Fontos készségek értékesítési munkatársi állásokhoz

Az értékesítő munkatársak széleskörű és rugalmas felelősségi körrel rendelkeznek, amelyek gyakran magukban foglalják a pénztáros, vásárlói feladatokat szolgáltatás képviselője, raktározó és más szerepkörökbe lépés, néha több szerepkör is egyben nap.

A különböző üzletek más-más készségekre helyezik a hangsúlyt, ezért az értékesítői munkák vállalatonként eltérőek.

Ezekben a pozíciókban az a közös, hogy segítik az ügyfeleket abban, hogy megszerezzék, amire szükségük van a kiskereskedelmi környezetben. Egyes értékesítési munkatársak feljebb lépnek a vállalati ranglétrán, mások ott maradnak, ahol vannak, mások pedig más területekre lépnek tovább. De ha rendelkezik ezekkel a képességekkel, szinte bárhol találhat munkát.

Milyen készségekre van szüksége ahhoz, hogy értékesítési munkatárs lehessen?

Egyes készségek, amelyekre szüksége lesz, az adott pozíciókra jellemző, vagy azért, mert az egyes üzletek egy kicsit másképp csinálják a dolgokat, vagy azért, mert a vállalatok eltérően határozzák meg ezeket a munkákat. Előfordulhat például, hogy Öntől elvárható, hogy szállítókkal vagy raktári polcokkal dolgozzon együtt. Az egyéb készségek gyakorlatilag minden értékesítési munkatársi pozícióban általánosak.

Pénzkezelési készségek

A legtöbb értékesítési munkatárs részt vesz a véglegesítésben értékesítés valamint pénz- és hitelkártya-tranzakciók kezelése. Tudnia kell a pénztárgép és esetleg a Microsoft Office használatát is. Alapvető számviteli készségekre lesz szüksége a változtatásokhoz és a hibák észleléséhez. Lehet, hogy kötődnie kell.

  • Pénztáros
  • Pénzkezelés
  • Pénztárgép
  • Bankkártyák
  • Változás készítése
  • Microsoft Office
  • Pénzügyi tranzakciók
  • Tranzakciók

Kommunikációs és ügyfélszolgálati készségek

Mivel az értékesítési munkatársak közvetlenül az ügyfelekkel dolgoznak, készségek és tapasztalatok a kommunikáció és vevőkapcsolatok értékesek. Ide tartozik a verbális kommunikáció az ügyfélszolgálat és a nehéz emberek kezelése érdekében, de szükség van írásos kommunikációra is a jelzések fejlesztéséhez, e-mailek írásához és esetleg megőrzéséhez rekordokat.

  • Kommunikáció
  • Kommunikáljon márka
  • Ügyfélszolgálat
  • Vevőkapcsolatok
  • Vevőszolgálat
  • Nehéz emberek kezelése
  • Ügyfelek köszöntése
  • Verbális kommunikáció
  • Vizuális kijelzők
  • Írott kommunikáció

Termékek és szolgáltatások ismerete

  • Márkaismertség
  • Termék lelkesedése
  • Termékismeret
  • Méretezés
  • Bolti szolgáltatások ismerete

Értékesítési készségek

Eladási az ügyfelek egyszerű segítésétől, hogy megtalálják, amit keresnek, az ügyfelek aktív bátorításáig, hogy többet vásároljanak, vagy konkrét dolgokat vásároljanak az értékesítési célok elérése érdekében. Nagy figyelmet kell fordítania a részletekre, és erős kapcsolatépítési készségekre lesz szüksége. Ez egy másik hely, ahol kulcsfontosságú, hogy mélyreható ismeretekkel rendelkezzen arról, hogy mit árul az üzlete. Meg kell értenie az alapvető számviteli és készletezési ismereteket, hogy nyomon tudja követni, hol tart a céljaihoz képest, és hol kell lennie.

