Co warto wiedzieć o pisaniu próbek podczas poszukiwania pracy

W zależności od pracy, o którą się ubiegasz, próbka pisania może być wymogiem procesu sprawdzania kandydata. Pracodawcy przywiązują dużą wagę do wielu zawodów zawodowych umiejętności pisania podczas sprawdzania kandydatów.

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy pisanie jest częścią pracy. Aby upewnić się, że kandydaci posiadają wymagane umiejętności, menedżerowie ds. Rekrutacji nierzadko proszą o próbkę pisania oprócz wznawiać Lub list motywacyjny podczas przeprowadzania wstępnej oceny kandydatów. Lub możesz zostać poproszony o przyniesienie próbki pisma na rozmowę kwalifikacyjną.

Upewnij się, że Twoje CV i list motywacyjny są idealne, gdy ubiegasz się o pracę, w której oceniane będą Twoje umiejętności pisania. Pierwsze wrażenie jest ważne.

Oto informacje dotyczące tego, kiedy firmy proszą o próbki pisma i jak je przesyłać. Znajdziesz tu również wskazówki dotyczące wyboru próbki pisania, a także tego, jak ją napisać.

Kiedy pracodawcy proszą o próbkę pisma?

Próbka pisania jest powszechnym wymogiem w przypadku prac wymagających intensywnego pisania w dziennikarstwie, opracowywaniu treści, publikowaniu, public relations, komunikacji, badaniach i doradztwie. Możesz jednak zostać poproszony o dostarczenie próbki pisma lub innych przykładów swojej pracy na inne rodzaje stanowisk.

Na przykład, jeśli ubiegasz się o stanowisko asystenta dyrektora generalnego firmy Fortune 500 i będą potrzebować ciebie do napisania części ich korespondencji, twoje umiejętności pisania są klucz.

Celem pracodawcy jest ustalenie, czy masz tzw umiejętności pisania oni szukają. Twoja próbka pisma może zostać odczytana pod kątem tonu i stylu, a także treści, gramatyki, pisowni i interpunkcji.

Wymagania pracodawców różnią się w zależności od tego, o co się prosi i kiedy w trakcie procesu aplikacyjnego kandydaci są proszeni o przesłanie próbki. Pamiętaj więc, o co zostaniesz poproszony, zależy całkowicie od stanowiska i firmy.

Wskazówki dotyczące przesyłania próbki pisma
Równowaga

Wybór próbki pisania

Najważniejszą kwestią przy wyborze próbki pisma powinna być jakość. Upewnij się, że tekst jest jak najlepszy i sprawdź go pod kątem treści, pisowni i gramatyki przed przesłaniem; ostrożnie sprawdź swoją próbkę.

Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego w pisaniu, możesz mieć inne opcje. Na przykład artykuł akademicki, który został dobrze przyjęty przez członka wydziału, wystarczy jako próbka, jeśli ubiegasz się o pracę na uniwersytecie.

Opublikowany artykuł, w formie drukowanej lub online, to kolejna dobra opcja. Jeśli masz bloga, możesz przesłać swój najlepszy post na blogu. Jeśli napisałeś posty na LinkedIn z treścią odnoszącą się do pracy, śmiało wykorzystaj to. Jeśli masz szczęście i publikujesz artykuły, zwłaszcza dotyczące pracy w mediach, wzmocni to Twoje referencje jako kandydata.

Dopasuj próbkę do pracy

Innym ważnym czynnikiem jest trafność. O ile to możliwe, zawsze należy dopasować rodzaj pisma w próbce do rodzaju pisma wymaganego w docelowej pracy.

Na przykład artykuł w stylu dziennikarskim (lub komunikat prasowy, który opowiada historię) jest najbardziej odpowiedni na stanowiska związane z mediami, podczas gdy artykuł naukowy najlepiej sprawdza się na stanowisku badawczym.

Pomocne może być również dostarczenie próbki z treścią podobną do tematów, o których piszesz. Na przykład analiza wykorzystania mediów społecznościowych do promowania produktów może być przydatna w przypadku pracy w firmie zajmującej się public relations lub marketingiem.

Napisz próbkę pracy

Nie daj się zastraszyć, jeśli nie masz próbki pisma do przesłania. Zawsze istnieje możliwość skomponowania utworu specjalnie ukierunkowanego na określoną pozycję.

W rzeczywistości kierownik ds. rekrutacji może docenić twoją inicjatywę. Tylko upewnij się, że próbka odzwierciedla twoje najmocniejsze pismo.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami pracodawcy

Ostrożnie postępuj zgodnie ze wszelkimi wytycznymi dotyczącymi długości lub formatu, które zapewnia Twój przyszły pracodawca.

Pracodawca może określić liczbę słów. Jeśli nie określono długości, należy zasadniczo trzymać się dwóch do czterech stron tekstu.

Jeśli dostarczasz próbkę akademicką, możesz wyodrębnić segment z dłuższej pracy, jeśli próbka jest samodzielna i zrozumiała. Jeśli to zrobisz, opisz swój fragment w stylu: „Wstęp i wnioski z 30-stronicowej tezy pt. Ewolucja ról płciowych w postindustrialnej Ameryce”.

Ogólnie rzecz biorąc, wskazówki dotyczące sposobu przesłania próbki pisma są zawarte w ogłoszeniu o pracę lub dostarczane przez pracodawcę. Możesz zostać poproszony o wysłanie e-maila z próbką pisma wraz z życiorysem i listem motywacyjnym lub przesłanie go do portalu internetowego wraz z innymi materiałami aplikacyjnymi.

Przynieś próbkę pisania na rozmowę kwalifikacyjną

Jeśli zostaniesz poproszony o przyniesienie próbki pisma na rozmowę kwalifikacyjną, wydrukuj kilka kopii. W ten sposób będziesz miał dość dla każdego, z kim się spotkasz. Najprostszym sposobem na ich dostarczenie jest portfolio wraz z dodatkowymi kopiami CV i listą referencji. Jeśli rozmowa kwalifikacyjna jest zdalna, wyślij z wyprzedzeniem wiadomość e-mail z próbką pisma do kierownika ds. rekrutacji.

Ubiegając się o pracę, w której wymagane jest pisanie, bądź proaktywny. Nawet jeśli pracodawca nie poprosił o próbkę, możesz ją przynieść na rozmowę kwalifikacyjną lub zamieścić próbki na swojej stronie internetowej.

Jeśli chcesz pójść dalej, rozważ założenie osobistej strony internetowej lub portfolio online, w którym możesz przechowywać próbki pisma, a także inne przykłady swojej pracy.

Opis stanowiska kierownika sklepu detalicznego

Z pewnością najważniejszą rolą w sklepie jest kierownik sklepu. Osoba ta nadaje ton dniu, podtrzymuje kulturę biznesu, chroni markę, inspiruje pracowników i okazuje współczucie klientowi. Chociaż kierownik sklepu zazwyczaj otrzymuje wskazówki od ...

Czytaj więcej

Siły Powietrzne: AFSC 1N5X1

Wykonuje i zarządza działaniami i funkcjami związanymi z wykorzystaniem inteligencji sygnałów elektronicznych. Obsługuje elektroniczny sprzęt monitorujący, analityczny i powiązany. Analizuje, przetwarza i czerpie inteligencję z transmisji elektro...

Czytaj więcej

Jak wykorzystuje się badania motywacji?

Podczas gdy wiele rodzajów badań skupia się na tym, co ludzie robią, badania motywacji sprawdzają, dlaczego to robią. Te informacje na temat motywów kierujących ludzkim zachowaniem są wykorzystywane w marketingu, naukach społecznych i różnych dzi...