Képzőművész munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

Egyszerűen fogalmazva: a művész művészetet, például festményeket, szobrokat, videót és filmet, hangműveket, rajzokat, nyomtatott alkotásokat, installációkat és egyéb formákat hoz létre.

A műalkotások állhatnak bekeretezett képekből, kidolgozott szobainstallációkból vagy kiállítandó, átélhető és/vagy eladandó performanszdarabokból. A műalkotások lehetnek múlékonyak, mint a füst vagy a gőz.

A műalkotások kiállíthatók szabadban nyilvános művészetként, vagy beltéren művészeti galériákban, múzeumokban, kétévente megrendezésre kerülő kiállításokon, művészeti vásárokés más helyeken.

A művészrezidensek bizonyos típusú berendezéseket kínálnak a művészek számára, mint például a belgiumi Frans Masereel, amely kifejezetten a nyomdászok számára kínál stúdiókat.

Néhány művész rendkívül sikeres lesz, mint például Picasso és Andy Warhol, de átlagosan gyakoribb, hogy a művészeknek tanítaniuk kell, vagy más típusú munkát kell végezniük, hogy segítsék jövedelmük kiegészítését, különösen akkor, amikor először kezdik el karrierek.

A képzőművész feladatai és felelősségei

Egy képzőművész saját magának dolgozhat, és minden nap változatos időbeosztással rendelkezik. Vagy egy grafikus cég, egy szerencsejáték-cég vagy egy rajzfilmeket készítő stúdió alkalmazhatja őket többek között, és kiszámíthatóbb ütemtervük és munkateherjük van. A feladatok magukban foglalhatják:

  • Számítógépes program használata műalkotások tervezésére, létrehozására és szerkesztésére
  • Vázlatok, modellek készítése munkájukról
  • Művészetet teremteni bármiből vagy semmiből. A konceptuális és performanszművészek csak a testüket használhatják műalkotáshoz.
  • Költséges anyagok és felszerelések használata a munkához, bár egyes művészek újrahasznosított vagy talált tárgyakat használhatnak, amelyek ingyenesek voltak.
  • Különféle anyagok felhasználása, mint például hegesztett acél, faragott fa, digitális képek, olaj, vászon, rajzok papírra, installációk talált tárgyakból. Egyes művészek vízgőzből vagy virágporból készítenek művészetet. A felszerelések listájának csak a művész fantáziája szab határt.

Ahogy a művész karrierje kezd lendületet adni, előfordulhat, hogy a művész megbízást kap új műalkotások elkészítésére, vagy rendszeresen értékesít egy műkereskedőn vagy a művész saját műtermén keresztül.

Képzőművész fizetése

A képzőművész fizetése a tapasztalattól, a földrajzi elhelyezkedéstől és egyéb tényezőktől függően változik.

  • Éves medián fizetés: több mint 101 400 USD (25,42 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: több mint 48 960 USD (16,93 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: több mint 22 020 USD (12,4 USD/óra)

Forrás: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2017

Sok művész önálló vállalkozó, és az önálló vállalkozó művészek keresete nagyon eltérő lehet. Egyes művészek nagyon alacsony árat kérnek, miközben tapasztalatot szereznek, és követőt gyűjtenek alkotásaiknak. A megalapozottabbá váló művészek elérik azt a pontot, ahol több pénzt kérhetnek munkájukért, és többet kereshetnek, mint a fizetett művészek.

Oktatás, képzés és minősítés

Egy művész gyermekkorában kezdheti, mint Picasso, vagy későbbi életében, mint Mózes nagymama. Ahhoz, hogy művész legyél, lehetsz teljesen autodidakta, vagy mesterművész tanítványa, vagy egyetemre vagy művészeti iskolába járhatsz.

  • Oktatás: Bár nem kötelező, a főiskolai végzettség bizonyos előnyökkel jár, beleértve a formális tanítási módszert, amely lefedi sokkal többet művészeti technikák, történelem és egyéb információk tekintetében, mint amennyit az egyén megtanulhatna saját. A diploma javítja a munkalehetőségeket is.
  • Portfólió: Az oktatás lehetőséget ad a művészeknek arra, hogy kitöltsék portfóliójukat, amely a művész különféle kurzusokból és projektekből származó munkáinak gyűjteményét tartalmazza. A portfóliójukban található alkotások stílusuk és képességeik bemutatására szolgálnak. A portfóliók kulcsfontosságúak, mert ezt veszik figyelembe a művészeti vezetők, ügyfelek és mások, amikor eldöntik, hogy felvesznek-e egy művészt, vagy megvásárolják a munkájukat. Sok művész úgy dönt, hogy portfólióját közzéteszi az interneten, hogy potenciális vásárlók és ügyfeleik könnyen megtekinthessék munkáikat az interneten.

