Длъжностна характеристика на агент на ФБР: Заплата, умения и др

Федералното бюро за разследване (ФБР) е главното разследващо звено на федералното правителство и едно от звената в света елитни органи на реда. Специални агенти на ФБР разследват федерални престъпления и също така играят роля в поддържането на сигурността в Съединените щати.

Федералните престъпления се определят като действия, които нарушават федералния закон, за разлика от престъпленията, които са нарушения на държавни или местни закони. Някои примери за федерални престъпления включват измама с поща, отвличане и банкови обири. Престъпните дейности, които често пресичат държавните граници, също са под юрисдикцията на ФБР.

Кандидатът трябва да има солидно образование и да може да премине обширни проверки и тестове за физическа годност става специален агент на ФБР.

Задължения и отговорности на агент на ФБР

Специалните агенти във ФБР трябва да бъдат ефективни в следните задачи, независимо от техните области на фокус:

  • Събиране на данни
  • Анализиране на данни
  • Разпитване и интервюиране
  • Владеене на компютър
  • Самозащита
  • Използване на оръжие
  • Проучване на промените в престъпните модели
  • Поддържане на умствена и физическа форма

Специалните агенти са разделени на пет кариерни пътеки, където техните задължения и отговорности могат да варират:

  • Интелигентност: ФБР събира информация и данни от всички форми на престъпна дейност, за да бъдат категоризирани и анализирани, като помага за изграждането на база данни за използване при бъдещи разследвания.
  • Контраразузнаване: Разследване на чуждестранни агенти от други нации, които може да събират данни за САЩ
  • Борба с тероризма: Разследване на лица и групи, които може да са замесени в планирането на терористични дейности на територията на САЩ. Заподозрените терористи, които са обект на разследване, може да са чуждестранни или местни.
  • криминален: Разследването на големи престъпления е най-голямата и най-важна функция на ФБР.
  • Кибер: Защитете чувствителните държавни данни от престъпни заплахи, чуждестранни или вътрешни. Агентите в тази област също провеждат криминалистични разследвания на компютри и друго свързано оборудване, което може да служи като доказателство за други престъпления.

Заплата на агент на ФБР

Специални агенти на ФБР въведете като общ график (GS) 10 служители в държавната скала за заплащане на правоприлагащите органи и можете да преминете към ниво GS 13 в ненадзорни назначения. Надзорните, управленските и изпълнителските длъжности се заплащат според нивата GS 14 и GS 15. Агентите също получават заплащане на място и заплащане за наличност - приблизително 25 процента увеличение на заплатата поради изискванията за извънреден труд.

  • GS 10–13 Годишен диапазон на заплатите: $48,297–$98,317
  • GS 14–15 Годишен диапазон на заплатите: $89,370–$136,659

източник:Правителство на САЩ, 2019 г

Образование, обучение и сертифициране

Служи като Агент на ФБР е взискателна работа със строги изисквания за влизане в множество области:

  • образование: Бъдещите агенти на ФБР трябва да притежават четиригодишна диплома от акредитиран колеж или университет.
  • Опит: Необходими са три години професионален опит, преди да се присъедините към ФБР.
  • Заден план: Потенциалните агенти се подлагат на обширна проверка на миналото, която разглежда както пригодността, така и сигурността. Частта от проверката за пригодност разглежда всяко минало престъпно поведение или употреба на наркотици, както и финансово състояние и минала работа. Частта за сигурност разглежда личното минало на кандидатите, включително семейна история и всякакви организации, в които може да са членували. Приятели и съседи могат да бъдат интервюирани като част от тази проверка.
  • Обучение: Всички агенти на ФБР започват кариерата си в Академията на ФБР в Куантико, Вирджиния, за приблизително 21 седмици интензивно обучение. По време на престоя си в Академията на ФБР обучаемите живеят в кампуса и участват в широк спектър от дейности. Часовете в класната стая се изразходват за изучаване на различни академични и изследователски предмети. Учебната програма на Академията на ФБР включва също интензивно обучение по физическа годност, отбранителни тактики, практически упражнения и използване на огнестрелни оръжия.
  • Фитнес: Кандидатите трябва да преминат фитнес тест, който включва пет дейности: коремни преси, спринт на 300 метра, непрекъснати лицеви опори, бягане на 1,5 мили на време и набирания. Кандидатите трябва да постигнат минимален резултат във всяка категория, както и минимален кумулативен резултат.