  • Értékesítési célok elérése
  • Figyelem a részletekre
  • Merchandising
  • Meggyőző
  • Kapcsolatépítés
  • Értékesítés
  • Értékesítési volumen
  • Eladási

Személyes mesteri készségek

Vannak olyan személyes tulajdonságok, szokások és tehetségek is, amelyek értékesek lehetnek egy értékesítési munkatárs számára.

Lehet, hogy nem készségként tekint rájuk, de megtanulható, és ha kiemeli őket a felvételi folyamat során, nagyobb valószínűséggel kapja meg az állást.

Megbízhatónak, hatékonynak és többfeladatúnak kell lennie. Pontosnak kell lennie, ugyanakkor rugalmasnak kell lennie az ütemezésben. Fontos a személyes tisztaság, valamint a professzionális megjelenés és viselkedés. Képesnek kell lennie kezdeményezni, és csapatjátékosnak kell lennie, aki képes követni az utasításokat. Udvariasnak, barátságosnak és lelkesnek kell lenned. A pozitív hozzáállás mindig segít.

  • Tisztaság
  • Megbízható
  • Hatékony
  • Lelkesedés
  • Rugalmas
  • Rugalmas időbeosztás
  • Kövesd az utasításokat
  • Barátságos
  • Kezdeményezés
  • Személyek közötti
  • Többfeladatos
  • Szervezet
  • Emberek
  • Csinos
  • Meggyőző
  • Udvariasság
  • Pozitív hozzáállás
  • Szakmai
  • Pontos
  • Team Focus
  • Csapatjátékos
  • Csapatmunka
  • Időszerűség

További pozícióalapú értékesítési munkatársi készségek

Ezek a készségek gyakran bizonyos pozíciókhoz vagy munkakörökhöz kapcsolódnak. Elvégezte ezen munkák vagy funkciók valamelyikét?

  • Pénztáros
  • Osztály karbantartása
  • Kijelző épület
  • Megjeleníti
  • Front End műveletek
  • Kármegelőzés
  • Tartsa be az áruházi szabványokat
  • Planogram változások
  • Értékesítési pontrendszerek (POS)
  • Árazás
  • Kiskereskedelmi műveletek
  • Visszatér
  • Készletgazdálkodás
  • Készlet feltöltése
  • Harisnya
  • Eladói kapcsolatok
  • Visual Merchandising

Tekintse át a minta önéletrajzát

Ez egy értékesítési munkatársi pozícióhoz írt önéletrajz minta. Egyszerűen elolvashatja az alábbi mintát vagy töltse le a sablont (Elérhető a Google Docs és a Word Online számára).

Értékesítési munkatárs önéletrajzi sablon
 @ The Balance 2020
Töltse le az önéletrajzi sablont

Önéletrajzi példa az értékesítési készségekre összpontosítva (szöveges verzió)

Sally Sales
Ocean Avenue 123
Santa Monica, CA 90402
(123) 456-7890
[email protected]

ÉRTÉKESÍTÉSI MUNKATÁRS

A luxusmárkák képviselete lelkesedéssel és sikerrel.

Szenvedélyről tett tanúbizonyságot a csúcskategóriás szépség- és parfümmárkák reklámozása iránt a kiskereskedelmi környezetben. Könnyen kezdeményezhet konzultációs párbeszédet az ügyfelek preferenciáinak azonosítása és nyerő termékmegoldások felkínálása érdekében. Megőrizni a hibátlan személyes megjelenést és a professzionális viselkedést.

A kulcsfontosságú készségek a következők: Ügyfélkapcsolatok • Innovatív vizuális értékesítés • Készpénzkezelés / Hitelfeldolgozás • Kiváló termékismeret • Planogram optimalizálás • Osztálykarbantartás / Raktározás

SZAKMAI TAPASZTALAT

SEPHORA, Santa Monica, CA
Értékesítési munkatárs (2018. június – jelen)
Üdvözölje és figyelmes szolgáltatást és termékajánlatokat nyújtson az előkelő kiskereskedelmi üzlet vásárlói számára. Lelkesen megvitatni és bemutatni a szépségápolási termékeket; tetszetős vizuális merchandising kijelzők tervezése és felállítása. Kezelje a hitelfeldolgozást és a készpénzes tranzakciókat 100%-os pontossággal. Főbb eredmények:

