Ló törzskönyvi elemző munkaköri leírás

A ló törzskönyvi elemzői olyan tanácsadók, akik megtervezik az ügyfeleik tulajdonában lévő lovak tenyésztését.

Feladatok

A lótörzskönyv-elemzők értékelik a lehetséges párosításokat bizonyos apák és anyák között, és konkrét ajánlásokat adnak ügyfeleiknek vérállományuk következő generációjának fejlesztésére. A törzskönyvelemzők találkoznak az ügyfelekkel, kutatják a törzskönyveket, értékelik az utódjelentéseket, személyesen értékelik a lovakat felmérni fizikai tulajdonságaikat, és jelentéseket írni, amelyek megmagyarázzák ajánlásaik okait Részlet.

A törzskönyvi elemzők rendszeresen kapcsolatba léphetnek az ügyfelekkel, beleértve a tulajdonosokat, broodmare menedzserek, ménvezetők, gazdaságvezetőkés más iparági szakemberek. Munkájuk nagy részét irodai környezetben végzik, bár néhányan nem szokatlanok, hogy személyesen nézzék meg a lovakat a farmon.

Karrier lehetőségek

A ló törzskönyvi elemzői pozícióinak nagy százaléka foglalkozik a ló elemzésével A telivértenyésztő ipar, bár minden bizonnyal van lehetőség más lófajtákkal is dolgozni, mint pl jól. Sok törzskönyvi elemző úgy dönt, hogy egy vagy két fajtára specializálódik, amelyekben szakértői ismeretekkel rendelkezik.

A törzskönyvi elemzők szabadúszóként dolgozhatnak, a vérkészlet ügynökség személyzet, nagy tenyésztési gazdaságok vagy törzskönyv-elemző társaságok (mint például a TrueNicks vagy az Equineline). Ők is lehetnek ír törzskönyv-elemző könyveket, vagy cikkeket nyújthat be publikálásra az ipari folyóiratokban.

Oktatás és képzés

Bár nincs szükség külön végzettségre a törzskönyvi elemzői pozíció megszerzéséhez, a legtöbb sikeres szakember ezen a területen kiterjedt lóipari tapasztalattal rendelkezik. Genetika, biológia, lótudományi végzettség, ill állattudomány erőt adna a jelölt önéletrajzához. A számítógépes ismeretek egyre fontosabbak, ideértve a szövegszerkesztési és adatbázis-ismereteket is. A lovakkal kapcsolatos gyakorlati tapasztalat szintén nagy előnyt jelent azoknak, akik erre a területre szeretnének belépni, így lovas gyakorlatok szilárd képzési formának bizonyulhat, valamint értékes módot jelenthet az iparági szakemberekkel való kapcsolatteremtésre.

A lószármazék-elemzőknek jó szakmai ismeretekkel kell rendelkezniük a lófélékről tenyésztés és genetika ideértve olyan területeket, mint a vonaltenyésztés, a beltenyésztés, a kívánatos tulajdonságok örökölhetősége, a törzskönyvi becenevek, a kiemelkedő apa- és anyavonalak, a piaci trendek és a sikeres utódteljesítmény-rekordok. A származási elemzőknek jó szemmel kell rendelkezniük a felépítésre, és figyelembe kell venniük azokat a módokat, bizonyos apavonalakból vagy kancacsaládokból származó bizonyos fizikai tulajdonságok kifejezhetők az eredőben utódok.

Fizetés

A ló törzskönyvi elemzői pozícióiért járó éves kompenzáció nagymértékben változhat attól függően, hogy az elemző milyen iparágban dolgozik (például versenyzés vagy kiállítás) tenyésztés), a földrajzi terület, ahol dolgoznak, több éves tapasztalat, a tenyészidőszakonként tervezett párosítások száma és hírnevük ipar. A legsikeresebb elemzők azok lesznek, akik erős ügyfélbázist alakítottak ki az évek során, és komoly eredményeket mutatnak a párosítások ajánlásában, amelyek eredményeként a csikók magas szinten teljesítenek.

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal nem veszi figyelembe a törzskönyvi elemzőket egyéni kategóriaként a fizetésükben felmérések, de az általuk követett hasonló területek közé tartoznak az állattudósok és a biológiai kategóriák tudósok. A BLS fizetési felmérése által gyűjtött legfrissebb információk szerint az összes állatkutató éves mediánbére 58 250 dollár volt 2010 májusában.

Az állattudósok legalacsonyabb 10 százaléka kevesebb, mint 33 980 dollárt keresett évente, míg a legmagasabb 10 százalék az összes állattudós több mint 117 150 dollárt keresett évente. A BLS hasonló, 68 220 dolláros éves átlagbérre hivatkozik az összes biológus számára, a kereset pedig kb. kevesebb, mint 38 780 dollár a mezőny legalacsonyabb 10 százalékának, több mint 102 300 dollár a felső 10 százaléknak. terület.

Karrier kilátások

A lófélék törzskönyvének elemzése terén a növekedési mintáknak az állattudósok és a biológusok hasonló foglalkozási kategóriáinak növekedési ütemei közé kell esniük. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal foglalkoztatási felmérése szerint a karrierlehetőségek az állat kategóriában a tudósok és más mezőgazdasági tudósok száma az előrejelzések szerint körülbelül 13 százalékos növekedést fog elérni 2010-től 2020.

Ez a növekedési ütem valamivel magasabb, mint a BLS foglalkoztatási felmérésben megfigyelt összes pozíció átlagos mértéke. Az összes biológus kategóriájában a foglalkoztatás várhatóan sokkal gyorsabb ütemben, 21 fővel bővül. százalék ugyanebben az időszakban, ami jóval magasabb arányt jelent, mint az összes pozíció átlaga felmért. A széleskörű tapasztalattal és iparági kapcsolatokkal rendelkező egyének továbbra is a legjobb álláslehetőségeket élvezhetik ezen a területen.

Hibajavítás az üzleti dokumentumokban

A nyomtatvány rossz évre való használata (Az űrlapot az adóévre használja, ne az évre, amikor kitölti az űrlapot) Mindannyian ott voltunk. Átolvastunk egy fontos dokumentumot, és hibát fedeztünk fel. És a hiba jelentős volt. Gyakori hiba például ...

Olvass tovább

Különféle típusú újságcikkek szabadúszóknak

Azok a szabadúszó írók, akik szeretnék kipróbálni magukat az újságírásban, hajlamosak követni a kialakult folyamatot pitching szerkesztők, akárcsak a magaziniparban. Fontos tudni, hogy milyen cikket kell bemutatni. Íme néhány az újságcikkek leggy...

Olvass tovább

Minta bolt nyitási és bezárási eljárásai

Az a kiskereskedelmi környezet, a nyitási és zárási idők egyedi biztonsági kockázatokat rejtenek magukban. Ilyenkor az alkalmazottak különösen ki vannak téve a rablásnak. A következő szabályzat módosítható minden olyan kiskereskedelmi vállalkozás...