Kormányzati lakossági információs tiszt Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A kormányzati tájékoztatási tisztek felelősek a kormányzati szervezetek és a sajtóorgánumok és a nagyközönség közötti kommunikáció létrehozásáért és lehetővé tételéért. Rajtuk múlik, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a sajtónak és a nyilvánosságnak kiadott nyilatkozatok megfelelnek az ügynökség irányelveinek, pontosak, és betartják-e a hivatalos irányelveket vagy törvényeket.

Kormányzaton kívül, ben A magánszervezetekben és cégekben ezt a munkát általában a PR szakember vagy kommunikációs szakember.

A közinformációs tiszt feladatai és felelősségei

Ez a munka általában megköveteli a következők képességét:

  • A kritikus információk hatékony közlése a nyilvánosság felé
  • Írjon sajtóközleményeket és készítsen tájékoztatást a médiában való terjesztésre
  • Készítsen beszédeket és készítsen interjúkat a kormány tisztviselői számára
  • Válaszoljon a sajtóorgánumok információkérésére
  • Legyen egy kormányzati szervezet arca választott vezető hiányában
  • Segítsen fenntartani és fenntartani egy bizonyos imázst és identitást a kormányzati tisztviselők vagy szervezetek számára

A szövetségi, állami és önkormányzati szervek kritikus információkkal rendelkeznek, amelyekre szükségük van ahhoz, hogy eljussanak a nagyközönséghez. Különféle stratégiák segítségével terjesztik az információkat.

Még akkor is, ha egy választott tisztviselő áll a kamerák előtt, a közinformációs tiszt a színfalak mögött dolgozik beszédek, információk gyűjtése és más tisztviselőkkel való együttműködés annak érdekében, hogy megtervezzék, mit fog tenni a szervezet ezután, és hogyan lesz az információ kezelt.

Közinformációs tiszti fizetés

A kormányzati publikációs tisztviselő mediánbére 63 530 dollár. Az alábbiakban látható az összes közinformációs tisztviselő mediánbére, amely magában foglalja a kormánynál és a magáncégeknél és szervezeteknél dolgozókat is.

  • Éves medián fizetés: $59,300
  • Legfelső 10% éves fizetés: $112,260
  • Alsó 10% éves fizetés: $32,840

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Oktatás, képzés és minősítés

A közinformációs tisztek csoportját felügyelő pozíciók esetében több éves tapasztalat szükséges is szükséges, akár más PR-munkakörben, akár más közinformációs munkatársban szerep.

  • Oktatás: A legtöbb közinformációs tiszti álláshoz akkreditált főiskolai diploma szükséges. A nyilvános információs tisztek általában újságírói, kommunikációs, public relations, angol vagy üzleti végzettséggel rendelkeznek.
  • Szakmai gyakorlatok: A PR-cégeknél vagy kormányzati ügynökségeknél végzett szakmai gyakorlatok hasznosak lehetnek a kormányzati közinformációs tisztviselői állás megszerzésében.

Közinformációs tiszti készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre és tulajdonságokra lesz szüksége.

  • Interperszonális készségek: A nyilvános információs tisztek rendszeresen érintkeznek az emberekkel, a médiától és a sajtótól kezdve a nyilvánosságig és a kormányzati tisztviselőkig.
  • Szervezeti képességek: Az ebben a pozícióban lévőknek képesnek kell lenniük arra, hogy egyszerre több projekten is hatékonyan dolgozzanak.
  • Problémamegoldó képesség: A nyilvános információs tiszteknek képesnek kell lenniük a nehéz és kényes helyzetek diszkréciójára és kegyelmére kezelni.
  • Kommunikációs képességek: Tudniuk kell meggyőző, tömör sajtóközleményeket és beszédeket írni, és hatékonyan kell nyilvánosan felszólalniuk.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrevetíti, hogy 2016-tól általában 9 százalékkal nőnek a közinformációs tiszti állások 2026-ig, ami valamivel gyorsabb, mint az összes állás 7 százalékos átlaga ugyanebben az időszakban. A BLS szerint gyakran erős verseny van az ilyen típusú munkákért.

Munkakörnyezet

A kormány lakossági információs munkatársai általában hivatalokban dolgoznak, de utaznak, időt töltenek beszédekkel, sajtótájékoztatókon és üléseken. Ezek a kommunikációs tisztviselők általában egy szervezet felső szintjén dolgoznak, a kormányzat minden szintjén. A kormányzati szervezeteken belüli részlegeknek, például a rendőrségnek és a tűzoltóságnak saját közinformációs tisztjei lehetnek, amelyek különböznek azoktól, amelyek az ügynökség többi részét szolgálják.

A lakossági információs tisztek gyakran a válság idején az akcióban vannak. A közinformációs tiszti karrier gyakran megterhelő, de a stressz hatására izgalmak is lehetnek.

Munkarend

A kormányzati tájékoztatási tisztek általában teljes munkaidőben dolgoznak munkaidőben, de gyakran hosszú órákon át dolgoznak, és bizonyos estéken és hétvégén is szükség van rájuk.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek az iránt, hogy állami tájékoztatási tisztek legyenek, más karriert is fontolóra vehetnek az alábbi medián fizetésekkel:

  • Public relations és adománygyűjtő menedzser: 111 280 dollár
  • Reklám-, promóciós vagy marketingmenedzser: 129 380 USD
  • Találkozók, kongresszusok vagy rendezvények tervezői: 48 290 USD

Kérdések a jelölt vezetési készségeinek felméréséhez

Az Ön által feltett menedzserinterjúkérdések és az interjúkérdések, amelyek megválaszolják a jelentkező kellékeit, kulcsfontosságúak a jelölt tudásának, tapasztalatának és potenciáljának értékeléséhez. kulturális illeszkedés szervezetén belül. Eg...

Olvass tovább

A létszámcsökkentést túlélők motiválása

A vállalati elbocsátások az élet alappilléreivé váltak Amerikában. Ami kevesebb figyelmet kap az esti hírekben, az az, hogy az elbocsátások teremtenek túlélők leépítése vagy azok, akik a leépítés után a cégedben maradnak. Ön egy hagyományos gyár...

Olvass tovább

Bérlet: mi ez?

A lízing szerződés egy ingatlant birtokló bérbeadó és egy bérlő között, aki fizet az ingatlan ideiglenes elfoglalásáért vagy használatáért. Ez a szerződés olyan megállapodást hoz létre, amelyet mindkét félnek be kell tartania. Ismerje meg, hogya...