Náplň práce právníka: Plat, dovednosti a další

click fraud protection

Advokáti, označovaní také jako advokáti nebo poradci, mají licenci od státu, ve kterém vykonávají praxi, k poradenství a zastupování klientů v právních záležitostech, včetně práva zvířat. Mohou zastupovat jednotlivce, skupiny jednotlivců jako jednu, soudní stranu, podniky nebo dokonce vládu.

V roce 2016 bylo v USA zaměstnáno v této profesi přibližně 792 500 lidí.

Povinnosti a odpovědnosti právníka

Právníci zastupovat buď žalobce – stranu, která podává nebo zahajuje právní žalobu – nebo žalovanou stranu, stranu, která je žalována nebo obviněna. Posuzují případ svých klientů prostřednictvím ústních argumentů a písemných dokumentů a radí klientům, jak se skutečnosti jejich konkrétního případu vztahují k právu.

Role a každodenní povinnosti právníků se mohou značně lišit v závislosti na nich cvičné prostředí a obor specializace.

  • Pohovory s novými klienty a setkání se stávajícími klienty za účelem poskytnutí právního poradenství.
  • Proveďte právní průzkum, abyste zjistili, jak se fakta případu ovlivňují se současným právem.
  • Provádějte případový výzkum přijímáním výpovědí, účastí na inspekcích na místě a zapojením se do zjišťování, výměny informací týkajících se případu od obou stran akce.
  • Argumentovat návrhy a účastnit se dalších soudních jednání v přípravném řízení před soudcem.
  • Návrhy právních dokumentů včetně žádostí, objevů, návrhů, informací, smluv a závětí.
  • Následné kroky poté, co bylo vyneseno soudní rozhodnutí nebo bylo dosaženo urovnání, zajistí, že všechny strany jednání udělají to, co jim bylo uloženo nebo nařízeno.

Firemní právníci, známí také jako transakční právníci, navíc strukturují a vyjednávají obchody transakce, provádět due diligence, připravovat a předkládat materiály státním orgánům a dohlížet uzávěrky. Firemní právníci mají tendenci pracovat na „dohodách“ spíše než na „případech“ a obhajují spíše v zasedacích místnostech než v soudních síních.

Plat právníka

Odměny právníků se značně liší v závislosti na nastavení praxe, geografické poloze a poptávce po určité specializaci.

  • Střední roční plat: 119 250 USD (57,33 USD/hodina)
  • Horních 10 % středního platu: Více než 208 000 $ (100,00 $/hod.)
  • Dolních 10 % středního platu: Méně než 57 430 USD (27,61 USD/hodinu)

Zdroj: Americký úřad pro statistiku práce, 2017.

Zatímco nástupní platy pro právníky ve velkých metropolitních advokátních kancelářích, jako je Boston a New York, se pohybují od 135 000 až 160 000 $, právníci ve veřejném sektoru, jako jsou veřejní obhájci a okresní státní zástupci, vydělávají hodně méně.

Vzdělávání, školení a certifikace

Tento obor vyžaduje značné a průběžné vzdělávání a také licencování.

  • Vzdělání: Právníci absolvují minimálně sedmileté post-středoškolské vzdělání, aby získali kvalifikaci pro výkon advokacie. Tento vzdělání zahrnuje čtyřletý bakalářský titul, po kterém následují tři roky na plný úvazek právnická fakulta. Právnická fakulta může vyžadovat čtyři roky v a program na částečný úvazek.
  • Testování: Přijetí na právnickou fakultu akreditované Americkou advokátní komorou téměř vždy vyžaduje, aby kandidát nejprve složil přijímací zkoušku na právnickou fakultu (LSAT). Právníci musí také složit advokátní zkoušku v každém státě, ve kterém chtějí vykonávat praxi, a také zkoušku etiky ve většině států.
  • Pokračující vzdělávání: Většina advokátních komor vyžaduje, aby právníci absolvovali každý rok minimální počet hodin dalšího vzdělávání, aby si zachovali oprávnění k výkonu praxe.

Případnému advokátovi může být odepřeno členství ve státní advokátní komoře z důvodu akademického pochybení, a zneužívání drog v minulosti nebo kriminální minulost, zejména taková, která zahrnuje zločin přesvědčení. A nemůžete vykonávat advokacii, pokud jste v tomto státě nebyli přijati do advokacie.

Právní dovednosti a kompetence

Zatímco právníci jsou různorodá skupina s různým zázemím a osobnostmi, řada z nich dovednosti jsou společné většině úspěšných právníků.

