Igazságügyi toxikológus Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Számos bűncselekményben mérgező anyagok jutnak a szervezetbe, például mérgezést, ittas vezetést és illegális kábítószer-használatot. Nyomozók és bűnügyi nyomozók kérjen segítséget igazságügyi toxikológusoktól, hogy megkapja a szükséges válaszokat, ha azt gyanítják, hogy egy vegyi anyag bűncselekményhez kapcsolódik.

A toxikológusok a toxinok jelenlétét és az élőlényekre, különösen az emberekre gyakorolt ​​hatását tanulmányozzák. Dolgozhatnak környezetvédelmi csoportoknak, kormányzati és bűnüldöző szerveknek, vagy független vállalatoknak és laboratóriumoknak.

A "kriminalisztika" kifejezés" azt jelenti, hogy „jogi kérdésről van szó, vagy ahhoz van köze”. A törvényszéki toxikológusok egyszerűen toxikológusok, akik tudásukat jogi kérdésekben alkalmazzák. Döntő szerepet játszanak a bűncselekmények felderítésében és a halálokok meghatározásában.

Az igazságügyi toxikológus feladatai és felelőssége

A törvényszéki toxikológusok feladata a különféle anyagok kivizsgálása a bűncselekmények felderítése vagy a környezet, az élelmiszer- vagy a vízellátás jogellenes szennyezésének felderítése érdekében. Munkájuk a következőket tartalmazza:

  • Testnedvekből és szövetekből vett minták elemzése káros vagy bódító vegyi anyagok jelenlétének vagy hiányának meghatározására
  • Az élelmiszerekben vagy a környezetben lévő káros szennyeződések összegyűjtése és vizsgálata
  • A halál okát és módját meghatározó tényezők és hozzájáruló tényezők értékelése
  • Kémiai és orvosbiológiai műszerek használata
  • Szakértői tanúvallomás biztosítása
  • Együttműködés az orvosszakértőkkel és a halottkémekkel, hogy segítsenek megállapítani a halál okával kapcsolatos anyagok szerepét

A bűnüldözés területén a törvényszéki toxikológusok dolgozhatnak a büntető igazságszolgáltatási szerveknél, a rendőrségnél vagy a kormányzati laboratóriumoknál. Mérgeket és toxinokat kereshetnek, például alkoholt, drogokat, fémeket, vegyi anyagokat és gázokat. Néha a toxikológus megállapításai jelentik az elsődleges tényezőt annak meghatározásában, hogy bűncselekményt követtek-e el.

A toxikológusok olyan szabályozó ügynökségeknél is dolgozhatnak, mint a Környezetvédelmi Ügynökség (EPA), az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal. Adminisztráció (FDA) és méregellenőrző központok, amelyek segítik a veszélyes vegyi anyagok észlelését a környezetben, valamint az élelmiszerekben és a vízben kínálat.

Törvényszéki toxikológus fizetés

A törvényszéki toxikológusok fizetése nagymértékben változhat, és függhet a munkahelytől és a munkáltatótól. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal a törvényszéki technikusok fizetési adatait szolgáltatja, ami szorosan összefüggő pozíció. Íme néhány tipikus fizetés:

  • Éves medián fizetés: 60 590 USD (29,13 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 100 910 USD (48,51 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 36 630 USD (17,61 USD/óra)

Oktatás, képzés és minősítés

A törvényszéki toxikológusoknak főiskolai diplomát kell szerezniük igazságügyi tudományból, kémiából, klinikai kémiából vagy kapcsolódó területen keresztül olyan intézményen keresztül, amely a Törvényszéki Tudományos Oktatási Programok Akkreditációja által akkreditált Jutalék (FEPAC). Bár nem szükséges diploma megszerzése, sok toxikológus folytatja a felsőfokú végzettséget, hogy karrierjét előmozdítsa.

A tanfolyam általában a következőket tartalmazza:

  • Általános toxikológia
  • A törvényszéki tudomány alapelvei
  • Alkalmazott statisztika
  • Mérgező anyagok
  • Igazságügyi orvostan

Az igazságügyi toxikológiai szaktanúsítványok megszerzéséhez forduljon a Amerikai Toxikológiai Tanács (ABT) és a American Board of Forensic Toxicology (ABFT) a jelöltségi követelményekhez.

Törvényszéki toxikológus készségek és kompetenciák

A törvényszéki toxikológusoknak bizonyos tulajdonságokra van szükségük munkájuk megfelelő ellátásához. Amellett, hogy lenyűgözik a vegyi anyagok emberi szervezetre és a környezetre gyakorolt ​​hatásait, a következő tulajdonságokkal kell rendelkezniük:

  • Erősen analitikus a pontos megállapítások érdekében
  • Tudományos gyakorlatok és berendezések ismerete
  • Türelem, hatékonyság és összpontosítás az eredmények eléréséhez nyomás alatt
  • Képesség az eljárások követésére a megbízható eredmények elérése érdekében
  • Kiváló írásbeli és szóbeli kommunikációs készség, amire felkérhetik őket tárgyalótermi vallomása
  • Képes kezelni a bűncselekmény érzelmileg felkavaró részleteit

A törvényszéki toxikológia területe kiterjedt a kábítószer- és alkoholtesztekre a munkaadók és a közlekedési hivatalok számára, valamint az állatminták vizsgálatára a vadon élő állatokkal foglalkozó bűnügyi nyomozók számára. Ezen túlmenően ez a terület kibővült a datolya nemi erőszakkal kapcsolatos drogok és a teljesítményt fokozó anyagok tesztelésével.

