Работа на военновъздушните сили AFSC 3D0X1 Управление на знанията и операциите

Специалист по управление на знания може да изглежда като прекалено широко заглавие. Това е подходящо донякъде, защото във ВВС тези специалисти отговарят за координирането и разпространението на информация във всички отдели.

Това може да включва работа като писане на ръководства за изстрелване на ракети или осигуряване на безопасното изхвърляне на важни документи. Специалистите по управление на знанията трябва да гарантират, че всички данни и информация, от които Военновъздушните сили се нуждаят, за да изпълнят своята мисия, се създават, съхраняват и обработват по подходящ начин. Тази работа има специален код на военновъздушните сили (AFSC) 3D0X1.

Работни задължения за AFSC 3D0X1

Тези летци планират, координират, споделят и контролират данни и информационни активи. Това включва управление на технологии за улавяне, организиране и съхраняване на мълчаливо и явно знание.

Тази задача отговаря за актуализирането на речници с данни и каталози с метаданни, което позволява достъп до данни, маркирани и търсени независимо от физическо местоположение, медия, източник, собственик или други определящи характеристики.

Те също структурират данни и информация за специфични цели в конкретен контекст за съвместни групи от потребители и управляват бази данни за съхранение, модифициране и извличане на информация. Това е информация, която може да се използва за изготвяне на отчети, отговаряне на запитвания и записване на транзакции.

Тези летци също разработват процедури за работен процес и обучават другите как да ги използват. Те гарантират, че информацията се публикува своевременно и се поддържа актуална, и следят за съответствието и управлението на всички инструменти, използвани за публикуване на официални документи и данни на ВВС.

И те са отговорни да се уверят, че ВВС спазват законовите и законовите изисквания при публикуването и обработката на информация. Това включва разработване на политики за използване на интернет и електронна поща и създаване на ръчни и електронни планове за файлове. Това също включва познаване на Закона за свобода на информацията (FOIA) и подходящите процедури за съответствие.

Обучение за AFSC 3D0X1

Подобно на всички новобранци от военновъздушните сили, обучението за специалисти по управление на операциите на знанието започва с тренировъчен лагер (официално известно като основно обучение), последвано от Седмицата на летците.

За задачите си в техническото училище тези летци преминават курса по управление на операциите на знанията във военновъздушната база Keesler в Билокси, Мисисипи. Това продължава приблизително 37 дни и води до присъждане на ниво на 3 умения (чирак).

След основното и техническото училище, летците в този AFSC се отчитат на своите постоянни назначения, където преминават през обучение за надграждане на 5 нива (техник).

Квалификация за AFSC 3D0X1

За да отговарят на условията за тази работа, новобранците се нуждаят от общ резултат от най-малко 28 в административния (A) секция от зоната за квалификация на военновъздушните сили на батерията за професионални способности на въоръжените сили (ASVAB) тестове.

По принцип не се изисква разрешение за сигурност от Министерството на отбраната за специалисти по управление на операции със знания. Но има някои назначения, при които може да са необходими проверки за сигурност, ако летецът ще борави редовно с чувствителна или класифицирана информация.

Летците в тази работа се нуждаят от диплома за средно образование или неин еквивалент, в идеалния случай с курсове по бизнес, английски език, компютърни науки или информационни системи, математика и технологии.

Вижте примерна политика за напускане в случай на загуба

Политиката за отпуск при тежка загуба е описанието на практиките на компанията за разрешаване платено и неплатено отсъствие от работа на служителите когато член на семейството, роднина или приятел умре. Докато една организация ще иска да положи в...

Прочетете още

Кариери за жени в армията

Жените в армията, както и в цивилната работна сила, могат да избират между a разнообразие от кариери. Въпреки че има набор от предизвикателства, които са уникални за работничките, жените членове на въоръжените сили са изправени пред допълнителни....

Какво работодателите не трябва да съхраняват в личните досиета

Работодателите никога не трябва да поставят конкретни елементи във вашите общи досиета на персонала. Съдържанието на личните досиета и записи на вашите служители обикновено е достъпно за персонала по човешки ресурси, служителя и мениджъра или над...