  • Folyamatosan túlteljesítette az összes megállapított értékesítési célt -val több mint 20% minden egyes szolgálati évre.
  • Együttműködik az üzletvezetéssel, hogy olyan tervmódosításokat tervezzenek és hajtsanak végre, amelyek javították a forgalmat és az átlagos vásárlói időt az üzletben 35%-kal.
  • A felvételt követő egy hónapon belül kulcstartó státuszba léptetik elő a bizonyított felelősség, érettség és tökéletes munkavégzési nyilvántartás alapján.

MACY'S, Santa Monica, CA
Értékesítési munkatárs (2015. május – 2018. június)
Ügyesen lebonyolított termékértékesítés és visszaküldés a nagy volumenű áruház parfümpultjánál. Segítségnyújtás az ügyfeleknek a termék kiválasztásában és ismertette az aktuális értékesítési akciókat; precízen biztosította az árusító kiállítások tisztaságát és rendjét. Kulcsfontosságú eredmények:

  • Az újonnan piacra dobott termékek proaktív ismereteinek növelése az egyedi kijelzők és beszédpontok létrehozásához.
  • Segített olyan veszteségmegelőzési stratégiák megvalósításában, amelyek 60%-kal csökkentették a bolti lopásokat.
  • Számos „A hónap alkalmazottja” díjat kapott.

OKTATÁS ÉS MEGJEGYZÉS

SANTA MONICA KÖZÖSSÉGI FŐiskola, Santa Monica, CA
Tudományos munkatárs – Értékesítés és promóció

Műszaki jártasság: Microsoft Office Suite • POS rendszerek

Tekintse át a további mintákat

  • Nyári értékesítési munkatárs önéletrajza
  • Értékesítői kísérőlevél

Hogyan emelje ki képességeit

Párosítsa készségeit a munkával: A készségekre vonatkozó követelmények a megpályázott állástól függően változnak, ezért feltétlenül olvassa el figyelmesen a munkakör leírását, és tekintse át a a munkakör és a készség típusa szerint felsorolt ​​készségek.

Az álláspályázati anyagokban szerepeljen a készségek: Az itt felsorolt ​​készségek azok, amelyeket gyakran programoznak a jelentkezők nyomkövető rendszereibe, amelyeket sok munkáltató használ a jelentkezések felülvizsgálatára. Tüntesse fel őket önéletrajzában és kísérőlevelében.

Használja a készségeket a tapasztalatok kiemeléséhez: Használja ezeket a készségeket kulcsszóként, hogy kiemelje, mire képes. Készítsen konkrét példákat arra vonatkozóan, hogyan testesíti meg ezeket a készségeket, hogy megbeszélhesse őket az állásinterjúkon.

Hogyan szervezzünk sikeres médiaeseményt

Az egyik legegyszerűbb módja annak, hogy cége ingyenes médiamegjelenítéshez juthasson – amelyet gyakran „megszerzett médiának” is neveznek – a médiaesemények. Akár több szponzorral fogsz össze, hogy segítsd a kevésbé szerencséseket, akár sajtótáj...

Olvass tovább

7 módszer a teljes ellátási lánc optimalizálására

Az ellátási lánc körülötted zajlik. Ha a cége valamilyen módon előállít egy terméket, vagy beszerez egy terméket, vagy beszerez, majd készít egy terméket, amelyet aztán elad egy vásárlónak, akkor van egy végponttól végpontig terjedő ellátási lánc...

Olvass tovább

ATF speciális ügynök munkaköri leírása: Fizetés és egyebek

Az alkohol-, dohány-, lőfegyver- és robbanóanyag-hivatal speciális ügynökei (ATF) végrehajtja az alkoholtartalmú italok, dohánytermékek, fegyverek és robbanóanyagok értékesítésére és forgalmazására vonatkozó szövetségi törvényeket, és kivizsgálja ...