Описание на работата на болничния лекар: Заплата, умения и много повече

click fraud protection

Болничарят е а лекар, M.D. или D.O., който специализира в болнична медицина, подспециалност на вътрешната медицина. Болничарите координират грижите за хоспитализирания пациент с другите специалисти, които са част от медицинския екип. Наличието на един лекар, който отговаря за дадено лице от приема до изписването, гарантира, че пациентът получава непрекъснатост на грижите.

Терминът "болничен лекар“ е измислен за първи път през 1996 г. и промени начина, по който се предоставят болнични грижи. Полето продължава да расте.

Задължения и отговорности на болничния лекар

Тази работа обикновено включва поемане на следните отговорности и изпълнение на следните задължения:

  • Оценявайте здравето на пациентите, като интервюирате пациенти, извършвате физически прегледи, актуализирате досиетата на пациентите и изучавате медицинска история.
  • Осигурете диагностични, превантивни и терапевтични здравни услуги на пациенти и членове на семейството в болницата.
  • Оценявайте и лекувайте пациентите в консултация с или като първичен лекуващ лекар.
  • Координира диагностичните, терапевтичните и консултативните ресурси на болницата.
  • Проследете случаите, за да осигурите ефективност и да промените курса на лечение, както е посочено.

Някои хоспиталисти избират да специализират. Например интензивистите се грижат за критично болни пациенти, които са в интензивни отделения.

Според Даниел Шьорер, пишеща за Болникарят, тези отговорности са от изключителна важност, защото „хирурзите се нуждаят от ясни и умели партньори. Лекарите от спешна медицинска помощ се нуждаят от надеждни приемници. Отделът по качеството се нуждае от информирани наблюдатели. Приемният отдел се нуждае от разумни триаджии. Отделът за преглед на използването се нуждае от задълбочени документи. Лекарят от първичната медицинска помощ се нуждае от координатори за изписване. Били сме всички тези неща и повече."

Заплата на болничен лекар

Бюрото по трудова статистика на САЩ цитира заплатите на интернистите като цяло. Интернистите, които работят в специализирани болници като онкологични институти, са най-добре компенсирани. Приходите за интернисти през 2018 г. са:

  • Средна годишна заплата: $194 500 ($93,51/час)
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $208 000 ($100,00/час)
  • Долните 10% годишна заплата: По-малко от $57 420 ($27,61/час)

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Образование, обучение и сертифициране

Тези, които търсят кариера като болници, трябва да се посветят на обширни изисквания за образование и лицензиране.

  • образование: Първо болниците трябва стана лекар. Това отнема около 11 години в училище след завършване на гимназия. Първо получават бакалавърска степен, която отнема около четири години. След това отиват в медицинско училище, където прекарват четири години, печелейки или M.D. като лекар, или D.O., докторска степен по остеопатична медицина. След това прекарват от три до осем години в следдипломно медицинско образование, известно още като медицински стаж или пребиваване.
  • Лицензиране: Хоспиталистите трябва да имат лиценз да практикуват медицина в държавата, в която искат да работят след завършване на медицинското си образование. Тези с докторски степени трябва да преминат и трите части на изпита за медицинско лицензиране на Съединените щати (USMLE). Лицата с D.O. степени трябва да преминат и трите нива на изчерпателния остеопатичен медицински лицензионен изпит (COMLEX-USA).
  • Сертификация: Много работодатели изискват болниците да бъдат сертифицирани по вътрешна медицина или семейна медицина. Този сертификат се издава от Американският съвет по вътрешни болести, член на борда на Американския съвет по медицински специалности.

Умения и компетенции на болници

Трябва да имате няколко основни качества, за да успеете като болничен лекар.

  • Комуникационни умения: Отлично слушане и говорене уменията са изискване. Не само хоспиталистите трябва да взаимодействат с пациентите, но също така трябва да могат да разбират и да бъдат разбирани от колегите си, тъй като действат като координатори на медицинските екипи на пациентите.
  • Междуличностни умения: Както всички лекари, болниците се нуждаят от отличен междуличностни умения за установяване на връзка с пациенти и други здравни специалисти. Те трябва да могат да разбират притесненията на своите пациенти и да помагат на тях и техните семейства.
  • Разрешаване на проблем: Хоспиталистите трябва да могат бързо да идентифицират проблемите и да намират решения за тях, използвайки критично мислене умения.

Перспективи за работа

Статистиката на Бюрото по труда на САЩ предвижда ръст на работните места за лекари и хирурзи като цяло с около 13% до 2026 г. Това е по-бързо от средното за всички професии и болниците трябва да видят още по-голям ръст на работните места, тъй като професията става все по-утвърдена.

Работна среда

Хоспиталистите работят в болници, но работят и за по-големи групови практики. Тази кариера включва много контакти с пациенти и изисква търпение, управление на стреса и съпричастност. Те могат да бъдат изложени на заразни заболявания.

Работен график

Болничарите работят на 12-часови смени в продължение на седем дни подред в някои болници, след което имат една седмица почивка, преди да се върнат на работа. Тези, които работят предимно през нощта, се наричат ​​ноктюрнисти.

Как да си намеря работа

ВЪЗПОЛЗВАЙТЕ СЕ ОТ РАБОТАТА В МРЕЖИ

The Общество по болнична медицина предлага възможности за работа в мрежа и актуален напредък в тази сравнително нова област.

АС НА ИНТЕРВЮТО

Болникарят предоставя съвети за интервю и други насоки специално за тази позиция.

Сравняване на подобни работни места

Някои подобни работни места и тяхното средно годишно заплащане включват:

  • Хиропрактик: $71,410
  • Дипломирана медицинска сестра за напреднали практики: $71,730
  • Помощник лекар: $108,610

Опра Уинфри и нейните бизнес начинания

В скорошна анкета попитахме читателите: „На кой предприемач се възхищавате най-много?“ Победителят, с ръце надолу, беше Опра Уинфри с почти двойно повече гласове от Бил Гейтс и четири пъти Ричард Брансън. В кариера, изпълнена с първи и суперлатив...

Прочетете още

Описание на длъжността на маркетинговия мениджър: Заплата, умения и др

От маркетинг мениджърите се очаква да допринесат много за ефективността на една компания. Те идентифицират продукти и пазари, предлагат стратегии и подходи за продажби и измерват резултатите от всички усилия. Те също така отговарят за всички усил...

4 често срещани проблема с оценките на работата на служителите

Мениджъри се объркат с оценките на изпълнението по толкова много начини, че е трудно да се идентифицират всички. Някои от проблемите са свързани с цялостната система за оценка на изпълнението, а други проблеми са резултат от индивидуалната среща, ...