Длъжностно описание на педагог в зоопарк: Заплата, умения и много повече

Педагозите в зоологическата градина учат посетителите за животните, които живеят в зоологическата градина, и насърчават усилията за опазване. Те могат също да работят в паркове за животни, аквариуми, морски паркове, центрове за екологично образование, центрове за опазване или за публикации. Някои педагози в зоопарковете също са зоолози, пазачи на зоопарк или треньори за морски бозайници. Те могат да комбинират образователните си задължения с тези други отговорности.

Задължения и отговорности на педагога в зоологическата градина

Работата обикновено изисква способност за изпълнение на следните задължения:

  • Предоставете информация за зоологическата градина, колекцията от животни и опазването на дивата природа.
  • Водете образователни предавания, организирани от гледачи и обучители.
  • Взаимодействам с ветеринарни лекари, специалисти по хранене, зоолози, пазачи в зоопарка, и други служители на зоологическата градина, за да бъдат в течение с най-новите събития в зоологическата градина и нейните животни.
  • Работете с екипа за маркетинг и реклама на зоологическата градина, за да подготвите рекламни материали, включващи зоопарк програми.
  • Създавайте образователни материали за презентации, плакати, брошури, банери, работни тетрадки и други раздавателни материали.
  • Адаптирайте материалите за различни възрастови групи от деца в предучилищна възраст до възрастни, ориентирани към кариерата.
  • Наблюдавайте и наблюдавайте животните за здравословни и поведенчески проблеми.
  • Наблюдавайте безопасността на загражденията за животни.
  • Съдействие за прехвърляне на животни в други съоръжения, когато е необходимо.

Преподавателите в зоологическата градина споделят официално информация в лекции и обиколки с екскурзовод или неофициално отговарят на въпроси в изложби или информационни кабини. Те посещават училища, летни лагери или скаутски срещи, за да представят информационни лекции на децата. Те също така представят образователни семинари за възрастни в бизнес среда или като гост-лектори в университетски кампуси.

Образователните презентации могат да включват донасяне и боравене с живи животни, като костенурки, папагали и дребни бозайници.

Заплата на зоопедагог

Заплатата на зоопарк педагог може да варира в зависимост от местоположението, опита и работодателя. Според Бюрото по трудова статистика на САЩ работниците, които се грижат за животните и услугите като цяло печелят:

  • Средна годишна заплата: $29,290 ($14,08/час)
  • Топ 10% годишна заплата: $55,760 ($26,80/час)
  • Долните 10% годишна заплата: $20 270 ($9,74/час)

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Преподавателите в зоопарковете може да трябва да вземат предвид разходите за пътуване, ако това представлява значителна част от работата им и възстановяването на разходите не се предоставя от техните работодатели.

Образование, обучение и сертифициране

Тази професия изисква образование и кандидатите могат да се възползват от членство в асоциации.

  • образование: Преподавателите в зоопарковете са склонни да имат висше образование по образование, комуникации, зоология, биология, животни наука или свързана област, въпреки че изискванията за тази позиция могат да варират от една зоологическа градина до друг. Напредването до ръководни позиции от по-високо ниво обикновено изисква допълнително образование, като например магистърска или докторска степен.
  • Опит: Предишен опит като учител или в образователна система може да бъде предимство, тъй като голяма част от тази работа включва споделяне на информация с други. Някои работодатели изискват опит в публичното говорене.
  • Асоциации: Международната асоциация на педагозите в зоопарковете (ИЗЕА) е професионална членска група, която се стреми да подобри качеството на зоологическото образование. Той помага на педагозите в зоопарковете да получат достъп до най-актуалната информация в областта. Зоопедагозите могат също да се присъединят към Американската асоциация на пазителите на зоопарковете (AAZK), членска група, която включва членове от всички нива на зоологическата йерархия, от гледачи до уредници.

Умения и компетенции на зоопедагог

Като цяло ще имате нужда от следните умения и качества, за да успеете в тази роля:

  • Компютърни умения: За предпочитане е зоопедагозите да имат напреднали компютърни умения, тъй като имат за задача да създават образователни материали. Работните познания по програми като Word, Excel, PowerPoint и приложения за редактиране на снимки или видео са важни.
  • Умения за писане, редактиране и фотография:Тези компетенции са плюс, защото преподавателите трябва да могат да създават нови материали или да актуализират установени материали за използване в техните програми.
  • Комуникационни умения: Тази роля често взаимодейства с обществеността, така че педагозите в зоологическата градина трябва да имат обучение и умения за публично говорене и комуникация.
  • Физически фитнес:Тази работа може да изисква повдигане на тежки предмети и контролиране на животни, така че са необходими физическа подготовка и ловкост.

Перспективи за работа

Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда, че заетостта на работниците, които се грижат за животните и услугите, в общо, ще нарасне с около 22% до 2026 г., което е по-голямо от общия ръст на заетостта за всички професии.

Работна среда

Зоопедагозите прекарват повече от половината от времето си в образователна среда. Около 20% от часовете им са посветени на планиране и подготовка на семинари и образователни предавания. Около 20% от часовете се изразходват за грижи и поддръжка на животните и съоръженията.

Работен график

Преподавателите в зоологическата градина обикновено работят на пълен работен ден и много работни вечери и уикенди в зависимост от образователните програми, предлагани от зоопарка. Някои зоологически градини предлагат специални нощувки за училищни групи.

Как да си намеря работа

НАПИШЕТЕ ЦЕЛЕВО ПРИВОДИТЕЛНО ПИСМО

Прочетете съвети за писане мотивационни писма за кариери, свързани с животни.

ПРИЛОЖИ

Търсете в сайтове за работа в зоологическата индустрия като този, предлаган от Асоциация на зоопарковете и аквариумите.

Сравняване на подобни работни места

Някои подобни работни места и тяхното средно годишно заплащане включват:

  • Уредник в зоологическата градина: $53,770
  • Зоолог: $63,420
  • Ветеринарен лекар: $93,830

Ръководство стъпка по стъпка за внедряване на стратегия за покупки от световна класа

Изпълнителен бай-ин Робърт Дейли/OJO Images/Getty Images Преди прилагането на каквито и да е най-добри практики за закупуване, трябва да има подкрепата на висши ръководители на компанията. Без участието на висши ръководители, включително главен и...

Прочетете още

Как да намерите идеалното място за събитие

Вземането на решение за най-доброто пространство или място за събитие е от решаващо значение за цялостния успех на вашето събитие. Въпреки че планирането на място отнема време, не е необходимо да се чувства непосилно. За мнозина професионален орг...

Прочетете още

Кратка история и произход на Burger King

През 1953 г. мъж от Джаксънвил, Флорида, на име Кийт Крамър, заедно с чичото на жена си Матю Бърнс, искаха да създадат идея за ресторант собствени, след като са били вдъхновени от оригиналния ресторант на Макдоналдс в Сан Бернардино, Калифорния. ...