Vizuális művészi készségek és kompetenciák

Azok a személyek, akik ezt a foglalkozást választják, előnyhöz jutnak, ha rendelkeznek bizonyos puha készségekkel vagy személyes tulajdonságokkal, mint például a következők:

  • Művészi képesség: A művészek olyan műalkotásokat és egyéb tárgyakat hoznak létre, amelyek vizuális vonzerővel bírnak, vagy bizonyos érzelmeket váltanak ki.
  • Üzleti készségek: A művészeknek népszerűsíteniük kell művészetüket és önmagukat, hogy hírnevet szerezzenek és növeljék művészetük eladásait. A művészek elemzik kézműves vagy műalkotásaik piacát, hogy jobban betekintést nyerhessenek abba, hogy a potenciális vásárlók milyen típusú művészetet szeretnének. Az online jelenlét fejlesztése sok művész számára az értékesítés fontos részévé vált.
  • Kreativitás: A művészeknek képesnek kell lenniük új, eredeti ötleteket elképzelni és kidolgozni munkaprojektjeikhez.
  • Ügyfélszolgálati és interperszonális készségek: A művészeknek, különösen azoknak, akik saját munkáikat értékesítik, jól együtt kell működniük a meglévő ügyfelekkel és potenciális vásárlókkal. A művészeknek sokféle emberrel is kapcsolatba kell lépniük, beleértve a munkatársakat vagy művésztársakat, a galériatulajdonosokat és a nyilvánosságot.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a kézműves és képzőművészek kilátásai a következő évtizedben más foglalkozásokhoz és az iparágak jó, bár ez nagymértékben függ a gazdaság állapotától és attól, hogy az embereknek van-e kedvük pénzüket egy diszkrecionális cikkre költeni. mint a művészet. A gazdasági visszaesésekben a műtárgyeladások általában szenvednek, és jó gazdasági időkben sokkal jobban teljesítenek.

A foglalkoztatás várhatóan körülbelül 6%-kal nő a következő tíz évben, ami valamivel lassabb növekedést jelent, mint az összes foglalkozás átlaga 2016 és 2026 között. Ez a növekedési ráta az összes foglalkozásra vonatkozóan előre jelzett 7%-os növekedéshez képest.

Munkakörnyezet

Egyes művészeknek hatalmas stúdiókra van szükségük nagy produkciós személyzettel és nehéz berendezésekkel, például hegesztéssel berendezések, daruk, üvegkemencék, kemencék és egyebek, míg más művészeknek csak egy kis irodára van szükségük a munkához ban ben.

Munkarend

A legtöbb kézműves és képzőművész teljes munkaidőben dolgozik, bár gyakoriak a részmunkaidős és változó munkarendek is. Amellett, hogy művészként folytatják munkájukat, sokan más munkát is vállalnak, mert nehéz lehet pusztán a festmények vagy más műalkotások eladásából származó bevételre támaszkodni. A forgalmas időszakokban a művészek hosszú órákat dolgozhatnak a határidők betartása érdekében.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Nézd meg az álláskeresési forrásokat, pl Indeed.com, Monster.com és Glassdoor.com az elérhető pozíciókért. Felkeresheti a művészeket alkalmazó egyes cégek, például a Disney, a Nickelodeon vagy a videojáték-cégek webhelyeit is, hogy online jelentkezzen a meglévő állásajánlatokra.

A KITARTÁS FIZETŐ

Az elutasítás nagy része a művészi létnek, úgyhogy maradjon is ennél. Pályázzon ösztöndíjakra és művészrezidensekre. Vegye fel a kapcsolatot a galériákkal, hogy megmutassa munkáit. Folytassa a hálózatépítést és a kapcsolatok létrehozását. Maximalizálja lehetőségeit, és folytassa a művészetet.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a képzőművészekké válás iránt, a következő karrierutakat is figyelembe veszik, az éves medián fizetésükkel együtt:

  • Művészeti igazgató: 92 780 dollár
  • Grafikai tervezők: $50,370
  • Multimédiás művészek és animátorok: 72 520 dollár

Törje össze a következő szerződési tárgyalását

A szerződéskötés egyszerre művészet és tudomány. Ez a téma számos népszerű könyv és cikk témája volt. A szerződéstárgyalások témája régóta a szemináriumok, előadások, ill előadások, amelyek célja a sikeres szerződéshez szükséges néhány alapvető, ...

Olvass tovább

Ciklusszám vagy fizikai készlet?

Az optimalizált definícióm ellátási lánc menedzsment valami olyasmi, hogy „hozzuk el az ügyfeleknek, amit akarnak, amikor azt akarják– és ezt úgy kell megtenni, hogy a lehető legkevesebb pénzt költsd el.” Az ellátási lánc optimalizálásának nagyon...

Olvass tovább

Sikeres szállítói menedzsment stratégiák

Szállító menedzsment lehetővé teszi, hogy olyan kapcsolatot építsen ki beszállítóival és szolgáltatóival, amely mindkét vállalkozást megerősíti. A szállítómenedzsment nem arról szól, hogy a lehető legalacsonyabb árért szorítsa meg a szállítókat. A...