TSO Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Ha nemrégiben járt egy repülőtéren, valószínűleg tisztában van azzal, hogy a Belbiztonsági Minisztérium (DHS) milyen biztonsági óvintézkedéseket tesz az Egyesült Államok légi utasainak és forgalmának biztonsága érdekében. Ezen erőfeszítések kulcsa a Transportation Security Administration (TSA) munkája.

A TSA közlekedésbiztonsági tisztjei (TSO-k) átvizsgálják az utasokat, a poggyászt és a rakományt a repülőtereken, hogy megakadályozzák, hogy bármi potenciálisan veszélyes érkezzen a repülőgépekre. Naponta közel kétmillió utast vizsgálnak át országszerte a repülőtereken, a DHS szerint.

A TSA tisztjének kötelezettségei és felelősségei

A munkakör általában megköveteli az alábbi feladatok elvégzésének képességét:

  • Repülőtéri utasok, rakomány és csomagok átvizsgálása tiltott és veszélyes tárgyak és anyagok tekintetében
  • A hatékony utasforgalom fenntartása a repülőtéri biztonsági ellenőrzéseken keresztül
  • A repülőtéri biztonsági intézkedések figyelemmel kísérése
  • A repülőtér lehetséges biztonsági réseinek és gyengeségeinek jelentése

A TSO-k jelentik az ország első védelmi vonalát a légi közlekedést fenyegető veszélyekkel szemben. Együttműködés más szövetségi bűnüldöző partnerekkel, beleértve Szövetségi légi marsallok, a tisztek segítenek távol tartani a potenciálisan veszélyes embereket és tárgyakat a repülőgépekről.

TSA tiszti fizetés

A TSO fizetése helytől és tapasztalattól függően változhat.

  • Éves medián fizetés: 41 860 USD (19,95 USD óránként)
  • Legjobb 10% éves fizetés: 49 200 USD (23,65 USD óránként)
  • Alsó 10% éves fizetés: 34 650 USD (óránként 16,66 USD)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

A TSA erőteljes nyugdíjcsomagot, valamint fizetett betegszabadságot, biztosítást, szállítási támogatást és egyéb juttatásokat kínál az ingázási költségek ellensúlyozására. Minden részmunkaidős TSO ugyanazokat a juttatásokat kapja, mint a teljes munkaidős alkalmazottak.

Oktatás, képzés és minősítés

A TSO pozíció betöltéséhez a jelölteknek legalább 18 évesnek kell lenniük a jelentkezés időpontjában, és amerikai állampolgárnak kell lenniük. Hímek, akik december után születtek. 31, 1959, szintén regisztrálni kell a Szelektív Szolgáltató Rendszerben. A TSO jelölteknek hosszadalmas felvételi eljáráson is keresztül kell menniük, amely magában foglalja a háttérvizsgálat, valamint bűnügyi és hiteltörténeti ellenőrzések.

  • Oktatás: A jelentkezőknek középiskolai végzettséggel, GED-vel vagy azzal egyenértékű bizonyítvánnyal kell rendelkezniük. Ehhez a pozícióhoz nem szükséges főiskolai végzettség. A Közlekedésbiztonsági Igazgatóság olyan jelentkezőket keres, akik képesek megtanulni és megérteni a a légiközlekedés-védelmi folyamatok és eljárások fogalmai, valamint a mögöttes elméletek őket.
  • Kiképzés: A felvételt követően az átvitelirendszer-üzemeltetőknek képzési programon kell részt venniük az Egyesült Államok számos helyszínének valamelyikén. Emellett folyamatos képzéseken és teszteléseken is részt kell venniük, hogy lépést tudjanak tartani az új irányelvekkel és eljárásokkal.