Умения и компетенции на агент на ФБР

След като се класират за една от петте програми за влизане, кандидатите получават приоритет в процеса на наемане въз основа на определени критични умения, за които ФБР набира персонал. Тези умения могат да включват:

  • Счетоводство и финанси: Проследяването на пари може да бъде основна част от много различни видове разследвания.
  • Информационни технологии: Компютрите са обичаен инструмент в повечето съвременни престъпни предприятия, така че често е необходимо да се извличат скрити данни или да се наблюдават електронни комуникации.
  • Чужди езици: Не всеки, участващ в разследванията, говори английски, така че многоезичните агенти са особено ценни.
  • Юридически опит: Силното владеене на закона може да помогне за предприемане на разследвания в нови територии или да предпази други разследвания от дерайлиране поради правни грешки.
  • Военен опит: Лидерството и тактическото обучение, открити в армията, се пренасят добре в правоприлагането при някои обстоятелства.
  • Научни познания: Някои доказателства може да са трудни за разбиране за някой без научна подготовка или образование. Освен това опитът с научните изследователски методи е от полза за всички агенти.

Перспективи за работа

Според Бюрото по трудова статистика на САЩ кариерите в правоприлагащите органи се очаква да нараснат със 7 процента през десетилетието, завършващо през 2026 г. Това е наравно с прогнозирания темп на растеж средно за всички кариери.

Работна среда

Работната среда може да варира в зависимост от това коя от петте кариерни пътеки следва агентът. Например, тези, които разследват киберпрестъпления, може да прекарват по-голямата част от времето си в офис, работейки на компютър, докато тези, които разследват големи престъпления, може да прекарват повече време на терен. Независимо от това, много време се изразходва за анализиране на данни или други доказателства и работа с други агенти или правоприлагащи органи за координиране на разследванията.

Работен график

Графиците също варират в зависимост от кариерата на агента. Дори ако часовете обикновено следват тези на традиционната работна седмица, вечерите и почивните дни ще са необходими в зависимост от естеството на определени разследвания и необходимостта агентите да бъдат на повикване. Повечето полеви офиси на ФБР покриват широка географска област, така че може да се наложи пътуване, когато даден случай изисква вниманието на ФБР.

Как да си намеря работа

ПРИЛОЖИ

Изпратете заявление директно през уебсайт на ФБР.

ПОЛИЦЕЙСКА РАБОТА

Повечето агенти на ФБР започват кариерата си в правоохранителните органи, получавайки опит в местна или щатска полиция или в шерифски отдел.

ВЛАК

Познавайте стандартите за фитнес, на които трябва да отговарят агентите, и бъдете уверени, че можете да ги надминете.

Сравняване на подобни работни места

Други работни места в правоприлагащите органи или разследващи работни места и техните средни годишни заплати, които могат да се харесат на някой, който се интересува от ФБР, включват:

  • Техници по криминалистика: $57,850
  • Противопожарни инспектори: $56,670
  • Частни детективи: $50,700

източник:Бюро по трудова статистика на САЩ

Разликата между първичните и вторичните изследвания

Ако стартирате нов бизнес, стартирате нов продукт или отваряте ново местоположение за вашия голям или малък бизнес, проучване на пазара е от съществено значение за вашия успех. Има две основни форми на изследване: първично изследване и вторично и...

Прочетете още

Интервюто за листинг: Кой задава въпросите?

Имайки предвид създаването и използването на формуляр. Избройте вашите въпроси и оставете място за отговорите на потенциалните клиенти. Не ги молите да попълнят формуляра – не искате да ги карате да свършат работата, като например неприятна задач...

История на Бонусната програма за препоръчани армейски служители

По време на война е трудно да се намери излишък от новобранци от армията, които искат да служат на страната си, освен ако не са силно мотивирани. Намиране новобранци които искат обучение и работни умения за бъдещето си, е по-трудно, когато водене...