  • Výjimečné ústní a písemné komunikační dovednosti: Mnoho případů je vyhráno nebo prohráváno na základě písemných podání u soudu ještě předtím, než právník vůbec předstoupí před soudce. Pro jednání u soudu jsou vyžadovány silné ústní dovednosti.
  • Analytické schopnosti: Je důležité od začátku určit, zda je případ vyhratelný, a podle toho poradit klientům.
  • Empatie a soucit: Klienti za vámi přicházejí, protože mají problém, který potřebují, abyste je vyřešili. Málokdy se s nimi setkáte v nejlepších časech jejich života.
  • Upřímnost a důvěryhodnost: Právníci musí také dodržovat přísné etické pokyny a pravidla důvěrnosti klienta.

Výhled práce

Očekává se, že pracovní trh pro právníky poroste od roku 2016 do roku 2026 přibližně o 8 procent v důsledku zvýšené poptávky po právní služby, populační růst, nové korporátní předpisy pro dodržování předpisů, globalizace a zvýšený obchod aktivita. Mezi faktory, které by mohly negativně ovlivnit trh s právníky, patří posun k používání účetních firem, asistentů, a zámořských právních prodejců ve snaze snížit právní náklady, stejně jako rozšiřující se roli alternativních sporů rozlišení.

To může být vysoce konkurenční obor, kde každý rok absolvuje právnickou fakultu více studentů, než je pro ně volných pracovních míst.

Pracovní prostředí

Tři ze čtyř právníků pracují v soukromé praxi, ať už v advokátní kanceláři nebo v samostatné praxi. Pracují i ​​právníci soukromý průmysl, vláda, soudnictví, školství a organizace veřejného zájmu.

Ti, kteří pracují pro velké firmy, často začínají jako společníci a očekává se, že se propracují na partnery nebo ztratí své pozice. V každém případě se pracoviště jen zřídka vymyká kancelářskému nebo soudnímu prostředí.

Pracovní rozvrh

Těžko byste hledali právníka, který pracuje méně než 40 hodin týdně a většina z nich pracuje podstatně více. Ti, kteří pracují ve velkých firmách, patří mezi ty, kteří mají tendenci pracovat nejdelší dobu, stejně jako ti, kteří jsou v soukromé praxi.

Někteří jsou „v pohotovosti“, například ti, kteří zastupují obviněné z trestného činu a možná budou muset neplánovaně vyrazit vězení v ranních hodinách, protože klient nechce mluvit s úřady bez svého právníka současnost, dárek. Tento typ činnosti je však obvykle vyhrazen pro sólisty a juniorské spolupracovníky.

Jak získat práci

PŘIHLÁŠTE SE NA STÁŽ

Ačkoli účast na letních stážích během právnické fakulty nemusí být vyžadována, může to nezměrně přidat do životopisu právníka a změnit konkurenční klima v zaměstnání. Stáž zahrnuje práci pro zavedenou právnickou firmu nebo někdy pro vládu a může poskytnout neocenitelné zkušenosti.

BUĎ OCHOTNÝ SE PŘEMÍST

Být ochoten se přestěhovat kvůli státu s větším počtem pracovních míst může být nutné, pokud žijete ve státě s přemírou absolventů právnických fakult. To však vždy znamená složení advokátní zkoušky a přijetí do advokátní komory v tomto stavu.

Porovnání podobných pracovních míst

Právnické vzdělání může být užitečné i v některých jiných oborech.

  • Prostředník: $60,670
  • Soudce: $115,520
  • Profesor: 76 000 dolarů

Kanadská statistika malých podniků

Dal jsem dohromady tyto kanadské statistiky malých podniků z různých zdrojů, abych odpověděl na běžné otázky lidí o malých podnicích v Kanadě. Pokud chcete, můžete je použít pro průzkum trhu nebo zprávy, pokud řádně citujete zdroje. Kolik kanads...

Přečtěte si více

Ziskovost elektronického obchodování je nevyhnutelná

Je to příběh naší doby, e-commerce startup prokazuje značný příslib a je financován rizikovým kapitálem a nakonec získá financování ze soukromého kapitálu. S tolika penězi investora v břiše ztrácí pozornost na zisky a zaměřuje se na prodej. Při a...

Co je DAGMAR?

Definování reklamních cílů pro měřené výsledky reklamy (DAGMAR) je marketingová metodika napsaná Rusellem Colleym a publikovaná v roce 1961 Asociací národních inzerentů. DAGMAR učí inzerenty, jak přepracovat reklamní kampaně tak, aby měly jasné a...