Náplň práce supervizora: Plat, dovednosti a další

click fraud protection

Titul „supervisor“ se obvykle používá pro první nebo nižší úroveň manažerská role, často v průmyslovém nebo administrativním prostředí. Vedoucí jsou zodpovědní za každodenní výkon malé skupiny, ať už týmu, oddělení nebo směny. Supervizoři mají obvykle zkušenosti s účelem nebo cílem skupiny a tuto pozici získali na základě přesvědčení vedení, že jsou schopni vést tým.

Označení supervizora je v 21. století méně obvyklé než v předchozích letech při pozorování spolupracovníků těsně bylo považováno za nezbytnou taktiku řízení, ale označení a role stále existují v různých oblastech povolání.

Povinnosti a odpovědnosti supervizora

Povinnosti supervizora
Rovnováha

Mezi běžné úkoly dohledu patří:

  • Pomáhá týmu pochopit výkonnostní cíle a cíle
  • Školení nebo zajištění toho, aby pracovníci byli řádně vyškoleni pro své konkrétní role
  • Plánování pracovní doby a směn
  • Koordinace rotace práce a křížového školení
  • Sdílení aktualizací společnosti, finančních výsledků a nových cílů se členy týmu
  • Asistence při řešení mimořádných událostí, jako je problém s kvalitou nebo zákazníkem, který může být postoupen vedoucímu týmu k řešení
  • Identifikace a řešení problémy na pracovištivčetně zpoždění nebo nepřítomnosti
  • Poskytování zpráv a aktualizací aktivit vedení
  • Supervizor, který pomáhá při najímání a propouštění, často vyžaduje manažerský souhlas všech nových zaměstnanců nebo ukončení.

Velká část role supervizora zahrnuje poskytování zpětné vazby, konstruktivní i pozitivní. Poskytování konstruktivní zpětné vazby je pro většinu nadřízených náročnější.

Plat supervizora

Supervizoři dohlížející na výrobní a provozní týmy mají tendenci vydělávat o něco více než ti, kteří pracují v kanceláři nebo v administrativním prostředí.

  • Průměrný roční plat: 60 420 $ (29,05 $ za hodinu)
  • Nejlepší 10% roční plat: Více než 99 500 $ (47,84 $/hod.)
  • Spodní 10% roční plat: Méně než 36 020 $ (17,32 $/hod.)

Zdroj: Americký úřad pro statistiku práce, 2018.

Vzdělávání, školení a certifikace

Toto povolání nevyžaduje žádné zvláštní vzdělání, ale budete potřebovat školení.

  • Vzdělání: Obvykle je vyžadován středoškolský diplom – nebo jeho ekvivalent. Některá vysoká škola nebo přidružený titul mohou být užitečné při odlišení kandidátů od ostatních, kteří si tuto pozici přejí.
  • Zkušenosti: Vedoucí musí mít vynikající přehled o práci týmu a musí rozumět úkolům a činnostem manažera. Supervizoři jsou často vybíráni z pracovního týmu, protože management oceňuje jejich pracovní morálku, firemní přístup a oddanost kvalitě.
  • Výcvik: Organizace často vyžadují, aby jednotlivci povýšení do dozorčích rolí absolvovali školení v první linii nebo v první linii, kde se naučí důležité komunikační a manažerské dovednosti.

Dovednosti a kompetence supervizora

Abyste se stali supervizorem v jakékoli oblasti, měli byste mít několik základních vlastností.

  • Vedení lidí: Měli byste mít schopnost převzít vedení a přitom stále řešit obavy a individualitu členů vašeho týmu.
  • Řešení konfliktů: Schopnost produktivně řešit stížnosti může být v tomto povolání skutečnou výhodou.
  • Mezilidské dovednosti: Role supervizora je především záležitostí řízení lidí.
  • Dovednosti řízení času: Měli byste mít schopnost rozeznat, co je nejdůležitější, a podle toho přidělit svůj čas a čas svého týmu.
  • Schopnosti řešit problémy: Měli byste mít schopnost odhadnout různá řešení nevyhnutelných problémů a vybrat to, které s největší pravděpodobností přinese požadované výsledky.

Výhled práce

Americký úřad pro statistiku práce předpokládá, že oblast administrativních manažerů obecně by měl zaznamenat přibližně 10% růst od roku 2016 do roku 2026, což je rychlejší než průměr za všechny povolání. Pracovníci ve všech průmyslových odvětvích budou vždy potřebovat vedení, řízení a instrukce.

Pracovní prostředí

Supervizor je odpovědný za výkon týmu, což přináší tlak nad úroveň, kterou mohl zažít jako člen týmu. Role má také své frustrace. Vedoucí je pověřen odpovědností za tým a celkový výkon, ale obvykle má relativně malou přímou pravomoc bez manažerské podpory.

Nově jmenovaný supervizor musí často zvládnout nepohodlný přechod od jednoho z členů týmu k jednotlivci odpovědnému za vedení a dohled nad pracovníky. Tento přechod může být nepříjemný pro všechny zúčastněné.

Pracovní rozvrh

Přibližně 25 % osob v této a podobných rolích uvádí, že pracují déle než 40 hodin týdně, i když je tomu tak častější pro ty, kteří musí být v pohotovosti, ne nutně pro ty, kteří pouze dohlížejí personál. Jinak se obvykle jedná o práci na plný úvazek.

Porovnání podobných pracovních míst

Některé podobné práce a jejich střední roční mzda zahrnují:

  • Manažer odměňování a benefitů: $121,010
  • Manažerský analytik: $83,610
  • Odhad nákladů: $64,040

Jak se využívá výzkum motivace?

Zatímco mnoho typů výzkumu se zaměřuje na to, co lidé dělají, výzkum motivace se zaměřuje na to, proč to dělají. Tyto informace o motivech, které řídí lidské chování, se používají v marketingu, společenských vědách a různých oblastech, kde je důl...

Přečtěte si více

Předpony vojenských lodí pro námořnictvo Spojených států

Před více než stoletím neexistovala žádná pevná předpona pro lodě z Námořnictvo Spojených států. Lodě byly v korespondenci nebo dokumentech identifikovány jedním z několika způsobů – například: Podle námořního typu – US Fregate (USF) [Název], U.S...

Vyhněte se těmto běžným konzultačním pastem Pro Bono

Přijímání klientů pro bono nebo zdarma je dobrou strategií pro nové i zavedené konzultanty pro růst firmy. Obecným pravidlem je, že určitou část svých služeb rozdáváte výměnou za výhodu na oplátku. Myšlenka za tím je, že pro bono práce vám dává ...