Описание на длъжността на мениджъра по компенсации: Заплата, умения и много повече

Мениджърите по компенсации са отговорни за проучването, установяването и поддържането на системата за заплащане на компанията. Това включва проучване и разбиране на настоящите и предстоящите конкурентни пазари за заплащане и придобивки на служителите. Мениджърът на възнаграждението трябва да намери начини да гарантира, че ставките на заплащане са честни и справедливи, за да задържи и наеме служители.

Задължения и отговорности на мениджъра по компенсации

Работата обикновено изисква способност за изпълнение на следните задължения:

  • Разработете и развийте мащаба и структурата на заплащане на организацията
  • Определете конкурентни ставки на заплатите и ги променете, ако е необходимо
  • Уверете се, че скалата на заплащане на компанията е в съответствие с променящите се държавни и федерални закони и разпоредби
  • Наблюдавайте разпределението на заплатите на служителите
  • Работете с мениджърите, за да помогнете за разработването на стратегии за повишение и задържане на съществуващите служители
  • Разработете бюджет на отдела и поддържайте операциите в рамките на този бюджет
  • Наблюдавайте екипа за поддръжка на компенсации и заплати

Задълженията на мениджъра по компенсации зависят до известна степен от естеството на компанията, за която работят. В по-големите организации мениджърът на компенсациите може да се специализира в специфични области като класификация на длъжностите или проучвания на пазарното заплащане. Те често се подпомагат от специалисти от персонала.

Отговорност на мениджъра по възнагражденията е да се увери, че скалата на заплащане на компанията е в съответствие с постоянно променящите се държавни и федерални закони и разпоредби. В зависимост от нуждите на организацията, мениджърите по възнаграждението могат да наблюдават и системата за оценка на ефективността на своята компания. Те могат да се справят с придобивките на служителите, както и със системите за възнаграждение на служителите, като бонуси, повишения на заслуги и планове за заплащане според представянето.

Мениджърите по възнаграждения могат да работят в тясно сътрудничество с отделни мениджъри, както и с бизнес партньори по човешки ресурси и отдела за заплати, за да гарантират, че повишенията се обработват правилно и справедливо.

Възнаграждение Мениджър Заплата

Заплатата на мениджъра по компенсации може да варира в зависимост от местоположението, опита и работодателя.

  • Средна годишна заплата: $121,010
  • Топ 10% годишна заплата: $205,470
  • Долните 10% годишна заплата: $70,560

Образование, обучение и сертифициране

Работодателите често търсят комбинация от образование и сравнителен опит за мениджъри по възнаграждение. Сертифицирането обикновено не е задължително.

  • образование: Тази позиция обикновено изисква четиригодишна бакалавърска степен със специалност в свързана област, като икономика, счетоводство или човешки ресурси.
  • Опит: Работодателите често предпочитат или изискват предишен опит в отдел човешки ресурси или финанси или в подобна професия.
  • Сертификация: Това не е задължително, но може да помогне да увеличите шансовете си за намиране на работа. Опциите за сертифициране на мениджърите по компенсации са изобилни и те включват Сертифициран специалист по компенсации® програма от WorldatWork и Сертифициран мениджър по компенсации и придобивки® програма от Института за управление на човешките ресурси.

Компенсационни мениджърски умения и компетенции

За да успеете в тази роля, обикновено ще ви трябват следните умения и качества:

  • Комуникационни умения: Мениджърите на възнагражденията трябва да могат ефективно да говорят и пишат за стратегията и системата за заплащане на компанията и да се справят с всички опасения, които идват от ръководители и служители.
  • Аналитични умения: Хората на тази позиция трябва да могат да събират, претеглят и анализират данни за много фактори, за да определят най-добрия план за компенсация за една компания.
  • Математически умения: Изчисляването на компенсацията може да бъде сложно и изисква солидни работни познания по математика и статистика.

Перспективи за работа

The Бюро по трудова статистика на САЩ (BLS) прогнозира, че заетостта в тази област ще нарасне с 5 процента до 2026 г., което е малко по-бавно от общото нарастване на заетостта от 7 процента за всички професии в страната.

Работна среда

Мениджърите по компенсации могат да работят в почти всяка индустрия и обикновено работят в офис. Ролята често се разглежда като жизненоважна за задържането на служителите в бизнеса, тъй като те са отговорни за това заплащането да бъде конкурентно, справедливо, законно и възнаграждаващо. Поради това понякога работата може да бъде донякъде стресираща.

Работен график

Повечето мениджъри на компенсации работят на пълен работен ден през редовното работно време и според BLS около един на всеки 3 души на тази позиция работи повече от 30 часа на седмица.

Сравняване на подобни работни места

Хората, които се интересуват да станат [име на работа], могат също да обмислят други кариери с тези средни заплати:

  • Мениджъри човешки ресурси: $113,300
  • Специалисти по трудови отношения: $67,790
  • Финансови мениджъри: $127,990
  • Мениджъри на административни услуги: $96,180

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Алтернативни уебсайтове за търсене на работа за търговия на дребно

Ако не искате да се изгубите сред милионите хора, които се състезават за работа на дребно, помислете за уебсайтове за търсене на работа, различни от големите (като CareerBuilder, Monster, Indeed). Тези алтернативни работни места често са по-малко...

Квалифицирани ли сте за работа като мениджър човешки ресурси с 2-годишна степен?

Читателка зададе труден въпрос дали ще отговаря на изискванията за кариера в областта на човешките ресурси с двегодишна степен. Тя каза: „В момента работя за моята асоциирана степен по човешки ресурси. Говорих с няколко души, които работят в HR и...

Прочетете още

Съвети за дизайн на ресторант и интериорно оформление

Докато добрата храна и страхотното обслужване на клиентите са от решаващо значение за връщането на бизнеса, атмосферата на ресторанта също е важна. Искате клиентите да се чувстват удобно и да се наслаждават на храната си. Дизайн на ресторант пост...