Oficer pożyczkowy Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Oficerowie pożyczki pracować w bankach, spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych lub innych instytucjach finansowych, pomagając klientom w ubieganiu się o pożyczki i ocenianiu ich zdolność kredytową w procesie zwanym underwritingiem, w ramach którego zgadzają się podjąć ryzyko finansowe za opłatą. Określają rodzaj i kwotę pożyczki, która jest najbardziej odpowiednia dla potrzeb ich klientów.

Urzędnicy ds. pożyczek zwykle specjalizują się w jednym z trzech głównych rodzajów pożyczek: komercyjnych, konsumenckich lub hipotecznych. Pożyczki komercyjne to udzielanie kredytów firmom. Pożyczki konsumenckie obejmują pożyczki osobiste, pożyczki edukacyjne, pożyczki pod zastaw domu i pożyczki samochodowe. Kredyty hipoteczne obejmują kredyty na zakup nieruchomości przez osoby fizyczne⁠ — normalnie byłaby to firma obsługiwane przez urzędnika ds. pożyczek komercyjnych, nawet na zakup nieruchomości⁠ — lub refinansowanie istniejących hipoteki.

Obowiązki i obowiązki urzędnika ds. pożyczek

Ta praca na ogół wymaga umiejętności wykonywania następujących prac:

  • Spotkaj się z osobami ubiegającymi się o pożyczkę, aby zebrać dane osobowe i odpowiedzieć na pytania, aby ocenić ich wniosek o pożyczkę i ryzyko
  • Wyjaśnij wnioskodawcom rodzaje i warunki każdej pożyczki, aby określić pożyczkę odpowiednią do ich konkretnych potrzeb
  • Śledź i utrzymuj informacje o kredytach i pożyczkach
  • Poszukuj nowych klientów, kontaktując się z firmami i osobami
  • Współpracuj z obecnymi klientami, aby wzmocnić relacje, zachęcić do rekomendacji i poprawić swoją reputację wśród innych osób poszukujących pożyczek
  • Pracuj z pożyczkobiorcami, którzy nie spłacają pożyczki w terminie
  • Korzystaj z oprogramowania do gwarantowania pożyczek, aby przedstawiać klientom rekomendacje

Większość stanowisk oficerów kredytowych łączy sprzedaż z obowiązkami analitycznymi, sprzedażą kredytów przy jednoczesnym ustalaniu odpowiednich klientów i warunków. Niektóre stanowiska nastawione są w dużej mierze na analitykę, bez wymiaru sprzedażowego i z ograniczonym kontaktem z klientem. Osoby wykonujące tego typu prace są czasami nazywane ubezpieczycielami pożyczek.

Inne stanowiska specjalizują się w kontaktach z klientami, którzy mają problemy z regulowaniem płatności. Jednym z przykładów jest urzędnik windykacyjny, który próbuje wypracować porozumienia z kłopotliwymi pożyczkobiorcami, dostosowując warunki spłaty.

Oceniając zdolność kredytową osób ubiegających się o pożyczkę, urzędnicy ds. pożyczek oceniają przydatność klientów jako pożyczkobiorców oraz dokładne warunki pożyczki, takie jak stopa procentowa i harmonogram spłat, na których może być kredyt nadany. W zależności od zajmowanego stanowiska można oczekiwać, że urzędnik ds. pożyczek będzie aktywnie poszukiwał klientów, zamiast biernie czekać, aż wnioskodawcy zwrócą się do ich firmy o kredyt.

Wynagrodzenie urzędnika ds. pożyczek

Wynagrodzenie urzędnika ds. pożyczek może się różnić w zależności od poziomu doświadczenia, obszaru koncentracji i wykształcenia, zgodnie z danymi z 2018 r. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 63 040 USD (30,31 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: 132 080 USD (63,50 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: 31 870 USD (15,32 USD/godz.)

Systemy wynagrodzeń różnią się w zależności od pracodawcy, z różnymi mieszankami wynagrodzenia i prowizji. Tam, gdzie wypłacane są prowizje, zwykle odzwierciedlają one liczbę lub wartość udzielonych pożyczek. Najwyższe pakiety płac są zwykle oparte na prowizjach iw dużych instytucjach. Jeśli system wynagrodzeń jest w dużej mierze oparty na prowizjach, istnieje ścisła korelacja między wynikami a nagrodą, co daje wysoki potencjał zarobkowy.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Ta kariera wymaga następujących stopni, doświadczenia i licencji:

  • Akademia: Zwykle wymagany jest tytuł licencjata w dziedzinie takiej jak biznes lub finanse. Zajęcia mogą obejmować finanse, rachunkowość lub ekonomię. Stopień magistra może sprawić, że będziesz silniejszym kandydatem do pracy, w zależności od firmy. Ponadto, aby zostać oficerem ds. Kredytów komercyjnych, będziesz musiał analizować finanse firm ubiegających się o kredyt. Dlatego to stanowisko wymaga solidnego zrozumienia ogólnej rachunkowości biznesowej, w tym sposobu czytania sprawozdań finansowych.
  • Orzecznictwo: Większość stanowisk oficera ds. pożyczek nie wymaga żadnych specjalnych certyfikatów ani licencji. Jednak godnym uwagi wyjątkiem są kredyty hipoteczne. Większość stanów reguluje tę dziedzinę, zwłaszcza w odniesieniu do stanowisk w bankach hipotecznych lub pośrednictwach hipotecznych, a nie w tradycyjnych bankach lub spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Aby uzyskać licencję na pożyczkodawcę kredytu hipotecznego (MLO), kandydaci muszą ukończyć co najmniej 20 godzin zajęć, zdać egzamin i poddać się kontroli przeszłości i zdolności kredytowej. The Amerykańskie Stowarzyszenie Bankierów i Stowarzyszenie Bankierów Hipotecznych, a także wiele szkół oferuje kursy, programy szkoleniowe lub certyfikaty dla oficerów ds. pożyczek. Chociaż nie jest to wymagane, certyfikacja świadczy o poświęceniu i wiedzy fachowej oraz może zwiększyć szanse kandydata na zdobycie zatrudnienia.
  • Szkolenie: Urzędnicy ds. pożyczek zwykle przechodzą szkolenie w miejscu pracy. Może to być połączenie formalnego szkolenia sponsorowanego przez firmę i szkolenia nieformalnego podczas pierwszych kilku miesięcy pracy.

