Hadseregtiszti funkcionális körzeti karrier

A funkcionális terület a a tisztek csoportosítása műszaki szakterület vagy jártasság szerint, amelyek általában jelentős végzettséget, képzést és tapasztalatot igényelnek.

A tiszt az ötödik és a hatodik szolgálati év között kapja meg működési területét. A kijelölés során figyelembe veszik a hadsereg egyéni preferenciáit, tanulmányi hátterét, teljesítményét, képzettségét és tapasztalatát, valamint igényeit.

Íme néhány a katonai foglalkozási szakterületek (MOS) a hadsereg tiszti funkcionális területei között:

A hadsereg külterületi tisztjei: 48-as mező

Az amerikai hadsereg minden ágának van külföldi területi tisztje vagy FAO-programja, és a hadseregé a legnagyobb és legrégebbi. A koncentráció, a szakértelem és a nyelvtudás területei szerint csoportosítják őket. Ezek a megbízott tisztek a katonai-politikai műveletek regionális fókuszú szakértői, amelyek magukban foglalják a kulturális ismereteket, a szociológiai ismereteket, valamint a földrajzi és gazdasági ismereteket.

A külföldi területi tisztek mezőben való MOS megszerzéséhez jártasnak kell lennie abban a régióban, amelyet szolgálni kíván. Valószínűleg olyan szerepkörben fog szolgálni, amelyben segíti és tanácsot ad a parancsnoki tiszteknek a döntéshozatalban, például védelmi attaséként, összekötő tisztként vagy általános politikai tanácsadóként.

A mező MOS-ei a következők:

  • 48B Latin-Amerika
  • 48C Európa
  • 48D Dél-Ázsia
  • 48E Eurázsia
  • 48F Kína
  • 48G Közel-Kelet/Észak-Afrika
  • 48H Északkelet-Ázsia
  • 48I Délkelet-Ázsia
  • 48J Afrika a Szaharától délre
  • 48X külterületi tiszt (egyébként nem kijelölt régiókhoz)

Nukleáris orvostudományi tudós MOS 72A

Ezek a tisztek a A hadsereg egészségügyi csapata, honvédelmi kutatásokat végez vegyi, biológiai, radiológiai és nukleáris kérdésekben. Útmutatást adnak a veszély- és katasztrófaelhárítási csoportoknak, valamint a sugárbiztonsági és nukleáris felszámolási küldetéseken dolgoznak.

Az állás betöltéséhez mesterképzésre van szükség a következő területek egyikén: sugárbiológia, radiokémia, magfizika, egészségügyi fizika, radiológiai fizika, alkalmazott atomfizika, atommérnöki, lézer-/mikrohullám-fizika vagy hasonló, terület. Egy évig kell szolgálnia a Védelmi Minisztérium klinikai laboratóriumában vagy más jogosult intézményben.

Entomológus MOS 72B

A hadsereg entomológusai részt vesznek a kártevőirtási intézkedések minden vonatkozásában, beleértve a betegségek megelőzését és az egészségügyi hatásokat. E munkakör betöltéséhez rovartan vagy biológia tudományból szerzett mesterfokozatot kell szereznie, és amerikai állampolgárnak kell lennie.

Audiológia MOS 72C

Civil társaikhoz hasonlóan ezek a katonák is egészségügyi szakemberek, akik segítik csapattársaikat hallásuk megőrzésében és védelmében. Hallásvizsgálatokat végeznek, és értékelik a védőeszközöket, például a hallókészülékeket.

Mielőtt jelentkezhetne ebbe a MOS-be, doktori fokozatra van szüksége az audiológiából, valamint egy éves szakmai gyakorlatra vagy a hadsereg audiológiai gyakorlati programjának befejezésére. Ez az állás csak az Egyesült Államok állampolgárai számára nyitott.

Környezettudományi és mérnöki MOS 72D

Ezek a katonák felügyelik a környezet-egészségügyi tudományos kutatásokat, azzal a céllal, hogy megelőzzék a katonák körében előforduló betegségeket. Ahhoz, hogy ebben a MOS-ben szolgálhasson, legalább 30 órás alapképzésre van szüksége biológiai vagy fizikai tudományokból, valamint korlátlan gyakorlati engedélyre. Ezenkívül amerikai állampolgárnak kell lennie.

Szociális munka MOS 73A

A hadsereg szociális munkásai ugyanazokat a szolgáltatásokat nyújtják, mint civil kollégáik. Különféle körülmények között tanácsot adnak a katonáknak, felügyelik és segítik a betegek ellátását, valamint kutatást és képzést folytatnak a hadsereg számára fontos kérdésekben.

Ahhoz, hogy jogosult legyen erre a katonai munkára, szociális munkában szerzett mesterfokozatra és korlátlan gyakorlási engedélyre van szüksége, ha aktív szolgálatot teljesít. Ugyanezre lesz szüksége a hadsereg tartalékában, de állandó amerikai lakosnak is kell lennie (az aktív szociális munkásoknak csak az Egyesült Államok állampolgárainak kell lenniük).

Klinikai pszichológia MOS 73B

A hadsereg pszichológusának megszerzéséhez, ha aktív szolgálatot teljesít, klinikai pszichológiából, tanácsadó pszichológiából vagy hasonló szakterületről doktori fokozatra és gyakorlati engedélyre van szüksége. A hadsereg tartalékaihoz klinikai pszichológiából vagy tanácsadó pszichológiából doktorált, és egyéves szakmai gyakorlatot kell teljesítenie az Amerikai Pszichológiai Társaság által jóváhagyott szervezetnél program.

Civil kollégáikhoz hasonlóan a hadsereg pszichológusai is értékelik és kezelik a betegeket, valamint kutatásokat végeznek a pszichológiai állapotokról.

Robbanóanyag-ártalmatlanítás MOS 89E

Ezek a tisztek vezetik a hadsereget robbanóanyag-szakértők, mind technikai, mind taktikai. Missziókat hajtanak végre a hadsereg egységeinek támogatására szerte a világon, koordinálják a hadianyag-használatot, tanácsadás a parancsnokoknak a robbanóanyag-megsemmisítéssel kapcsolatos fenyegetésekkel kapcsolatban, valamint a harc irányítása és irányítása tevékenységek.

Ha érdekli ez a MOS, akkor szigorúan titkos biztonsági engedélyre lesz szüksége a Védelmi Minisztériumtól. Érdemes megfontolni az akvizíciós karriert is.

3 bevált módszer a kisvállalkozások megszervezésére ebben az évben

Vállalkozásának megszervezése sokkal többet foglal magában, mint a papírköteg rendbetétele és az íróasztalán lévő rendetlenség leporolása. A szervezés magában foglalja a rendszerek és eljárások létrehozását az Ön vállalkozásának minden különböző ...

Olvass tovább

TV-riporter munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

Egy TV-riportert bíznak meg azzal, hogy minden nap tudósítson egy tévéállomás vagy hálózat híreiről. Az ütemüktől és a munkaadójuk által feldolgozott történetek típusától függően a tévériporterek a helyi eseményektől az országos legfrissebb hírek...

Olvass tovább

Különböző típusú levelek mintákkal

Levelet kell írnia üzleti, szakmai vagy foglalkoztatási célból? Az Ön által írt levél tartalma és formátuma a körülményektől függ. Lehet, hogy levelet vagy e-mailt kell írnia, ha állásra jelentkezik, vagy kapcsolatba lép egy ügyféllel. Vagy talán...