Karrierek beszerzése: opciók, munkakörök és leírások

Érdekelnek az üzleti műveletek és folyamatok? Te is szeretsz vásárolni és árakat összehasonlítani? Ha igen, akkor élvezheti a vásárlás világát. Minden olyan vállalkozásnak, amely a berendezések, a készletek és a szerződéses szolgáltatások intelligens beszerzésétől függ, jó beszerzési szakemberekből álló csapatba kell befektetnie.

Karrier opciók vásárlása

A beszerzési ügynökök, a vevők és a beszerzési menedzserek termékeket és szolgáltatásokat vásárolnak egy szervezet számára használat vagy viszonteladás céljából. Egyes beszerzési ügynökök kötelesek maradni a berendezés amortizációjával, és időben és a költségvetésen belül elvégezni a szükséges frissítéseket. Más beszerzési ügynökök teljes körű műveleti menedzserként dolgoznak, akik ellátási lánckezelési feladataik részeként felügyelik az összes beszerzési döntést.

A legtöbb iparágban a vásárláshoz olyan emberekre van szükség, akik képesek mérlegelni a lehetőségeket, betartani a gyors határidőket és multitask naptárak a termékbemutatókhoz és a költségvetéshez.

Ahogy a vállalkozások és a gyártás folyamatosan modernizálja magát a termelékenységnövelő szoftverek és a kiszervezések segítségével ügynökök, a vásárlási döntéseket gyorsan meg kell hozni a vevői igények kielégítése és a termék/szolgáltatás fenntartása érdekében minőség.

Az állás megvásárlásával és az oktatással kapcsolatos követelmények

Azok, akik egy ellátási láncon vagy gyártó cégen belül tipikus irodai munkába lépnek, gyakran a beszerzési osztályon belül dolgoznak. Ideális esetben a beszerzéssel foglalkozóknak főiskolai végzettséget kell szerezniük, bár egyes alacsonyabb szintű beosztások nem követelik meg az alkalmazottak főiskolai végzettségét. Azonban még a főiskolai végzettséggel nem rendelkezőknek is tudniuk kell logikusan gondolkodni és alapvető matematikai számításokat végezni, ha jövőt szeretnének a vásárlásban.

Ha fel akar mászni a vállalati ranglétrán a beszerzések terén, akkor legszívesebben alapképzésre lesz szüksége, mielőtt olyan pozíciót tölthet be, mint a beszerzési menedzser vagy a logisztika. Az ilyen típusú pozíciókat betöltő személyek, például az operatív vezetők, üzleti adminisztráció (MBA) mesterképzést szerezhetnek.

Munkaköri címek vásárlása

Az alábbiakban felsorolunk néhány munkaköri listát és azok kategóriáit a pozíciók megvásárlásához.

Beszerzési menedzser: A vállalkozás teljes beszerzési folyamatát egy beszerzési menedzser felügyeli. Kisebb műveleteknél a beszerzési menedzser beszerzési ügynökként is működhet, de nagy műveleteknél a beszerzési vezető felügyelhet számos ügynököt és beszerzési ügyintézőt. A beszerzési menedzserek gyakran válaszolnak az üzemeltetési vezetőknek és/vagy logisztikusoknak, vagy szorosan együttműködnek velük. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) szerint az outsourcing és a szoftverszolgáltatások növekedése miatt ez a szakma 2030-ra várhatóan 4%-kal csökken.

  • Vevő
  • Árumenedzser
  • beszerzési igazgató
  • Beszerzési igazgató
  • stratégiai beszerzési igazgató
  • Beszerzési ügynök
  • Anyagkezelő
  • Kategória beszerzési menedzser
  • Anyagigazgató
  • Beszerzési menedzser
  • Beszerzési felügyelő

Vevő ügynök: A Vevőügynök munkaköri leírásán belül az iparág különbséget tesz a mezőgazdasági, kiskereskedelmi/nagykereskedelmi és nem kiskereskedelmi vevők között. Jellemzően minden munkakategória bizonyos mennyiségű tapasztalatot igényel az adott iparág működésében. Ezeknek a vevői ügynököknek jól ismerniük kell a fogyasztói magatartást és azt, hogy ez a magatartás hogyan hat a vállalat igényeire. Gyakran a beszerzési vezető vagy az üzemeltetési vezető nevében járnak el.