Umiejętności i kompetencje oficera kredytowego

Na tym stanowisku zazwyczaj wymagane są następujące umiejętności:

  • Umiejętności ilościowe: Zrozumienie danych matematycznych i numerycznych, co jest ważne podczas pracy z liczbami w celu ustalenia pożyczki
  • Dobry sędzia charakterów: Dokonywanie dokładnych ocen osób, zwłaszcza ich wiarygodności i rzetelności, przy ustalaniu pożyczki
  • Umiejętności interpersonalne: Pielęgnowanie i wzmacnianie istniejących relacji z klientami, a także sprzedaż pożyczek nowym klientom
  • Komunikacja ustna i pisemna: wyjaśnianie klientom pożyczek, aby w pełni zrozumieli warunki
  • Niezależność: Praca niezależna, jeśli masz duży stopień autonomii zawodowej
  • Umiejętności podejmowania decyzji: Ocena wniosku kredytowego klienta i ustalenie, czy przyznać mu pożyczkę
  • Kondycja psychiczna: Odrzucanie wnioskodawców, którzy nie spełniają kryteriów udzielania pożyczek przez instytucje lub mają do czynienia z klientami, którzy nie mogą spłacić swoich pożyczek zgodnie z ustaleniami

Perspektywy pracy

Według US Bureau of Labor Statistics, oczekuje się, że zatrudnienie urzędników ds. pożyczek będzie nadal rosło o 11% do 2026 r., szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów. Chociaż zapotrzebowanie na oficerów pożyczkowych będzie rosło wraz ze wzrostem całej gospodarki, upadek oddziałów banków może spowolnić wzrost zatrudnienia.

Urzędnik ds. kredytów konsumenckich najprawdopodobniej będzie pracował w ustalonych godzinach ze stałej lokalizacji, takiej jak oddział banku lub biuro. Urzędnik zajmujący się kredytami komercyjnymi lub hipotecznymi często musi pracować w różnych godzinach, aby rozmawiać z klientami w biurze miejsca pracy lub zamieszkania tej ostatniej, a tym samym spędzają znaczną część czasu poza biurem i na droga.

Plan pracy

Większość osób na stanowiskach oficerów ds. pożyczek zwykle pracuje w standardowym 40-godzinnym tygodniu. Jednak godziny oficerów ds. kredytów komercyjnych lub kredytów hipotecznych są różne, ponieważ mogą wymagać podróży do lokalizacji klientów, co może wymagać pracy w dziwnych godzinach.

Jak zdobyć pracę

Stosować

Sprawdź popularne portale ogłoszeniowe, takie jak iHireBanking, Szklane drzwi, I ZipRecruiter. Ponadto odwiedź również strony internetowe lokalnych instytucji finansowych, aby dowiedzieć się o ich możliwościach zawodowych.

Sieć

Dołącz do takiej organizacji jak np Krajowe Stowarzyszenie Brokerów Kredytów Hipotecznych (NAMB) lub American Bankers Association (ABA), aby poznać innych członków branży i być na bieżąco z praktykami branżowymi. Członkostwo w tych organizacjach może również prowadzić do możliwości zatrudnienia.

Porównanie podobnych ofert pracy

Jeśli jesteś zainteresowany karierą urzędnika ds. pożyczek, przejrzyj te podobne stanowiska wraz z ich średnią roczną pensją:

  • Analityk finansowy: $85,660
  • Egzaminator finansowy: $80,180
  • Osobisty Doradca Finansowy: $88,890
  • Menedżer finansowy: $127,990
  • Agent Sprzedaży Ubezpieczeń: $50,660

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Obniżenie składki na ubezpieczenie pracownicze

Ubezpieczenie pracownicze jest obowiązkowe w większości stanów. Jeśli Twoja firma zatrudnia pracowników i nie jesteś wykwalifikowanym samoubezpieczonym, prawdopodobnie jesteś do tego zobowiązany przez prawo wykupić polisę pracowniczą. Chociaż ubez...

Czytaj więcej

Podstawy skutecznej komunikacji w handlu elektronicznym

Marketing to przede wszystkim komunikacja, a komunikacja w handlu elektronicznym to znacznie więcej niż tylko zbiór słów. Aby zrozumieć proces komunikacji na platformie witryna handlu elektronicznego lepiej, podzielmy to na dwie podstawowe katego...

Wskazówki dotyczące strategii łańcucha dostaw dla handlu elektronicznego

Jednym z głównych wyzwań związanych z rozpoczynaniem działalności w zakresie handlu elektronicznego są zapasy. Bardzo niewielu przedsiębiorców indywidualnych lub małych firm może sobie pozwolić na utrzymywanie zapasów potrzebnych do prowadzenia d...