Filmsminkes munkakör leírása: Fizetés, készségek és egyebek

Egy sminkes mindent megtesz attól kezdve, hogy Cameron Diaz teljesen hibátlanul nézzen ki, egészen addig, amíg Arnold Schwarzeneggert Végrehajtó. A szórakoztatóipar elengedhetetlen része, mivel segít életet lehelni a karakterekbe azáltal, hogy háromdimenziósabbá teszi őket.

Egy színész sokkal könnyebben tud elköteleződni egy szerep mellett, ha valóban elhiszi, hogy azzá a karakterré változott, akit alakít. Ez a hit a közönség számára is kötelező. Ahhoz, hogy megvásárolhassuk a történetet, el kell hinnünk, hogy valójában egy robot van Schwarzenegger bőre alatt, vagy hogy Jennifer Lopeznek zúzódások vannak az arcán, vagy bármi más.

A legjobb sminkesek azok, akiknek a munkáját soha nem veszi észre. Közönségtagként, feltételezve, hogy minden más elem teljesül (színészi játék, írás, rendezés), azzá válik sokkal könnyebben befektethetsz a képernyőn látható karakterekbe, ha elkészült a smink jól. Ez igazi művészi.

A filmes sminkes feladatai és felelősségei

A sminkosztályon négy különböző munkakör működik. Az, hogy ezek közül a pozíciók közül hány van egy projektben, a projekt igényeitől és költségvetésétől függ:

  • Fő sminkes: Ők a sminkosztályért felelősek. Valójában minden színész/színésznő számára megtervezik a sminket, és egyéni sminkeseket bíznak meg a felvitelével.
  • Sminkes: Ezek azok a személyek, akik sminket alkalmaznak a színészen.
  • Sminkes asszisztens: Segítenek néhány kisebb feladatban, mint például a testsmink és a szervezés.
  • Sminkeffektek előadója: Különleges sminkhatásokat terveznek és készítenek protézisek, latex és animatronika segítségével.

Filmsminkes fizetés

A filmes sminkes fizetése a tapasztalattól, a földrajzi elhelyezkedéstől és egyéb tényezőktől függően változik.

  • Éves medián fizetés: 60 970 USD (29,31 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: több mint 124 960 USD (60,08 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: kevesebb, mint 22 630 USD (10,88 USD/óra)

Forrás: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2017

Oktatás, képzés és minősítés

A filmes sminkes munkája kreatív és kifizetődő, és nem feltétlenül kell hozzá főiskolai végzettség vagy bizonyítvány.

  • Asszisztensi munka: Sminkessé válni nem könnyű feladat, különösen attól függően, hogy hol szeretnél dolgozni. Sok sminkes úgy kezdi, hogy először asszisztensként dolgozik egy moziban vagy televíziós műsorban. Első fellépéseiket általában diákfilmekben, alacsony költségvetésű filmekben vagy televízióban adják, amelyek tökéletes kiképzési terepet jelentenek. Sok színészek és színésznők kapcsolatokat alakítson ki sminkesekkel, és gyakran név szerint kérje meg őket egy projekt elején.
  • Oktatás: A kozmetológiai iskola fontos lépés a sminkessé válás felé. Nem kötelező, de szilárd oktatási alapot ad, amelyre tovább építheti karrierjét. Los Angelesben és New Yorkban számos iskola kínál pótlékot a filmhez és a televízióhoz osztályok, amelyek nemcsak a mesterség elsajátításában segítenek, hanem bemutatnak másokat is ipar. Azt is fontolóra veheti, hogy részt vesz egy színelmélet órán, amely segít megérteni a színek alapjait.
  • Gyakorlati tapasztalat: Kísérletezzen és ismerkedjen meg a rendelkezésre álló termékek széles választékával. Nézzen meg számos filmet, és nézze meg, mit tett egy sminkes bizonyos megjelenések elérése érdekében, és kísérletezzen egyedül. Ahhoz, hogy sminkes effektusművész lehessen, alapszintű ismeretekkel kell rendelkeznie a kémiáról, mivel sok olyan darab, amelyet kifejleszt, meglehetősen technikai jellegű lesz.
  • Portfólió: Segít, ha egy portfólióval rendelkezik korábbi munkáiról, hogy megmutassa munkája minőségét, kreativitását és kiterjedtségét.

