komunikačné schopnosti.
  • Vynikajúce budovanie medziľudských vzťahov a koučovanie a rozvoj zamestnancov.
  • Uprednostňujeme manažérske skúsenosti na tímovo orientovanom pracovisku.
  • Preukázaná schopnosť viesť a rozvíjať oddelenie a zamestnancov oddelenia.
  • Preukázaná znalosť základov ekonómie, rozpočtovania a účtovných zásad a postupov.
  • Preukázaná schopnosť slúžiť ako informovaný zdroj pre riadiaci tím organizácie, ktorý poskytuje vedenie a smerovanie.
  • Vynikajúce počítačové zručnosti v prostredí Microsoft Windows. Musí zahŕňať znalosť Excelu a zručnosti v Accesse.
  • Všeobecné znalosti rôznych zamestnaní zákony a prax a vzťahy so zamestnancami.
  • Dôkaz o schopnosti uplatňovať vysokú úroveň dôvernosti.
  • Vynikajúce schopnosti organizačného riadenia.

Požadované vzdelanie a prax od manažéra

  • Minimálne bakalársky titul alebo ekvivalent v obchode alebo v odbore príbuznom odboru.
  • Minimálne tri roky skúseností so zodpovedným vedením v riadiacich alebo dozorných pozíciách.
  • Uprednostňujeme špecializované školenia v oblasti riadenia ľudských zdrojov.

Fyzické požiadavky na prácu manažéra

Tieto fyzické nároky predstavujú fyzické požiadavky potrebné na to, aby zamestnanec úspešne vykonával základné funkcie práce manažéra. Je možné urobiť primerané úpravy, aby ľudia so zdravotným postihnutím mohli vykonávať opísané základné funkcie práce manažéra.

Pri plnení povinností manažéra sa od zamestnanca vyžaduje, aby hovoril a počul. Od zamestnanca sa často vyžaduje, aby sedel a používal ruky a prsty, aby manipuloval alebo cítil.

Od zamestnanca sa príležitostne vyžaduje, aby stál, kráčal, dosahoval rukami a rukami, liezol alebo balansoval, zohol sa, kľakol si, prikrčil sa alebo sa plazil. Zrakové schopnosti potrebné pre túto prácu zahŕňajú videnie do blízka.

Pracovné prostredie manažéra

Pri vykonávaní povinností manažéra sú tieto charakteristiky pracovného prostredia reprezentatívne pre prostredie, s ktorým sa manažér stretne. Môžu sa urobiť primerané úpravy, aby ľudia so zdravotným postihnutím mohli vykonávať základné funkcie práce manažéra.

Pri plnení povinností tejto práce je zamestnanec občas vystavený pohyblivým mechanickým častiam a vozidlám. Hladina hluku v pracovnom prostredí je zvyčajne tichá až stredná.

Záver

Tento popis práce je určený na sprostredkovanie informácií nevyhnutných na pochopenie rozsahu pozície manažéra a nie je tomu tak zamýšľaný ako vyčerpávajúci zoznam skúseností, zručností, úsilia, povinností, zodpovedností alebo pracovných podmienok spojených s pozíciu. Upozorňujeme, že tento popis práce sa bude líšiť v závislosti od organizácie a vašich potrieb týkajúcich sa príspevku od jednotlivcov zastávajúcich pozíciu manažéra.

  • Ako vypracovať popis práce
  • Pracovná náplň asistenta ľudských zdrojov
  • Popis práce Generalist ľudských zdrojov
  • Riaditeľ ľudských zdrojov Popis práce
  • Popis práce náborového pracovníka v oblasti ľudských zdrojov

Upozorňujeme, že poskytnuté informácie, aj keď sú smerodajné, nezaručujú presnosť a zákonnosť. Stránku číta svetové publikum apracovné zákony a predpisy sa v jednotlivých štátoch a krajinách líšia. Prosím vyhľadať právnu pomocalebo pomoc od štátnych, federálnych alebo medzinárodných vládnych zdrojov, aby ste sa uistili, že váš právny výklad a rozhodnutia sú správne pre vašu lokalitu. Tieto informácie slúžia ako návod, nápady a pomoc.

Ako naplánovať ochutnávku vín v reštaurácii

Degustácia vín v reštaurácii je zábavná a zaujímavá propagácia, ktorá môže počas pomalých sezón priniesť ďalší biznis. Aj keď nie ste milovníkom vína, stále môžete vo svojej reštaurácii usporiadať ochutnávku vín. Reštauračná ochutnávka vín je pod...

Čítaj viac

Ako vypracovať plán exportného marketingu

Každý úspešný marketingový plán začína dôkladným prieskumom trhu. Ty prvý prieskum trhu projekt je zvyčajne najťažší, pretože je to celý neznámy terén. Keď však zhromaždíte údaje, musíte predpovedať, ako sa konkrétny typ produktu bude predávať v ...

Čítaj viac

6 skvelých tipov, ako zabrániť zamrznutiu potrubia

Nízke teploty môžu spôsobiť zamrznutie vodovodného potrubia. Zmrazenie v potrubí vytvára veľký tlak vo vnútri potrubia a môže spôsobiť prasknutie potrubia a pravdepodobne viesť k vážnym záplavám, najmä ak nie je nikto, kto by zastavil vodu. Najle...

Čítaj viac