TSA tiszti készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre és tulajdonságokra lesz szüksége:

  • Technikai készségek: Az átvitelirendszer-üzemeltetőknek képesnek kell lenniük arra, hogy megtanulják használni a biztonsági eszközöket és berendezéseket az átvilágításhoz.
  • Fizikai erő: A TSO-knak fel kell emelniük a bőröndöket és egyéb tárgyakat, meg kell hajolniuk, és hosszú ideig talpon kell maradniuk.
  • Interperszonális készségek: Az átvitelirendszer-üzemeltetőknek képesnek kell lenniük a nyugodt, udvarias és professzionális magatartás fenntartására az utasokkal való esetleges stresszes találkozások során. A munkatársakkal való csapatmunka is fontos.
  • Kommunikációs képességek: Az átvitelirendszer-üzemeltetőknek hatékonyan és eredményesen kell továbbítaniuk az információkat az utasoknak és a munkatársaknak.
  • Kritikus gondolkodási képességek: Az átvitelirendszer-üzemeltetőknek képesnek kell lenniük kritikus és önálló gondolkodásra, hogy megfelelően reagálhassanak különféle biztonsággal kapcsolatos helyzetekre.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzése szerint a foglalkoztatás ezen a területen 3 százalékkal fog növekedni 2026-ban, ami lassabb, mint a teljes foglalkoztatás 7 százalékos növekedése az összes szakma esetében ország.

Munkakörnyezet

A TSA szerint a közlekedésbiztonsági tisztek az Egyesült Államok több mint 450 helyének bármelyikén dolgozhatnak. Repülőtereken dolgoznak a biztonsági ellenőrző pontokon és a repülőgép rakományátvizsgálási területein.

Az átvitelirendszer-üzemeltetők a műszakok nagy részében általában talpon vannak. Folyamatosan interakcióba lépnek különféle embercsoportokkal, és olyan technológiákat használnak, mint a röntgenkészülékek, a testszkennerek és a kézi pálca fémdetektorok.

A munka jelentős stresszel és nyomással járhat, mivel az emberek életének védelmét foglalja magában. A TSO-knak is rendszeresen meg kell küzdeniük a nehéz emberekkel és helyzetekkel.

Munkarend

A TSA közlekedésbiztonsági tisztjei teljes vagy részmunkaidőben dolgozhatnak. Műszaki idejük a repülőtér nyitva tartása alatt változhat, és gyakran kora reggeli, késő esti, éjszakai, hétvégi és ünnepnapi órákat foglal magában. A TSA megjegyzi, hogy a műszakok nem mindig rugalmasak, és repülőterenként változnak.

Az átvitelirendszer-üzemeltetők rendszerint nagyobb rugalmasságot tapasztalnak az ütemezésükben és a műszakokban, ahogy előrehaladnak a beosztásban.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a [job name] iránt, más karriert is fontolóra vehetnek az alábbi medián fizetésekkel:

  • Biztonsági őr: 28 530 dollár
  • Büntetés-végrehajtási tisztek vagy végrehajtó: 44 400 dollár
  • EMT-k vagy mentősök: $34,320
  • Tűzoltó: $49,620

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalas, 2019.

Hogyan szerezz munkát

Alkalmaz

Látogatás USAJobs.gov hogy nyitott pozíciókat keressen az Ön területén.

Végezze el a felvételi folyamatot

A TSO felvételi folyamata összetett, és általában több hónapig tart. Általában az alábbiak mindegyikét teljesítenie kell ahhoz, hogy állásajánlatot kapjon:

  • Angol nyelvvizsga
  • Tárgyfelismerési készségek tesztje
  • Strukturált interjú
  • Színlátás teszt
  • Ujjlenyomat szűrés
  • Orvosi vizsgálat
  • Drog teszt
  • Hitel ellenőrzés
  • Bűnügyi előzmények ellenőrzése

Tények a munkahelyi erőszakról

Valóságos, világos és jelenlévő veszély leselkedik azokra az emberekre, akik napi nyolc-tíz órát, heti öt-hét napot együtt dolgoznak. Ez a munkahelyi erőszak előfordulásának lehetősége. Egyre inkább az Emberi Erőforrás funkció a munkahelyi erősz...

Olvass tovább

Hogyan lehet előmozdítani az alkalmazottak motivációját

Az alkalmazottak motivációja kihívás Az alkalmazottak motiválása folyamatos kihívást jelent a munkahelyen. A felügyelők és a menedzserek nehéz utat járnak be, különösen olyan munkahelyi környezetben, ahol nincs hangsúly alkalmazotti elégedettség...

Olvass tovább

A szakszervezeti állások legjobb iparágai Amerikában

Ha azt fontolgatja, hogy egy szakszervezeti szektorban szeretne dolgozni, akkor felmerülhet a kérdés, hogy melyek a legjobb szakszervezeti állások. Érdemes megfontolni a szakszervezeti állásokat, mivel a szakszervezethez tartozó munkavállalók jel...