Opis stanowiska herpetologa: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Herpetolodzy są wyspecjalizowanibiolodzy lub zoologowie które zapewniają opiekę i prowadzą badania nad szeroką gamą gatunków gadów i płazów. Herpetolodzy prowadzą badania nad gatunkami gadów i płazów, takimi jak żaby, ropuchy, salamandry, traszki, węże, żółwie, żółwie wodne, krokodyle, aligatory, jaszczurki.

Obowiązki i obowiązki herpetologa

Herpetolog spędza czas na badaniach w jednym z wielu różnych obszarów. Może to obejmować badania dotyczące zachowania, genetyka, anatomii, fizjologii, ekologii, zdrowia i reprodukcji.

  • Po zakończeniu badań i przeanalizowaniu zebranych danych herpetolodzy mogą publikować swoje odkrycia w czasopismach naukowych, w których inni mogą je przeglądać w terenie.
  • Badania mogą być prowadzone w terenie lub w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych.
  • Niektórzy herpetolodzy, zwłaszcza zajmujący się anatomią i fizjologią, badają zachowane okazy muzealne.
  • Herpetolodzy mogą być zaangażowani w bezpośrednią opiekę nad zwierzętami wykorzystywanymi do celów badawczych, jeśli nie mają asystenta laboratoryjnego do wykonywania takich obowiązków. Wielu początkujących herpetologów najpierw zajmuje stanowiska asystentów laboratoryjnych, podczas gdy kontynuują studia na poziomie magisterskim.
  • Wielu badaczy jest również profesorami na uczelniach i mają obowiązki dydaktyczne, którymi muszą się zająć, gdy nie podróżują w celu prowadzenia badań w terenie.
  • Herpetolodzy zajmujący się kształceniem na poziomie uczelni są odpowiedzialni za przygotowanie wykładów, pisanie i ocenianie egzaminów, projektowanie ćwiczeń laboratoryjnych i nadzorowanie studentów, którzy pomagają w badaniach studia.
  • Dla herpetologów może być konieczne podróżowanie do różnych krajów, aby mogli poszukiwać możliwości badawczych z innymi specjalistami w swojej dziedzinie studiów.

Wynagrodzenie herpetologa

Wynagrodzenie herpetologów może się różnić w zależności od takich czynników, jak poziom wykształcenia, lata doświadczenia w tej dziedzinie oraz rodzaj pracy, którą naukowiec ma wykonywać. Herpetolodzy ze stopniem doktora, ci z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie i ci z specjalistyczna wiedza na temat określonego gatunku będzie w stanie osiągnąć najwyższy poziom kompensacji.

Statystyki płacowe dla większej grupy biologów zajmujących się dziką przyrodą przedstawiają się następująco:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: ponad 102 830 USD (49,44 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: ponad 63 420 USD (30,49 USD/godz.)
  • Najniższe 10% roczne wynagrodzenie: ponad 40 290 USD (19,37 USD za godzinę)

Źródło: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Profesorowie szkół wyższych i najlepsi naukowcy mogą zarabiać znacznie wyższe pensje, często nawet do 80 000 USD lub więcej w niektórych przypadkach.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Dziedzina herpetologii wymaga co najmniej tytułu licencjata, a wielu z nich uzyskuje również stopnie naukowe.

  • Edukacja: Wejście na dziedzinę herpetologii wymaga co najmniej czteroletniego dyplomu z biologii lub dziedziny pokrewnej (herpetologia nie jest sama w sobie oferowana jako kierunek licencjacki). Zajęcia mogą obejmować szeroki wachlarz tematów, takich jak anatomia, fizjologia, biologia, ekologia, nauka o zwierzętach, genetyka, statystyka, technologia komputerowa, nauki laboratoryjne i język obcy (ponieważ badania mogą wiązać się z podróżami za granicę).
  • Stopnie zaawansowane: Stopnie naukowe, takie jak magisterskie lub doktoranckie, są wymagane dla osób poszukujących stanowisk badawczych. Chociaż wiele programów dla absolwentów nie oferuje samych stopni magisterskich z herpetologii, możliwe jest kontynuowanie powiązanych studiów zoologia lub biologii podczas udziału w badaniach herpetologicznych z doradcą wydziałowym. Wielu profesorów umożliwia studentom zdobycie cennego doświadczenia w dziedzinie herpetologii, pomagając w bieżących badaniach naukowych.

