Hadsereg állása: 35G térinformatikai intelligencia képelemző

A térinformatikai intelligencia képelemzői szerves szerepet játszanak abban, hogy a hadsereg személyzete kritikus információkat kapjon az ellenséges erőkről, a lehetséges harci területekről és a harci műveletek támogatásáról. Képeket elemeznek, hogy segítsenek tervet készíteni a harci műveletektől a katasztrófaelhárításig.

Ez a rendkívül érzékeny munka, a következő kategóriába sorolva MOS A 35G bizonyos szigorú követelményeket támaszt, de kulcsfontosságú a hadsereg hírszerzésében és egyéb műveleteiben.

Feladatok

Ezek a katonák mindenféle vizuális adatot felhasználnak munkájuk elvégzéséhez, beleértve a légifelvételeket, a térinformatikai adatokat, a teljes mozgású videót és más elektronikus megfigyelést. Ezek az adatok segítenek nekik megtervezni a védelmi terveket, beleértve a harci terveket, valamint térképeket és terveket készíteni a természeti katasztrófa utáni helyreállítási erőfeszítésekhez. Ezeket a képeket fényképes vagy elektronikus forrásból lehet előhívni.

A MOS 35G intelligencia információkat gyűjt ezekről a képekről, és segít meghatározni a célkoordinátákat, azonosítani az ellenséges fegyvereket és pozíciókat, elvégezni a harci sebzés felmérését, és ezek alapján jelentéseket készíteni megállapításait.

Amellett, hogy a képeket titkosszolgálati információkért elemezzük, ezek a katonák felmérik, hol van sebezhető az ellenség, és segítenek a lehetséges cselekvési módok kidolgozásában.

Kiképzés

A térinformatikai intelligencia képelemzőjének munkaköri képzése a szokásos tíz hétig tart Alapkiképzés (kezdőtábor) és 22 hetes Advanced Individual Training (AIT), amely az osztálytermi és a terepen töltött idő között oszlik meg. Ez a képzés az arizonai Fort Huachuca-ban zajlik.

Geospatial Intelligence Imagery Analyst

Mivel ebben a munkában nagyon érzékeny információkat fog kezelni, szigorú alkalmassági követelményeknek kell megfelelniük.

Legalább 101-esre lesz szüksége a fegyveres szolgálatok szakmai alkalmassági akkumulátorának képzett műszaki (ST) részében (ASVAB) tesztek. Jogosultnak kell lennie a Védelmi Minisztérium szigorúan titkos biztonsági tanúsítványára. Ez a folyamat háttérellenőrzést foglal magában, és megvizsgálja az Ön pénzügyeit és bármilyen bűnügyi hátterét, beleértve a kábítószer-tevékenységet is.

Az Egyesült Államok állampolgárának kell lennie ahhoz, hogy MOS 35G-ként dolgozhasson, és közvetlen családtagjainak is állampolgároknak kell lenniük. A nyilvántartásnak mentesnek kell lennie a hadbíróság által hozott ítéletektől, és mentesnek kell lennie a polgári bíróság által hozott ítéletektől, kivéve a kisebb közlekedési szabálysértéseket.

Mint a legtöbb katonai hírszerzői munka esetében, Ön sem lesz jogosult arra, ha valaha is a Békehadtestnél szolgált. Ez azért van így, mert a kormány meg akarja engedni, hogy a Békehadtest által végzett humanitárius munka gyanútól mentes maradjon. Ha a külföldi kormányok azt gondolták, hogy a Békehadtest önkéntesei a hadsereg ügynökeiként, ill a titkosszolgálatok számára akadályozná a szervezet munkáját, és potenciálisan veszélyeztetné személyzet.

Ezenkívül – és ez egy kicsit szokatlan – Ön, házastársa és bármely közvetlen családtagja nem tartózkodhat olyan országban, ahol a fizikai vagy szellemi kényszer általános gyakorlat. Önnek sem kereskedelmi, sem magánérdeke nem lehet egy ilyen országban, és házastársának vagy családtagjainak sem. Beszéljen toborzójával vagy vezető tisztviselőjével, hogy tájékozódjon arról, hogy mely országok szerepelnek ezen a listán.

Hasonló polgári foglalkozások

Nyilvánvaló, hogy ehhez a munkához szép számmal vannak olyan feladatok, amelyeknek nincs civil megfelelője. De az elsajátított készségek bizonyos pozíciókban hasznosak lesznek; képesítéssel rendelkezik térképész vagy földmérő, vagy térképész technikus munkakörben.

Reklámmédia igazgató Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Lehet, hogy hallott már a "médiaigazgatóról" a reklám világában, de kérdései vannak a szereppel és a hozzá rendelt felelősségekkel kapcsolatban. Amikor egy hirdetést lát (vagy hall) rajta TV, rádió, egy óriásplakát, az internet, a postaládában, a...

Mi az a jogi személyiséggel nem rendelkező nonprofit egyesület?

Sok úgynevezett nonprofit szervezet egyszerűen kis csoportok, akik ideiglenesen összejönnek, hogy valamilyen társadalmi célt szolgáljanak. Pénzt gyűjthetnek korlátozott célra, például egy szomszéd megsegítésére vagy a helyi középiskolai zenekar v...

Olvass tovább

Kiskereskedelmi menedzsment gyakornok munkaköri leírása

Ön (vagy óránkénti kiskereskedelmi alkalmazottai) valóban jogosult a kiskereskedelmi menedzsment tréning program? Használja ezt az útmutatót annak meghatározására, hogy a kiváló kiskereskedelmi menedzsment gyakornok feladatai, képesítései és egyé...