A BLS előrejelzése szerint az igazságügyi szakértők foglalkoztatása 2029-ig 14%-kal nő, sokkal gyorsabban, mint az összes foglalkozás átlaga. Kis területként azonban az új munkahelyek számát csak 2400-ra becsülik a következő évtizedben.

Munkakörnyezet

A törvényszéki toxikológusok munkájuk nagy részét itt végzik laboratóriumok, ahol hosszú ideig állhatnak. A labort általában egy magán drogtesztelő cég, egy orvosszakértői iroda vagy a rendőrség üzemelteti. A nap egy részét a terepen is edzéssel töltheti, például egy tetthelyen mintagyűjtéssel.

Munkarend

Számítson rá, hogy heti 40-60 órát fog dolgozni, mivel szigorú határidők mellett kezeli a nehéz munkatehert. Az óráknak rugalmasnak kell lenniük, mivel a törvényszéki toxikológusoknak készen kell állniuk a bizonyítékok összegyűjtésére és elemzésére. Ezen túlmenően a helyszíneken való munkavégzés hosszabb vagy szokatlan munkaidőt is igényelhet.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

A Igazságügyi Toxikológusok Társasága (SFT) állásajánlatokat biztosít azoknak, akik igazságügyi toxikológiai munkát keresnek. Más álláshelyek hirdetik ezeket a pozíciókat Tudományos karrier és valóban. Ezen túlmenően ezeknek a webhelyeknek némelyike ​​tippeket kínál az önéletrajz és a kísérőlevél megírásához, valamint az interjú megszerzéséhez és elsajátításához.

GYAKORLATOK

Keressen gyakorlati helyeket a környékbeli szervezeteknél. A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) fizetett szakmai gyakorlatokat kínál A Igazságügyi Szakértői Kutatási és Oktatási Központ (CFSRE) gyakornoki programokat, valamint más típusú programokat is kínál azoknak, akik újak a területen.

Hasonló munkák összehasonlítása

Míg az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nem ad konkrét tájékoztatást a törvényszéki toxikológiai pályáról, a törvényszéki technikusokról és a hasonló munkákról ad tájékoztatást:

  • Biológiai technikus: $46,340
  • Vegyész technikus: $49,820
  • Kémikusok és anyagtudósok: $80,680
  • Klinikai laboratóriumi technológus és technikus: $54,180
  • Környezetvédelmi technikus: $46,8500

Ha szereti a laboratóriumi munkát, és vonzónak találja az elemzéseket, akkor szívesen dolgozhat igazságügyi toxikológusként. Bár a munka időnként ismétlődő és redundáns lehet, egyben érdekes és rendkívül fontos is.

A törvényszéki toxikológiai pályafutás nagyszerű módja annak, hogy tudományos ismereteit a kriminológiai vagy büntető igazságszolgáltatási karrier.

Gyakran Ismételt Kérdések

Ki kínál mesterszakot igazságügyi toxikológiából?

Az Egyesült Államokban számos főiskola és egyetem kínál mesterképzést igazságügyi toxikológiából. Ezek közé tartozik a Kentucky Egyetem és Thomas Jefferson Egyetem, valamint egy online program a Floridai Egyetem. Keressen más törvényszéki programokat a Amerikai Törvényszéki Tudományos Akadémia.

Mi befolyásolja igazságügyi toxikológus fizetését?

Mint sok más pozícióban, az igazságügyi toxikológus fizetése valószínűleg az Ön végzettségétől és tapasztalatától függ.

Mennyi idő alatt lesz igazságügyi toxikológus?

Ahhoz, hogy igazságügyi toxikológus lehessen, legalább alapképzési diplomát kell szereznie, ami általában legalább három évig tart. A továbbtanulás és/vagy a szakmai bizonyítványok megszerzése több időt vesz igénybe.

Az értékesítési prezentációk és prezentációk típusai

Különböző helyzetek másfajta „bemutatót” vagy értékesítési prezentációt igényelnek. Bizonyos körülmények között a teljes értékesítési ajánlat nem megfelelő, és nagyobb valószínűséggel bosszantja vagy sérti meg a potenciális ügyfeleket, mintsem be...

Olvass tovább

Tanácsadó értékesítés: mi ez?

A konzultációs értékesítés az ügyfél igényeire és tapasztalataira összpontosít, nem pedig egy termékre vagy szolgáltatásra. Tudjon meg többet a konzultációs értékesítés működéséről. Mi az a konzultációs értékesítés? A tanácsadó értékesítés a v...

Olvass tovább

A helyi marketing jelentősége és előnyei

Egy adott területen helyi vállalkozás vagy vállalat nem képes közvetlenül versenyezni egy másik földrajzi helyen lévő nagyobb versenytárssal. Egy helyi vállalatnak célzott marketingstratégiára van szüksége, hogy új ügyfeleket vonzzon be, akik ese...