  • Vevő
  • Közbeszerzési tisztviselő
  • Beszerzési adminisztrátor
  • Közbeszerzési szakértő

Közbeszerzési jegyző: Ahogy a neve is sugallja, ezek az ügyintézők kezelik a vásárlásokkal és ajánlatokkal kapcsolatos papírmunka nagy részét. A beszerzési menedzserek és ügynökök nagymértékben támaszkodnak beszerzési ügyintézőikre, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy minden szerződés megfelel megfelelően elkészítve, és hogy a papírmunka előtt, alatt és után ne legyenek eltérések a Vásárlás.

  • Vevő
  • közbeszerzési asszisztens
  • Beszerzési technikus
  • Beszerzési munkatárs
  • beszerzési szakember
  • Raktáros
  • beszerzési asszisztens
  • Beszerzési ügyintéző

Logisztikus: A beszerzés a logisztikusok egyik fő felelőssége, és egyedülálló módon kezelik a beszerzést munkájuk elején és hátterében. Például a legtöbb logisztikus felügyeli a vállalat termékvásárlásait, mielőtt koordinálná a kapcsolatot a vállalata és a többi vállalat beszerzési ügynökei között. Ennek ellenére a logisztikusok gyakran olyan cégeknél dolgoznak, amelyek más cégek által vásárolt termékeket szállítanak.

A beszerzési ágazatban az egyik legfontosabb szerepkör, a logisztikusok egyre nagyobb keresletet mutatnak a vállalatok körében, a BLS adatai szerint 2030-ig 30%-os munkahelynövekedés várható. Tisztességes bért is keresnek, a medián fizetés 76 000 dollár körül mozog.

  • Ügyfélszolgálati adminisztrátor
  • Logisztikai csapatvezető
  • Műveleti alelnök
  • Program menedzser
  • Támogatási mérnök
  • logisztikai igazgató
  • Logisztikai alelnök
  • Gyártástervező
  • Felügyeleti Ellátásirányítási Szakértő

Műveleti vezető: Az üzemeltetési vezetőket általánosan általános menedzserként is ismerik, és ők felügyelik a vállalatukon belüli beszerzési műveleteket. A szoftverszolgáltatások megjelenésével sok ilyen menedzser egyszerűen maga intézi a beszerzést vagy egy beszerzési ügyintéző segítségével.

Az operatív menedzserek kritikus szerepet töltenek be a legtöbb vállalatnál, és minden iparágban megtalálhatók, beleértve az ellátási láncokat és a gyártást. Az operatív vezetőket jól fizetik, a BLS adatai szerint a medián fizetésük 103 650 dollár.

  • Főigazgató
  • Üzleti menedzser
  • Üzemvezető
  • Gyártásvezető
  • Létesítménykezelő
  • műveleti igazgató
  • Műveleti vezető
  • Üzemfelügyelő
  • Üzletvezető

A legnagyobb bio-kiskereskedők Észak-Amerikában

2018-ban az Egyesült Államok legnagyobb bio-kiskereskedői közül sok mind mainstream bio élelmiszerbolt volt, és ez nem sokat változott az évek során. A hagyományos élelmiszerboltok még mindig a bionyereség oroszlánrészét vonják be a kisebb termés...

Olvass tovább

A különbség a zenei licencelés és a terjesztés között

A licencelés és a terjesztés közötti választás sok indie kiadó számára gyakori kihívás, különösen akkor, ha albumaikat nemzetközi szinten akarják elérni. Mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai, és jelentős hatással lehetnek az Ön álla...

A nemzeti ökológiai programokra vonatkozó előírások által szabályozott szabványok

A Nemzeti Bioprogram (NOP) és a Bioélelmiszerek Termelési Törvénye (OFPA) szabályozása a Nemzeti Ökológiai Szabványügyi Testület (NOSB) közreműködésével készült. A NOP szabályozás egységes jellegű, a fogyasztók szerves integritásának biztosítása...