Filmsminkes készségek és kompetenciák

A jó sminkes kreatív a mesterségében, de meghallgatja a rendezőket, színészeket és termelők hogy el tudják érni a kívánt eredményt. Emberi embernek kell lenned, és segít, ha nagyszerű személyiséged van. Növelheti a siker esélyét is, ha rendelkezik a következő tulajdonságokkal vagy készségekkel:

  • Kreativitás: A filmes sminkeseknek meg kell érteniük az arc és a test különböző formáit és jellemzőit, és meg kell érteniük, hogyan lehet őket a legjobban kiemelni vagy álcázni, a jelmezigénytől függően.
  • Kommunikáció: A filmes sminkesek napjának jó része szoros együttműködést igényel modellekkel, színészekkel, fotósokkal és más ügyfelekkel. Fontos, hogy jól tudjunk kommunikálni a különböző emberekkel, hogy világosan megértsük céljaikat, és biztosítsuk a szükséges visszajelzéseket.
  • Idő beosztás: A filmes sminkeseknek gazdálkodniuk kell az idejükkel és mások idejével is. Elemezniük kell minden ügyfél igényét, és be kell szerezniük a munka befejezéséhez szükséges berendezéseket és termékeket meghatározott időn belül.
  • Részlet tájolás: A filmes sminkeseknek nyomás alatt kell befejezniük munkájukat, miközben ügyelnek a finom részletekre. Egyes munkáik hosszan tartó mély koncentrációt igényelhetnek az aprólékos kérések teljesítéséhez. A filmes sminkeseknek képesnek kell lenniük arra, hogy érveljenek és megoldják a problémákat, mérlegeljék a különféle költségeket a haszonnal, és új ötleteket és kreatív módszereket kell kidolgozniuk ezek megvalósítására.

A filmes sminkes szakma a kozmetikusok nagyobb csoportjának egy alcsoportja, akik sminkkel, hajjal, bőrápolással és más kapcsolódó területekkel foglalkoznak.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a kozmetikusok kilátásai a következő évtizedben más foglalkozásokhoz képest és az ipar erős, amit a fejlett smink-, bőr- és hajkezelések növekedése, valamint az általános népesség.

A foglalkoztatás várhatóan körülbelül 13 százalékkal nő a következő tíz évben, ami gyorsabb növekedést jelent, mint az összes foglalkozás átlaga 2016 és 2026 között. Ez a növekedési ütem az összes foglalkozásra vonatkozóan előre jelzett 7 százalékos növekedéshez képest.

Munkakörnyezet

A filmes sminkesek gyakran dolgoznak egy folyamatban lévő film gyártási díszletén.

Munkarend

Az órák gyakran meglehetősen hosszúak, és kezdetben a fizetés rendkívül alacsony lehet, de ha kitartó marad, eléri céljait.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Nézd meg az álláskeresési forrásokat, pl Indeed.com, Monster.com és Glassdoor.com az elérhető pozíciókért.

HÁLÓZAT

Csatlakozzon iparági csoportokhoz, és vegyen részt olyan eseményeken, amelyek a filmipar sminkjével foglalkoznak, hogy találkozzon olyan kapcsolatokkal, akik segíthetnek álláslehetőségek felkutatásában.

SEGÍT

Kínáljon segítséget egy filmes sminkesnek önkéntes alapon vagy szakmai gyakorlatként. Ez segíthet a portfólió felépítésében, hogy megjelenjen a jövőbeli interjúk során.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a filmes sminkesek iránt, a következő karrierutakat is figyelembe veszik, a medián órabérükkel vagy éves fizetésükkel együtt:

  • Fodrász: 12,33 USD/óra
  • Bőrápoló szakember: $30,080

Tippek az alkalmazottak lemondásainak kezelésére

Miért mondanak le az alkalmazottak állásukról? Még a legjobb munkáltatónál is felmondanak az alkalmazottak. Nem számít a munkahelyi környezete vagy a pozitív munkavállalói kapcsolatai, dolgozói okok miatt mondanak le amelyek kívül esnek az ön ir...

Olvass tovább

Együttérzéssel és osztályzattal kirúghat egy alkalmazottat

A menedzserek az alkalmazottak elbocsátását említik úgy, mint azt a munkát, amit a leginkább utálnak. Néha azonban az alkalmazott munkaviszonyának megszüntetése szervezete számára a legjobb lépés. Néha egy személy munkaviszonyának megszüntetése a...

A legjobb módszerek az alkalmazottaival szembeni bizalom lerombolására

A bizalom minden pozitív kapcsolat alapja létrehozására törekszik a szervezetében. A bizalom az egyik legerősebb kötelék, amely az emberek és az ügyfelek között létezhet; a bizalom a kapcsolatok egyik legsérülékenyebb aspektusa is. Éveket tölthet...