Az étteremvezető munkaköri leírása

A menedzser minden étteremben kulcsszerepet játszik. Néha egy tulajdonos egy étterem vezérigazgatójaként jár el. Más esetekben a vezetőt alkalmazottként alkalmazzák. Mindkét esetben az éttermi vezetőknek számos felelősségük van az étterem üzemeltetésének mindennapi tevékenységében.

Az éttermi menedzser végzettséghez olyan alapismeretek tartoznak, mint az emberek készségei és a szervezettség. Azonban mérettől függően és étterem koncepciója, a jelölteknek üzleti vagy vendéglátói végzettségre is szükségük lehet.

Íme néhány kulcsfontosságú szempont egy tipikus étteremvezetői munkakör leírásához.

Felvétel és elbocsátás

Előfordulhat, hogy egy étteremvezető felelős új személyzet felvételéért és az alulteljesítők megszüntetéséért, különösen a ház előtt. A konyhai pozíciókat a főszakács töltheti be, nem pedig az általános igazgató. Az interjúk, a teljesítményértékelések és az alkalmazottak fegyelmezésének folyamata a vezető idejének jelentős részét lefoglalhatja.

Készletrendelés

A készletrendelés az étteremvezető munkájának másik fontos eleme. Ez általában a ház előtti cikkekre, például papírszalvétákra, tisztítószerekre és éttermi edényekre összpontosít. A vezérigazgatók felelősek lehetnek az éttermi bár italokért, sörért és borokért is. Ez a feladat azonban gyakrabban egy bármenedzserre vagy főcsaposra hárul. A főszakácsnak vagy szakácsnak kell felelnie az étterem ételrendeléséért, mivel a főzés és az étlap tervezésének nagy részét ő végzi. Nem számít, hogy ki a felelős az étel- vagy italrendelésért, az étterem vezetőjének alá kell írnia a megrendelést, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a költségvetésen belül van.

Személyzet ütemezése

Egy étteremmenedzser felelős a heti beosztás kialakításáért, és gondoskodik arról, hogy az összes műszakot lefedjék. Jóvá kell hagyniuk a szabadnapokra vonatkozó kéréseket is, és el kell dönteniük, hogy a csapat mely tagjai dolgozzanak elfoglalt vagy lassú műszakban.

Esemény tervezés

Ha egy étterem vendéglátó szolgáltatásokat nyújt, akkor egy általános menedzser lehet felelős az események ütemezéséért, a szobafoglalásokért és a személyzetért, hogy ezeket ledolgozza. Ha egy étkeztetési tevékenység nagy, az étterem tulajdonosa dönthet úgy, hogy vendéglátó-vezetőt alkalmaz helyette.

Vevőszolgálat

Mindenekelőtt egy étteremvezetőnek kell kiváló az ügyfélszolgálatban. Képesnek kell lenniük a személyzet kiváló vendégszeretetre való képzésére, és gondoskodniuk kell arról, hogy az ügyfelek elégedetten távozzanak az étteremből. Nagyon fontos, hogy a vezető ne hagyja, hogy más munkaköri feladatai akadályozzák ezt a felelősséget.

Marketing és reklámozás

Képességüktől függően egy étteremvezető is gondoskodhat a reklám- és marketingkampányokról. Felügyelhetik a költségvetést, hirdetéseket helyezhetnek el, és frissíthetik a közösségi hálózatokat, például a Facebookot vagy a Twittert. Emellett éttermi promóciós ötleteket is készíthetnek, a happy hour ajánlatoktól a két-egyért ajánlatokig.

Könyvelés

Az éttermi vezetők áttekintik a napi üzletmenetet, és gondoskodnak a napi és éjszakai befizetésekről. Jó ötlet azonban, ha egy külön személy követi nyomon és egyezteti a folyószámlát és a többi bankszámlát. Sajnos az alkalmazottak lopása megtörténik, és ha másodszor is a könyvekre néz, mindenki őszinte marad.

Fizetési elvárások

A legtöbb étteremvezető fizetést kap, nem pedig órabért. Éves bevételük nagymértékben változik az étterem méretétől, koncepciójától és elhelyezkedésétől függően. Egy kis, helyi tulajdonú étterem vezetése egy főiskolai városban körülbelül évi 30 000 dollár bevételt jelent (előnyök nélkül). Egy New York-i ötcsillagos étterem vezetése akár hat számjegyű bevételt is hozhat. Egy étteremlánc vezetése, például az Applebee's vagy a Chili's, évente körülbelül 50 000 dollárt kínál előnyökkel.

A menedzserek a sikeres étterem szerves részét képezik. A munkaköri leírásuk könnyen lehet, hogy "minden mesterség mestere". Segítik az étkező napi működését és az étterem konyhájának kulisszatitkait. Ahhoz, hogy sikeres étteremvezető legyen, szervezettnek kell lennie, hatékonyan kell kommunikálnia, és tudnia kell, hogyan kell gyorsan és hatékonyan kezelni a problémákat.

5 módszer az alkalmazottak motiválására és kihívásaira

Az egyik legértékesebb készség, amelyet kisvállalkozási menedzserként fejleszthet, az a képesség, hogy bevonja és kihívja az alkalmazottakat. Ha felveszi a megfelelő csapatot, és jól irányítja őket, akkor az eredmény egy olyan munkaerő, amelyet k...

Miért ideális a felhőalapú számítástechnika a kisvállalkozások számára?

A felhőalapú számítástechnika bárhonnan, bármikor, bármilyen mobileszközön hozzáférést biztosít az üzleti adatokhoz és alkalmazásokhoz – mindezt a kiszolgálók házon belüli üzemeltetésének költségeihez képest elfogadható áron. A felhő mobil hozzá...

Olvass tovább

Kritikus szerződéses dokumentumok minden építési projekthez

A szilárd szerződés megkötése az egyik első lépés a projekt sikere felé, függetlenül attól, hogy mit épít, vagy milyen ügyfélnek dolgozik. Teljes értékű konstrukció szerződés akár 10 dokumentumot is tartalmazhat, amelyek a munka különböző aspektu...