Umiejętności i kompetencje herpetologa

Herpetolog może mieć dużo formalnego wykształcenia lub stopni, ale to nie jedyny wymóg potrzebny do dobrego wykonywania swojej pracy. Ważne są również umiejętności miękkie, takie jak:

  • Umiejętności komunikacyjne: Herpetolodzy muszą pisać artykuły naukowe i przemawiać do opinii publicznej, decydentów i naukowców.
  • Umiejętności krytycznego myślenia: Herpetolodzy, podzbiór zoologów i biologów dzikiej przyrody, potrzebują wprawnego rozumowania i osądu, aby wyciągać logiczne wnioski i dokonywać obserwacji naukowych na podstawie wyników eksperymentów.
  • Stabilność emocjonalna: Herpetolodzy mogą być zmuszeni do długich okresów pracy z minimalnym kontaktem z ludźmi. Podobnie jak inne zawody związane ze zwierzętami, herpetolog musi mieć stabilność emocjonalną, aby poradzić sobie z rannymi lub chorymi zwierzętami.
  • Umiejętności interpersonalne: Zoolodzy i biolodzy zajmujący się dziką przyrodą zazwyczaj pracują w zespołach. Muszą być w stanie skutecznie współpracować z innymi, aby osiągnąć swoje cele lub negocjować sprzeczne cele.
  • Umiejętności obserwacji: Zoolodzy i biolodzy zajmujący się dziką przyrodą muszą być w stanie zauważyć niewielkie zmiany w zachowaniu lub wyglądzie zwierzęcia.
  • Umiejętności na świeżym powietrzu. Zoologowie i biolodzy zajmujący się dziką przyrodą mogą potrzebować rąbać drewno na opał, pływać w zimnej wodzie, poruszać się po trudnym terenie w biednych pogody, dźwigać ciężkie pakunki lub sprzęt na duże odległości lub wykonywać inne czynności związane z życiem na odludziu obszary.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów: Zoologowie i biolodzy zajmujący się dziką przyrodą starają się znaleźć najlepsze możliwe rozwiązania dla zagrożeń dotykających dziką przyrodę, takich jak choroby i utrata siedlisk.
  • Znajomość języków obcych: Może to być sporym plusem podczas zagranicznych wyjazdów.

Perspektywy pracy

Według US Bureau of Labor Statistics, perspektywy dla zoologów i biologów zajmujących się dziką przyrodą (w tym herpetologów) w ciągu następnej dekady w porównaniu z innymi zawodami i branżami jest dobry, napędzany potrzebą większej liczby zoologów i dzikich zwierząt biologów do badania interakcji człowieka i dzikiej przyrody, ponieważ rozwój i rosnąca populacja ludzka zagrażają dzikiej przyrodzie i jej życiu naturalne siedliska.

Ponieważ jednak większość funduszy pochodzi z agencji rządowych, zapotrzebowanie na zoologów i biologów dzikiej przyrody będzie prawdopodobnie ograniczone ograniczeniami budżetowymi.

Oczekuje się, że zatrudnienie wzrośnie o około 8% w ciągu najbliższych dziesięciu lat, co jest nieco szybszym wzrostem niż średnia dla wszystkich zawodów w latach 2016-2026. Ta stopa wzrostu jest porównywalna z przewidywanym 7% wzrostem dla wszystkich zawodów.

Konkurencja jest niezwykle zainteresowana stanowiskami w dziedzinie herpetologii, a możliwości wejścia w tę dziedzinę będą nadal ograniczone. Najwięcej perspektyw mają osoby poszukujące pracy z wyższym wykształceniem i znaczącym odpowiednim doświadczeniem.

Stanowiska dla herpetologów można znaleźć m.in parki zoologiczne, akwariów, muzeów, agencji zajmujących się dziką przyrodą, szkół wyższych i uniwersytetów oraz rządowych lub medycznych laboratoriów badawczych. Dwa główne obszary, w których pracuje większość herpetologów, to edukacja i badania, a wielu herpetologów pracuje w połączeniu obu obszarów.

Niektórzy herpetolodzy specjalizują się w pracy tylko z jednym konkretnym gatunkiem. Inni mogą nie pracować bezpośrednio ze zwierzętami, ale zamiast tego świadczyć usługi pisania, fotografowania lub konsultowania.

Herpetolodzy pracujący w terenie mogą być narażeni na różne warunki, takie jak ekstremalne upały, wilgoć, deszcz, wiatr i pasożyty, zwłaszcza podczas prowadzenia badań na gadach lub płazach w strefie tropikalnej ustawienia.

Plan pracy

Większość herpetologów pracuje na pełen etat. Mogą być zmuszeni do pracy w długich lub nieregularnych godzinach, zwłaszcza gdy pracują w terenie. Jeśli pracują ze zwierzętami nocnymi, mogą pracować w nocy przynajmniej przez część czasu.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

Spójrz na zasoby dotyczące poszukiwania pracy, takie jak Rzeczywiście.com, Monster.com, I Glassdoor.com na dostępne stanowiska. Możesz także porozmawiać ze swoim doradcą absolwentów lub odwiedzić szkolne centrum karier, aby zapytać o możliwości pracy lub staże.

TRWAŁOŚĆ

Zabezpieczenie pozycji herpetologa wymaga znacznego zaangażowania czasu i środków. Największe szanse powodzenia w tej dziedzinie będą mieli ci, którzy ukończą studia wyższe i zdobędą solidne doświadczenie badawcze na studiach licencjackich i magisterskich.

SIEĆ

Herpetolodzy mogą zdecydować się na członkostwo w profesjonalnych stowarzyszeniach herpetologicznych, takich jak Towarzystwo Badań nad Płazami i Gadami (SSAR), Amerykańskie Towarzystwo im Ichtiolodzy i Herpetologów (ASIH), Brytyjskie Towarzystwo Herpetologiczne (BHS) oraz dużą liczbę państwowych i lokalnych grup herpetologicznych. Grupy te promują edukację, konserwację i badania w dziedzinie herpetologii.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane zostaniem herpetologiem rozważają również następujące ścieżki kariery, wymienione wraz z ich średnimi rocznymi zarobkami:

  • Naukowcy zajmujący się rolnictwem i żywnością: 64 020 USD
  • Naukowcy zajmujący się ochroną przyrody i leśnicy: 61 340 USD
  • Naukowcy i specjaliści ds. środowiska: 71 130 USD

Przewodnik po podatku dochodowym od osób prawnych w Kanadzie

Dla Prywatne korporacje kontrolowane przez Kanadę twierdząc, że Odliczenie dla małych firm, stawka podatku netto wynosi 9% (obowiązuje od 1 stycznia 2019 r.). W przypadku innych typów korporacji w Kanadzie stawka podatku od osób prawnych wynosi ...

Czytaj więcej

Jak przygotować podatki dla księgowego

Dla wielu firm najrozsądniejszą opcją jest zlecenie księgowemu przygotowania zeznań podatkowych. Nie wszyscy mamy czas, aby zostać ekspertami w dziedzinie podatków dochodowych, a błędy mogą być kosztowne. Dlaczego więc nie zatrudnić eksperta, któ...

Kanadyjski limit odliczeń podatku dochodowego od osób prawnych dla małych firm

Limit biznesowy dotyczy ulg w podatku dochodowym dostępnych dla kanadyjskich korporacji, gdy złożenie kanadyjskiego podatku dochodowego od osób prawnych z Kanadyjska Agencja Skarbowa (CRA). Limit biznesowy to ustalona kwota w dolarach, która okre...